Skocz do zawartości

Takstar HD6000 - Brak basu ?


podly12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiś 3tygodni jestem posiadaczy słuchawek Takstar HD6000. Sa to moje pierwsze słuchawki z takiej połki. Wczesniej mialem cos w stylu "gamingowych" steelseriesow. Na poczatku gdy tylko otworzyłem pudełko i podłaczyłem słuchawki roznica w dzwieku byla niesamowita. Oczytałem sie opini o tych słuchawkach na kazdym mozliwym forum i kazdy polecam pod kazdym wzgledem. Po pewnym czasie gdy sie już troche do nich przyzwyczaiłem odczułem, zdziwienie bass w tych słuchawkach nie rózni sie praktycznie wogole od gownianych gamingowych słuchawek. ( nie mowie to o wysokich i niskich tonach). Zastanawia mnie ten fakt gdyź powinny miec jakis "punch bass" jak mowi producent ja nic takiego nie odczuwam i zastanawiam sie czy to nie wina wadliwego modelu i oddania ich na gwarancje, dodam ze zamawiane były przez mp3store oraz maja spokojnie ponad 50h grania wiec chociaż troche powinny sie juz wygrzać. Prosze o pomoc

Edytowane przez podly12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bass w tych słuchawkach nie rózni sie praktycznie wogole od gownianych gamingowych słuchawek. ( nie mowie to o wysokich i niskich tonach).

Bas (nie bass), to właśnie niskie tony.

I taki "punch bass" mogłeś mieć większy w tych gamingowych słuchawkach, bo często tak są strojone. Jakościowo słabszy, ale mocniej uderzający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy myślisz, że Audeze LCD-3 za 8 tys zł, stawiane za wzór reprodukcji basu, mają go więcej od steelseries? :)

Nie mylić jakości z ilością. Jeśli nadal hd6000 są niesłuchalne, to zmień na superlux hd681 evo. Basu będzie tam na kilogramy. Będzie gęsto, że nożem pokroisz. Ale czy lepiej?

Jeszcze nikt nie wpadł na zrobienie nausznych subwooferów, chociaż niektórzy są blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD6000 sporo zyskuje kick basu po rekablingu, do tego można je nieco zmodować i wygłuszyć i wtedy to już w ogóle kiler ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi welurami do HD6000? Mocno zastanawiam się nad HD6000, ale nie wiem, czy nie bardziej pasują mi ATH-M40X. Czy welury sprawią, że basu będzie sporo, ale będzie szerzej i bardziej szczegółowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej hybrydy HM5 mogłyby się sprawdzić, bo potrafią rozjaśnić bez znacznego ubytku na basie. Welury mocno odchudzają, aż nie mogłem się nadziwić jak bardzo zmieniają charakter tych słuchawek.

A które welury sprawdziłeś, bo takie HM5 vs Hi2050/DT990 to zupełnie inna bajka - te pierwsze zdecydowanie ciemniejsze.

 

Co do samego zakładania welurów na HD6000, to jeśli izolacja nie jest wymagana, to te od HM5 mają szansę się sprawdzić (tak się domyślam, bo nie miałem okazji przetestować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności