Skocz do zawartości

Philips She9500


Thai Fighter

Rekomendowane odpowiedzi

Ze smyczką to jedynie 9600, ale to są zupełnie inne słuchawki. Co do izolacji - wszyscy na nią narzekają, ale ja przyzwyczajony do Neckbandów SHS8200 po przesiadce na te SHE9500 nie mam jakiś zastrzeżeń. Oczywiście słychać otoczenie, ale jest ono jak na mój gust bardzo mocno wytłumione. Do tego stopnia, że jak mam sansę na 2/3 głośności, to nie jestem w stanie usłyszeć, że ktoś obok mnie w ogóle rozmawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ze smyczką to jedynie 9600, ale to są zupełnie inne słuchawki.

Nie jedynie, wystarczy chociażby spojrzeć na pełną ofertę Philipsa na jego stronie internetowej. Odpowiednikiem SHE9500 ze smyczą są bodajże SHE9650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego stopnia, że jak mam sansę na 2/3 głośności, to nie jestem w stanie usłyszeć, że ktoś obok mnie w ogóle rozmawia

 

To jest dla Ciebie mocna izolacja ? Podejrzewam, ze na takiej głośności to na pchełkach bym nie słyszał rozmowy obok mnie. Ja na EX71 nie słysze rozmowy obok przy 10/40 z zaznaczeniem, że są cichsze niz EPki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedynie, wystarczy chociażby spojrzeć na pełną ofertę Philipsa na jego stronie internetowej. Odpowiednikiem SHE9500 ze smyczą są bodajże SHE9650.

 

No to pokaż mi gdzie je idzie kupić ^^ popatrz na to, co jest na rynku. Słuchawek SHE9500 w wydaniu ze smyczą nie kupisz na polskim rynku, albo przynajmniej ja nie znalazłem takowych. A ściąganie z nie wiadomo skąd słuchawek o wartości 60zł mija się z celem.

 

@Douglaz - porównuję do SHS8200 które także posiadam. W SHS na takim ustawieniu mogłem dokładnie słuchać o czym ktoś rozmawia z odległości kilku metrów. W SHE nawet jak by ktoś rozmawiał 0,5 metra od Ciebie to nie ma szans, żebyś cokolwiek usłyszał. Oczywiście na pewno nie jest ono tak dobrze tłumione jak na innych podobnych konstrukcjach (EPki, CXy czy też Twoje Sony), jednak mówienie, że one nie izolują czy też słabo izolują jest dużym przegięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż mi gdzie je idzie kupić ^^ popatrz na to, co jest na rynku.

Pytanie nie było "gdzie kupić" tylko "czy istnieje wersja tych słuchawek ze smyczką". Odpowiedzi udzieliłem a reszta to już nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę się zdecydować...

HNJ300 czy SHE9500?

Te pierwsze są podobno bardzo, ale to bardzo wygodne, a dźwięk PODOBNO jest taki rewelacyjny jak w 9500.

Podoba mi się w HNJ to takie zawieszenie na kark i smycz. Jest też lepsza izolacja niż 9500 i są głośniejsze.

Jednakże jak z dźwiękiem? w Co Kupić nikt nie odpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz SHE9500 myślę, że jeśli te HJE300 są wygodniejsze i mają tę smyczkę, to brać właśnie je. Ja do teraz mam problem z poprowadzeniem asymetrycznego kabla od SHE i ciągle mi on ciągnie słuchawki. Po paru dniach użytkowania ucho mi się już przyzwyczaiło do gumek i odnoszę wrażenia jak by mi miały zaraz wypaść. Czy to normalne? Jak założyłem duże gumki to od razu po włożeniu bolą mnie uszy... Dziwne są te dokanałówki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci na mniejszych wypadają, to trza albo dopchać je, albo założyć większe. W drugim przypadku uszy będą się znów musiały przyzwyczaić.

Co do tłumienia na 30/40 - lol. She9500 po prostu nie tłumią. Jedyne co, to zamiast cichszych dźwięków z otoczenia pojawia się lekki szum w uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumienia na 30/40 - lol. She9500 po prostu nie tłumią. Jedyne co, to zamiast cichszych dźwięków z otoczenia pojawia się lekki szum w uszach.

IMHO np. epki też nie tłumią a bynajmniej nie robią tego dużo lepiej - pewnie powiesz dziwne, nie? :> Coś pewnie źle założyłem? Ale ja po prostu słyszę pewne odgłosy z otoczenia w każdych słuchawkach, a widzę, że często demonizuje się rzekomy brak tłumienia w SHE9500 podkreślając jakie to genialne tłumienie oferują inne, tj. zamknięte dokanałówki - bzdura.

Najważniejsze w tego typu słuchawkach jest uszczelnienie kanału słuchowego i kierowanie dźwięku bezpośrednio w głąb ucha, już to kilka razy pisałem. I to właśnie daje dobry efekt, sugeruję porównać z pchełkami, które u każdego leżą w uchu inaczej, nie ma jednoznacznej pozycji ich umieszczenia, dźwięk wycieka niemiłosiernie i miesza się z tłem - w przypadku otwartych Philipsów taki efekt nie występuje a można by pomyśleć że to tylko takie "pchełki z gumką" czytając komentarz "one nie tłumią".

Może skończymy z pewnym mitem - żadne tanie dokanałówki nie oferują dobrego tłumienia, od pewnych odgłosów nie są w stanie odizolować słuchacza i kropka. Chociaż pewnie n-razy jeszcze przeczytam na tym forum, że w takich słuchawkach nie słychać np. odgłosów silnika kosiarki, samochodu, pociągu, samolotu (niepotrzebne skreślić), po czym następuje licytowanie się kto ciszej słucha muzyki. ;>

Nie mówię tu o prawdziwych IEMach czy customach bo te na pewno są pod tym względem dużo lepsze ale to inne rejony cenowo-jakościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dalej będę upierał przy swoim :P. Gdyby nie to, że miałem okazję słuchać ep przed zakupem, to bym pewnie kupił je, ze względu na tłumienie (she kupiłem ze względu na dźwięk). W ep z włączoną muzyką stałem koło kolegów i muzyka skutecznie zagłuszała rozmowę. Przy wyłączonej muzyce słyszałem przytłumione głosy (jak zza ściany). W she bez muzyki słyszę mowę wyraźnie i lekki "szum" otoczenia, a z włączoną muzyką słyszę i rozmowę i muzykę (nie lubię słuchać głośno), ale mi to nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, odgłosy rozmowy (normalnym tonem, bez tzw. darcia japy) wytłumią jak najbardziej - mi chodziło o przypisywanie im nie wiadomo jakich zdolności izolacyjnych. Dlatego napisałem, że SHE9500 nie są wiele gorsze bo co prawda zamknięte dokanałówki z tego typu odgłosami sobie poradzą ale typowych miejskich hałasów o dużym natężeniu nie wytłumią ani te ani te. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś w jakim sklepie internetowym można dostać SHE 9500/9501 w przystępnej cenie ? Bo jeżeli nie to będe musiał poprosić któregoś z forumowiczów (zapewne modrzewa) o to aby zakupił w jakimś sklepie i mi wysłał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś w jakim sklepie internetowym można dostać SHE 9500/9501 w przystępnej cenie ? Bo jeżeli nie to będe musiał poprosić któregoś z forumowiczów (zapewne modrzewa) o to aby zakupił w jakimś sklepie i mi wysłał...

Gdzieś tu wcześniej był ten link:

http://www.soteris.com.pl/go/_info/?id=904

Można też na allegro, kilka osób kupiło i twierdzą że oryginały... Dzisiaj zamówiłem, jak dojdą to mogę coś skrobnąć ;)

http://allegro.pl/item273430489_philips_sl..._super_bas.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, blister zapakowany normalnie, z tyłu doklejona "instrukcja" obsługi, gwarancja wypisana... i to chyba wszystko :P W blistrze są słuchawki + gumki (łącznie 3 komplety) + etui na owe gumki + woreczek na same słuchawki (IMO trochę mały, ale jest ;P) + ta przedłużka (60cm słuchawki + 60cm przedłużka). Zamówiłem w czwartek w nocy, a zaraz w poniedziałek były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etui na owe gumki + woreczek na same słuchawki

:lol: To nie jest etui na gumki, tam się umieszcza słuchawki (a raczej tylko te ich "kopułki" jak to ktoś gdzieś nazwał) i całość ładuje do woreczka:

SHE9500_00_ap1_370.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły, potwierdzam że to oryginał. Wszystko tak jak trzeba, tylko tego kolesia w Philipsie, który wymyślił taki a nie inny blister należałoby zastrzelić. Na dzień dobry mam nadciętą izolację kabla w 2 miejscach... Na szczęście im to nie przeszkadza jakoś i grają w 100% normalnie, inaczej byłbym pewnie na lodzie, bo to w końcu uszkodzenie mechaniczne i wątpię czy ktokolwiek by się tym w serwisie wzruszył...

Druga rzecz, że IMHO nie są niestety tak wygodne jak np epki, może z czasem się przyzwyczaję. Ale i tak są 100x lepsze niż jakiekolwiek pchełki. No i ten dźwięk... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

She9500 najpierw kupilem u anthary ale jak sprawa sie skonczyla to wiadomo. Nie zdazylem sie zalapac na poprzednia aukcje u macaron2004, ale ktos tutaj pisal ze on ma jeszcze te sluchawki, wiec napisalem do niego czy moglby wystawic - i zrobil to na drugi dzien, do tego wystawil 15 sztuk, jak wiadomo wszystkie poszly;) Co do samych sluchawek - oczywiscie oryginalne, pisemna gwarancja philipsa (1 rok) przedluzka, ******sty futeral itd ;) Dobry kontakt, szybka wysylka - mila odmiana w por. do anthary, chociaz wiem ze niektorym sie udalo tam kupic i dostali te sluchawki - wiec nie bede tutaj bluzgal na tego allegrowicza chociaz sie "nacialem".

 

Pierwsze przesluchanie przy srednim rozmiarze gumek - spore rozczarowanie, czyzby pchelki sony (~30zl) byly tak dobre albo te 9500 tak kiepskie? Teraz wiem ze wazna rzecza jest rozmiar gumek, to raz, a dwa dobre umiejscowienie ich w uchu, trzeba je dobrze i stosunkowo gleboko ;) wlozyc. Jakosc dzwieku b. dobra, na poczatku wydawaly mi sie troche ciche, ale nie jest tak zle, kwestia przyzwyczajenia do tej glosnosci jak i do samych dokanalowek ;) Dosc delikatny jest kabelek od samych sluchawek, ale mysle ze przy dobrym traktowaniu przezyja i nie ma sie co martwic. Narazie jeszcze nie mialem okazji ich posluchac przez dluzszy czas, jeszcze nie mam odtwarzacza - po lekturze forum i przeluchaniu w mp3store wybor padl na T60 2GB, ale to po wyplacie;)

 

Swoja droga w najblizszym czasie mam zamiar kupic jeszcze jedna pare she 9500 ;), wiec jezeli jest ktos zainteresowany to niech napisze, i wyslemy mu mail, pewnie jeszcze bedzie mial i chetnie wystawi.. Witam tak w ogole, dosc wyczerpujacy ten moj post jak na "getting started" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=276887931

Na tej aukcji znalazłem chyba jedyne w sieci na dzień dzisiejszy Philips'y SHE9500. Z waszych wcześniejszych postów wywnioskowałem, że są to oryginały. Po otrzymaniu wypowiem sie na ich temat. Jest ich tam jeszcze kilkanaście sztuk, więc brać :P

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności