Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam starą wersję Foobara bo u mnie tego nie ma w zakładce output

Edit:

Dobra, doczytałem. Opcja fading nie pojawia się jeśli wybrany jest sterownik ASIO.

Przy wybraniu Direct Sound fading jest ale wtedy Foobar nie odtwarza DSD :angry:

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj czegoś podobnego we wtyczkach DSP.

Tak na szybko to znalazłem to, ale nie sprawdzałem.

 

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_dsp_fakegapless

 

ewentualnie to

 

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_dsp_silence

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zainstalowałeś wtyczki te, które opisano w instrukcji?

 

Zgadza się. Zainstalowałem też wczoraj za radą Maystra sterowniki XMOS dla X1S bo są w nowszej wersji od tych dla S16. Problem niestety dalej występuje ale chyba coś dobrego z dźwiękiem się podziało, jakby nabrał trochę masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tutaj, bo pojawiła się w wątku dyskusja o wzmacniaczach, graniu analogowych, a na filmie jednym z bohaterów jest X1s.

 

 

nagranie we flac - https://drive.google.com/open?id=0B2GNWjV2yJOyckJGRExwWEZ0MXM

 

Podoba mi się lampowe granie :P podobne różnice są przy przejściu z oDAC+TW na S16 co między zestawem panda, a lampami. Tyle, że trochę większe, ale nie wiem dokładnie jak bo słucham teraz przez GO na denonach a to też zakrzywia obraz. Powiedziałbym, że X1s jest gdzieś tak po środku. :P Niby różnice nie wielkie, wiele osób może nie wyłapie ich. Lecz dla mnie robi różnicę, czy coś gra, miękko, pełnie, z akcentem, a bardziej sucho i zadziornie, bez oddania akcentu. Sama jakość między tymi zestawami wydaje się bardzo zbliżona. Lampy nawet jeśli odstają to co z tego. Można też dodać, że dźwięk jest strawniejszy przy kompresji YT w stosunku do czyściutkiego i chudszego flaczka. Fakt trochę szczegółów ucieka, ale one nie decydują o przyjemności słuchania. (choć wiadomo, sam kupiłem droższy sprzęt, aby jakość była już na tip top).

 

PS. szkoda że HD800 tyle kosztują... chciałbym się nimi kiedyś pobawić :(

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu sprzedajesz?

 

Bo S16 ma dla mnie tylko jedną wadę - nie mogę zrobić z tego kanapki i się uwalić np. na tarasie ;)

 

Nic nie poradzę na to, że wygoda i mobilność wygrywa u mnie z jakością dźwięku i wygląda to tak, że na Aune słuchałem mniej niż 2h a na QP1R ok. 30h w ostatnim tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne na czym mi szumi na S16 to RHA powyżej 90% głośności, a słucham maksymalnie na 50.

 

A brumi to zasilacz do X1s, pierwszy sprzęt, który musiałem odłączać od gniazdka na noc.

 

 

Poza tym s16 to sprzęt do słuchawek pełnowymiarowych, a z tego co widzę Kolega ma głównie słuchawki z zapędami na portable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadałem jeszcze słuchawek ,które złe grały z S16 ,a dobre ze 15 par przesłuchałem ( o różnych biegunach grania) ,aczkolwiek jedynie przy DT150 zabrakło ciut góry. Mocny strona tego urządzonka ale to moje tylko osobiste zdanie.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część słuchawek opisałem ale ja mam takową tendencję, ze jak wstawiam już bardziej sensowniejszą/obszerniejszą opinię, to muszę ją ponownie odsłuchowo sprawdzić. Załatwienie jeszcze raz sprzętu nie jest takie proste i może trochę potrwać ,a czy mi się chce ? :P ale generalnie w dużym skrócie S16 można moim zdaniem fajnie posłuchać z;

 

-AKG K550

-Ultrasone 780HFI

-Ultrasone 580HFI

-Philips Fidelio X2

-Audio-Technica ATH A700X ( tu się naprawdę zdziwiłem, bo spisałem je na straty)

-Audio-Technica ATH AD700X

-HyperX Cloud

-Denon AH-D600

-AKG K702

-Final Audio Pandora Hope 6

-Beyerdynamic DT 770 PRO

-AKG K612 PRO

-Superlux 668B

-HD205

- moze i nawet Beyerdynamic DT150

 

pewne wątpliwości miałem co do Ultrasone Pro 900.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności