Skocz do zawartości

Szukam chętnego testera :D


Cadder

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki wstęp - Ponad rok temu zakupiłem sobie na headfi wzmacniacz do akg k701. Jest to konstrukcja DYI, wykonana "nieprzezemnie". Według opisu jest on oparty na konstrukcji wzmaka Heed Canamp, który wedle wielu opini miał dobrze zgrywać się właśnie z k701. Ogólnie jestem beznadziejny w porównywaniu źródeł, więc cięzko było mi samodzielnie dojść do jakiegokolwiek wniosku, w skutek 2 przeprowadzek, wzmak wylądował w pudle i o nim zapomniałem, obecnie nie posiadam żadnego odpowiedniego źródła [ w sumie to i tak nie miałem zbyt dobrego ;(] i szukam chętnej osłuchanej osoby, która oceniłaby dla mnie czy ten wzmak jest cokolwiek wart , gdybym ew chciał go sprzedać. Jestem w stanie opłacić przesyłkę w 2 strony ew podrzucić wzmaka gdzieś do Warszawy, Pruszkowa. Dobrze by było by ochotnik posiadał kable rca bo ja posiadam tylko 3 metrowy :P.

 

20151012_075610.jpg

20151012_075639.jpg

20151012_075702.jpg

20151012_075745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może oto, że audio to w 90% subiektywne odczucia i dla jednego "dobry" sprzęt to "****o", a dla drugiego na odwrót? :F


Konstrukcyjnie podobny do https://www.google.pl/search?q=Heed+Canamp&safe=off&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI06Sxiq68yAIVgz0aCh38gwFY&biw=1366&bih=643#safe=off&tbm=isch&q=Heed+Canamp+inside&imgrc=rkfT52C7QxJfCM%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę jest to bardzo prosta konstrukcja z 1 op-ampem i po sztuce BD139 na kanał w pętli sprzężenia op-ampa, całość bez stabilizacji napięcia. Podobno oryginał gra fajnie, za takie DIY jednak osobiście nie wołałbym więcej niż 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco przesadzę (hiperbola) ale to przypomina sytuację - "mamo, co mam dzisiaj ubrać, bo nie wiem?" :) Jeśli nie Tobie ma się ten wzmacniacz podobać, to komu? Testerowi?


Jeśli nie widzisz różnic, to po co przepłacać? :) Sam jeśli nie zauważam, to nie staram się na siłę ich znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj jeszcze raz pierwszy post. nie mam źródła w tym momencie i nie jestem jakims wybitnym ekspertem, wychodzę z założenia że na forum o audio, znajdzie się ktoś ciekaw tego sprzętu, który np. zada pytanie dot sprzętu, a nie napisze 2000 postów, które nic nie wnoszą do dyskusji. Nikt nie ma nic do stracenia, tak więc liczę na to, że znajdzie się ktoś kto naprawdę zechce pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze potrafią spalić słuchawki. Jeśli jest to konstrukcja z niezbyt pewnego źródła, co nie daje gwarancji na poprawne działanie to ja tam nic nie podłącze :)
Ten wzmacniacz musiałby zostać sprawdzony, pomierzony. Takich osób na forum jest trochę, ale to mały procent wszystkich forumowiczów, aje szansa zawsze jest że komuś będzie się chciało poświęcić trochę czasu na to.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, mało spałem dzisiaj... No, ale jest tak, jak mówię. Byle kto tego nie weźmie. Chyba, że sam go pomierzyłeś i masz pewność, że sprzęt w pełni sprawny to mogę go przygarnąć. Samo przesłuchanie na kilku słuchawkach nic nie daje jeśli wewnątrz czai się pułapka i czeka na odpowiedni moment :)


Ludziom wzmacniacze DIY popaliły sporo słuchawek, nawet takie LCD-3 się trafiły, z tego co mi Fatso mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nikt nie ma nic do stracenia"

Kwiatki jak FeX mówi się zdarzają :F

 

"nie jestem jakims wybitnym ekspertem"

Trochę już przesłuchałem i powiem, że HD650 to muły ... a Fatso, który przesłuchał jeszcze więcej powie, że najlepsze dynamiki z Senków. Lipton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie będzie grać podobnie do oryginału - Heed ma podobno specjalnie wyselekcjonowane potencjometry z dokładnością do 0.5db, tutaj u kolegi prawdopodobnie jest jakiś najzwyklejszy potek, zamieszczona tutaj konstrukcja wydaje się także różnić ilością kondensatorów w sekcji zasilania - to może być na plus. Plastikowa obudowa to raczej kolejny minus, może to wpłynąć negatywnie na dźwięk, chociaż np. u mnie mogę trzymać wzmaka w plastiku i nie ma to większego znaczenia.

 

Sam w ubiegłym miesiącu zrobiłem podobny prototyp (ale z zupełnie innym zasilaniem) i grało to bardzo fajnie, aktualnie w wolnym czasie projektuję pod niego pcb. Po przejrzeniu wątków na head-fi można dojść do wniosku, że Heed jest trochę gorszy od Lehmanna, natomiast ta konstrukcja DIY może grać zupełnie inaczej (gorzej/lepiej) niż oryginał, dlatego ja się nie dziwię autorowi postu, najlepiej jednak byłoby udać się do jakiegoś sklepu posiadającego na stanie wzmacniacze słuchawkowe i zrobić samemu porównanie, dla jednego drobny niuans w dźwięku jest wart dopłaty 1000 zł a druga osoba akurat woli bardziej dociążony dźwięk bez "przeszkadzajek". Lepsze/gorsze to ciężka sprawa w audio.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności