Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Cena S6 to 2500 zł.

 

DAC ten co w S16 (czyli świetny), ale dodany balans, na którym to sporo idzie ugrać. Ciekawą rzeczą jest też regulowane wyjście RCA, więc jak już zauważył Karmazynowy.

 

Poza tym super wykonanie, design obudowy (moim zdaniem), lepszy i większy wyświetlacz.

 

Co do M1s, to cena też jest znana - 899 zł.

 

A na XLR nie ma regulacji?

Jakie i ile wyjść ma? Ok, widzę, XLR + RCA.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena S6 to 2500 zł.

 

DAC ten co w S16 (czyli świetny), ale dodany balans, na którym to sporo idzie ugrać. Ciekawą rzeczą jest też regulowane wyjście RCA, więc jak już zauważył Karmazynowy.

 

Poza tym super wykonanie, design obudowy (moim zdaniem), lepszy i większy wyświetlacz.

 

 

 

OK - to ja zadam pytanie odwrotne co do S6 : jeżeli DAC jest ten sam co S16, wyjście symetryczne, super wykonanie, design lepszy i wyświetlacz a przy tym tańszy niż s16 - ...... - to w czym jest gorszy od S16? Zasilacz? Brzmienie? Wzmacniacz? Inne? Czyli gdzie jest haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amazon znalazłem opinie , że X1S napędza m50x :

I purchased this from Ingenious Ingenuity directly. One of the top DACs I have in my collection so far. Highs are crisp, mids are detailed and bass is tight without any distortion. There is no fatigue at all. I have given it some time for it to open up before I wrote any review. Love the DAC. It drives ATH-M50X and Status audio CB1 fairly well. @300 Ohm and 80 mW it does its job.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - to ja zadam pytanie odwrotne co do S6 : jeżeli DAC jest ten sam co S16, wyjście symetryczne, super wykonanie, design lepszy i wyświetlacz a przy tym tańszy niż s16 - ...... - to w czym jest gorszy od S16? Zasilacz? Brzmienie? Wzmacniacz? Inne? Czyli gdzie jest haczyk?

 

co wy się tak gorączkujecie ? Jeszcze sprzętu w sklepu nie ma i mało kto to słuchał, a jak tak dalej pójdzie, to producenci będą robić preordery :woot:

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK - to ja zadam pytanie odwrotne co do S6 : jeżeli DAC jest ten sam co S16, wyjście symetryczne, super wykonanie, design lepszy i wyświetlacz a przy tym tańszy niż s16 - ...... - to w czym jest gorszy od S16? Zasilacz? Brzmienie? Wzmacniacz? Inne? Czyli gdzie jest haczyk?

 

co wy się tak gorączkujecie ? Jeszcze sprzętu w sklepu nie ma i mało kto to słuchał, a jak tak dalej pójdzie, to producenci będą robić preordery :woot:

 

Audionervosa Precognitiva.

My już czujemy, że sprzęt będzie super, więc nas nosi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amazon znalazłem opinie , że X1S napędza m50x :

I purchased this from Ingenious Ingenuity directly. One of the top DACs I have in my collection so far. Highs are crisp, mids are detailed and bass is tight without any distortion. There is no fatigue at all. I have given it some time for it to open up before I wrote any review. Love the DAC. It drives ATH-M50X and Status audio CB1 fairly well. @300 Ohm and 80 mW it does its job.

 

No, no, nieźle.

 

 

A tak serio, to M50X ciężko czymkolwiek nie napędzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na amazon znalazłem opinie , że X1S napędza m50x :

I purchased this from Ingenious Ingenuity directly. One of the top DACs I have in my collection so far. Highs are crisp, mids are detailed and bass is tight without any distortion. There is no fatigue at all. I have given it some time for it to open up before I wrote any review. Love the DAC. It drives ATH-M50X and Status audio CB1 fairly well. @300 Ohm and 80 mW it does its job.

 

No, no, nieźle.

 

 

A tak serio, to M50X ciężko czymkolwiek nie napędzić ;)

 

 

No właśnie w piszą głównie , że ath m50 nie potrzebuje amp/dac bo bez nich i tak pięknie gra i własnie zastanawiałem się jak to wkoncu jest. Czy taki dac coś daje wkońcu czy nie. Pełno w necie tekstów typu : "ideally for M50 you don't need an amp. Just plug it into your source". lub "These headphones really don't need an amp and you should get out schiit modi" źródło : https://www.reddit.com/r/headphones/comments/2c8fjs/ampdac_for_athm50/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowanie, że M50 potrzebuje ampa to jak postulat, że wkurzonego nosorożca należy pchać do biegu ;).

Te słuchawki grają zajadle z dowolnego niemal źródła. Oczywiście dobry amp jak x1s da im może 5-10% uszlachetnienia, ale w ich przypadku to akurat pomijalne.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Poszukuję lampy do Aune T1. Chciałbym, żeby była ona lepsza od tej podstawowej. Lepsza - mniej mdła i dająca więcej przestrzeni. Chciałbym żeby na scenie nie było tak duszno i wycisnąć więcej soku ze średnicy. Moje słuchawki to AKG Q701. Myślałem nad E88CC lub ECC88, o ile to nie to samo. Dokładnie to nad:

http://allegro.pl/e88cc-philips-sq-gold-pin-2szt-testowane-i6599548419.html

i

http://allegro.pl/amperex-buggle-boy-ecc88-lampy-dobrana-para-i6588797266.html

Czy któraś z tych się nada, a może powinienem poszukać jakiegoś innego modelu?

Czy wzmacniacz w Aune T1 jest tranzystorowy? Czy jak podłączam kartę dźwiękową kablami RCA do Aune, to T1 staje się wzmacniaczem, ale tylko tranzystorowym? Lampa nie wpływa wtedy na brzmienie?

Edytowane przez Pivlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do zakupu monitorów aktywnych i mam pytanie : czy można podłączyć (bezpośrednio) Aune S16 (a w przyszłości bliskiej S6) do takich monitorów i sterować głośnością? Wydaje mi się, że widziałem gdzieś na forum ale nie mogę tego znaleźć.... Jeśli tak, to pytanie do użytkowników, jak to działa? A jesli nie to rozumiem, że sterowanie odbywa się poprzez laptopa/PC/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S6 ma regulacje wyjść RCA. Sterujesz normalnie potencjometrem w takim wypadku. S16 tej opcji nie posiada, więc zdecydowanie warto na S6 zaczekać, w dodatku będzie tańszy ciut. Pierwsza dostawa powinna pojawić się początkiem grudnia.

 

No to mam dodatkowe pytanie : zabacz zdjęcie, które znalazłem na stronie z krzaczkami : jest tam napisane S6 (MUSIC PLAYER). Coś innego? Zmiana nazwy?S6+S7.jpg

Edytowane przez slavo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

S6 ma regulacje wyjść RCA. Sterujesz normalnie potencjometrem w takim wypadku. S16 tej opcji nie posiada, więc zdecydowanie warto na S6 zaczekać, w dodatku będzie tańszy ciut. Pierwsza dostawa powinna pojawić się początkiem grudnia.

 

No to mam dodatkowe pytanie : zabacz zdjęcie, które znalazłem na stronie z krzaczkami : jest tam napisane S6 (MUSIC PLAYER). Coś innego? Zmiana nazwy?attachicon.gifS6+S7.jpg

 

To dac i amp w jednym, więc może tak go nazwali jako box do muzyki ;)

Jeśli wierzyć stronce Aune wyjście będzie regulowane lub liniowe, do wyboru. Which is awesome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To S6. Czemu dali napis 'music player' nie wiem, bo teoretycznie tak oznaczali serwery multimedialne typu S1. Tutaj mamy taką bardziej funkcjonalną S16, na identycznym DACu. Ponadto zdjęcie przedstawia sample, względem których egzemplarze seryjne mają być wyraźnie ulepszone, może i napis będzie inny :) Z drugiej strony to tak nieistotny detal, że nie zakrzątam sobie nim głowy, co będzie to będzie.

 

@timecage: Jest regulowane, bo miałem sample na meecie w Żywcu ostatnim. Wybieramy między headphone out i line out i regulujemy odpowiednim przy pomocy potencjometru :)

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To S6. Czemu dali napis 'music player' nie wiem, bo teoretycznie tak oznaczali serwery multimedialne typu S1. Tutaj mamy taką bardziej funkcjonalną S16, na identycznym DACu. Ponadto zdjęcie przedstawia sample, względem których egzemplarze seryjne mają być wyraźnie ulepszone, może i napis będzie inny :) Z drugiej strony to tak nieistotny detal, że nie zakrzątam sobie nim głowy, co będzie to będzie.

 

@timecage: Jest regulowane, bo miałem sample na meecie w Żywcu ostatnim. Wybieramy między headphone out i line out i regulujemy odpowiednim przy pomocy potencjometru :)

A napisali "with XLR/RCA output and support volume control /direct output mode". Czy tylko ja to źle zrozumiałem, czy się rozmyślili? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poszukuję lampy do Aune T1. Chciałbym, żeby była ona lepsza od tej podstawowej. Lepsza - mniej mdła i dająca więcej przestrzeni. Chciałbym żeby na scenie nie było tak duszno i wycisnąć więcej soku ze średnicy. Moje słuchawki to AKG Q701. Myślałem nad E88CC lub ECC88, o ile to nie to samo. Dokładnie to nad:

http://allegro.pl/e88cc-philips-sq-gold-pin-2szt-testowane-i6599548419.html

i

http://allegro.pl/amperex-buggle-boy-ecc88-lampy-dobrana-para-i6588797266.html

Czy któraś z tych się nada, a może powinienem poszukać jakiegoś innego modelu?

Czy wzmacniacz w Aune T1 jest tranzystorowy? Czy jak podłączam kartę dźwiękową kablami RCA do Aune, to T1 staje się wzmacniaczem, ale tylko tranzystorowym? Lampa nie wpływa wtedy na brzmienie?

 

Z tego co pamiętam to tak, po RCA idzie wyłącznie przez tranzystory, tu też odpowiedź na kolejne pytanie - wzmacniacz w T1 jest tranzystorowym. Co do lampy, bardzo dużo dobrego słyszałem o Gold Lion, sam szykuję się do kupna, ale to jakoś na święta. Podobno to rozwinięcie fabrycznej 6922EH, z tym, że bardziej sceniczne.

 

http://sklep.lampyelektronowe.pl/index.php?317,e88cc-gold-lion

 

A jeżeli uparcie chcesz brnąć w wyciąganie średnicy czy gubienie basu (co w sumie obcina wszystko co najciekawsze w T1) to 6n23p Voskhoda pasuje do twoich oczekiwań. Tyle, że wyciągając średnicę, nie ukazuje ona jakiegoś ogromu detali. Po prostu bardzo rozjaśnia.

//edyta: A co do tych lamp podanych przez Ciebie, Phillips to alternatywa dla stacjonarnego subwoofera, przynajmniej w zestawieniu z ciepłym wzmacniaczem.

Edytowane przez Yenna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.? Regulacja line outa jest, XLR pewnie też (akurat RCA sprawdzałem, w wolnej chwili sprawdzę XLR). Jak to zrozumiałeś?

 

Warto też zaczekać na wersję finalną, choćby dlatego, że sami stwierdzili, że względem moich sampli jeszcze coś zmienili.

"Volume control/direct output" zrozumiałem jako obslugę pre/line do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności