Skocz do zawartości

Najbardziej dostojne określenia chrakterystyki dźwięku


FeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Poruszony innym tematem postanowiłem stworzyć miłą odskocznię :) Wpisujcie tutaj najbardziej pokręcone i kwieciste opisy dźwięku jakie udało Wam się znaleźć w czeluściach internetów.

 

Poczytajmy, co prawdziwi audiofile mają nam do powiedzenia :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wystarczy podać tu linka do hifiphilosophy.com?

 

"Mistrzowski kunszt wydobycia wszelkich niuansów i ożywiania muzycznych drobin.

W efekcie obok głównego nurtu wspaniały teatr rzeczy pomniejszych."

 

"Bajeczna indywidualizacja brzmień poszczególnych."

 

"Delikatność na miarę dotyku anioła."

 

"Niespotykany w codziennym życiu popis subtelności.

 

W następstwie tego własna poetyka o formie czysto magicznej."

 

To z jednej recenzji...

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo te mikro są bardziej tajemnicze, subtelniejsze, tudniejsze do wychwycenia więc tym samym bardziej "elytarne"

 

"...zderzenia z szarą rzeczywistością, która odrywa nas od drogi do nieba..." nie widzę autora więc nie wiem komu podziękować za taki opis ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Coś w głębi duszy wyrywa okrzyk „Ach!”, bo samo świetnie to już za mało.

Świetności wystarczał drajw, potoczystość i werwa, a teraz zostają one dodatkowo doprawione głębszym falowaniem muzycznej tafli i głębszą jej tonią."

 

Czytając o zakupionym niedawno prze zemnie ampie.

Edytowane przez Hakuri
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wysokie rozciągnięte jak warkocz komety" - to chyba moje ulubione stwierdzenie od P. Ryki.

 

A i tutaj na forum trafiają się poeci, nie będę pokazywał palcem, ale pamiętam jak jeden porównywał granie dwóch par słuchawek: uderzenie mieczem kontra muśnięcie rapierem. Jakoś tak to szło :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla podtrzymania:

"...w kąpieli delikatnych detali, które przecież nie ranią...."

 

i żeby nie było, dla mnie wątek nie ma charakteru prześmiewczego.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kest umiejętność i wymaga warsztatu, żeby tak pisać.

Mój faworyt (nie pamiètam już kto był autorem), niestety nie o dźwięku, a o kolejnej awarii wysokich grado: "delikatne jak motyl pofrunęły za ocean celem naprawy(naprawa była oczywiście również zastąpiona poetyckim określeniem)" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kest umiejętność i wymaga warsztatu, żeby tak pisać.

Dokładnie, dlatego ja lubię czytać recenzje "audiofilskie", że tak je roboczo nazwę. Po prostu czytając to niemal słyszę jak to by mi zagrało, niestety cenowa bariera jest dla mnie na razie psychologicznie i ekonomicznie nie do przeskoczenia...

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Na recenzjach audiofylskich z gazetek to sie nie da oprzec przy wyborze sprzetu...niestety ale czesto rzeczywistosc wyglada zupełnie inaczej, co innego jakies recenzje z forum, ale i przytym tez trzeba uwazac bo recka moze byc nie obiektywna przez to ze recenzent wydal na ten hi-end kupe piniedzy a tak naprawde brzmi to biednie.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności