Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte 300-600zł następcy d1100 denon.


Artis

Pytanie

Witam was, dawno mnie tu nie było, bo jednak po zakupie swoich denonów d1100 nie szukałem innych rozwiązań, ale nadszedł na nie czas. Dokładnie nie brzemie mnie znudziło a jakość wykonania zawiodła. Pekają mi w każdym miejscu, sklejałem nie raz, pady niestety mi się rozwaliły ale nie jestem zły na nie. Byłem zadowolony z jakości i stylu grania, wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Poszukuje nowych słuchawek, co oczekuje?

-wygoda nie gorsza niż w d1100 (denony bardzo lekkie 190gr około) UCHO chciałbym zeby się całe mieściło

- jakości brzmienia nie gorszej niż w d1100 taki styl mi odpowiada nie szukam diametralnej zmiany.

-cena 300-600zł mogą być używki

Naprawdę cenie wygode.

Słucham od rapu po klubową, trance, po rock.

Podobaja mi się Sony mdr 1r ale są drogie, polecano mi także sm hp100 lub at 50m ale nie wiem jak z wygodą.

Proszę pomóżcie mi coś wybrać na święta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

SoundMagic HP100/HP150 wydają mi się naturalnym następcą. M50 też dają radę, ale mając na głowie obecnie HP100 (nieco poprawione przez mnie), to naprawdę nie odczuwam żadnych braków dźwiękowych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No a Perul HP100 bez modów nie grają lekką Vką ? One mi się mega podobały ze względu na bas ale po odsłuchach HM5 wyszło mi że wokal jednak jest schowany co mi zaczęło przeszkadzać. Jednak bas miały ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M50 były ok jeśli chodzi o wygodę, ale zdecydowanie na komfort wpłynęło założenie gąbek od hm5. Niestety zwiększył się przez to trochę gabaryt całych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No a Perul HP100 bez modów nie grają lekką Vką ? One mi się mega podobały ze względu na bas ale po odsłuchach HM5 wyszło mi że wokal jednak jest schowany co mi zaczęło przeszkadzać. Jednak bas miały ekstra.

HP100 v2 w porównaniu z HM5 to pewnie, że jest V-ka, ale D1100 (bez modów) ma zdecydowanie większą, więc wydają mi się naturalnym następcą zdecydowane bardziej niż K550 czy HM5.

Co do moich to ja mam v1, one grają zdecydowanie równiej. Różnią się tylko brakiem otworu basreflex w obudowie, ale można go wywiercić, albo wyjąć zaślepkę z widełek po przeciwnej stronie niż kabel i wtedy otwór na kabel robi za basreflex - fakt, że mniejszy niż w v2 ale dla mnie taki w zupełności wystarcza :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj słuchałem sony mdr-1a pozytywnie mnie zaskoczyły grają podobnie do denonów i są bardzo wygodne, jednak nowe to koszt około 750zł to zdecydowanie za dużo ale używane są za 400zł mdr-1r wie ktoś czym się różnią te końcowki w słuchawkach sony a/r.... Jak wygląda sprawa z wygodą w sm hp150 bo takie widziałęm za 440zł używane, dla mnie czy nowe czy używane nie ma znaczenia byle by były w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mdr-1a to następca modelu Mdr-1r. W internecie są opisywane jako poprawiona wersja - poprawiono gniazdo jack, i dźwięk ale to byś musiał sobie poczytać. Jeżeli chodzi o HP150 to z kolei według recenzji kolegi maciux bardziej równa dźwiękowo wersja HP100. Pady w tych słuchawkach są wokół uszne i wygodne jednak nie są mocno głębokie i ucho może dotykać siatki chroniącej przetwornik. Dla mnie HP100 były wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MDR-1A już fabrycznie fajnie grają, mają w miarę równe pasmo. Nie nazwałbym tego grania podobnym do D1100, chyba, że zmodowanych. MDR-1R grają dużo bardziej środkiem pasma niż 1A, dopiero po modzie pasmo się wyrównuje.

HP100/150 dla mnie też wygodne słuchawki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Maskra dzisiaj znowu mi pękły, ogólnie mam popękane z dwóch stron i pady zniszczone wydaje mi się że to od kremu co kiedyś musiałem smarować twarz i słuchalem później muzyki, bo mechanicznie nie tak prosto je zniszczyć. Też miałem hd330 fajnie grały, ale były nie wygodne i bardzo mnie grzały, dlatego je sprzedałem no i kabel spiralny to nie jest mój ulubiony.... testowałem chwile sony mdr-1r, 1a znalazłem na allgero za 400zł, a za 440zł były sm hp150, rozumiem jestem za hp150, bo chyba lepiej grają, ale wiem że mdrki są bardzo wygodne i dzwięk mi sprzyjał i mam ot taki dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ma być przenośnie to MDR-1A (ewentualnie 1R z modem), jak nie to jednak HP100/150 oferują trochę wyższej klasy dźwięk, co nie znaczy, że charakterystyką bardziej podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności