Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Z moim małym doświadczeniem muzycznym nie odważył bym się tak napisać. One idealnie wpasowują się w moje potrzeby. Nie tłumią więc słychać otoczenie, są wygodne, nie wypadają mi z uszu i grają dźwiękiem, który powoduje chęć słuchania muzyki kiedy tylko mam na to chwilę. Trzeba też wziąć pod uwagę, że cenowo to już jest trochę wyższa półka w pchełkach. HP150 wydają mi się trochę mniej rozdzielcze i ze słabszą górą pomimo grania delikatna V. Posłuchaj brunnerius jak będziesz miał możliwość i napisz jak Ty je odbierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, Maras gdzieś na saksach więc muszę do środy wytrzymać ale na bank się podzielę wrażeniami. Co do zastąpienia nauszników pchełkami to, kiedyś pisałem, kwesta wyboru nie konieczności ;) Jak te ostre są na prawdę tak dobre to się nie mogę doczekać, "posłuchamy, zobaczymy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - znawcą pchełek nie jestem, ale KC08 były jedynymi pchłami jakie miałem w uszach i po prostu chciałbym mieć, żeby często słuchać na nich muzyki, a nie tylko z doskoku. Jak nowa wersja jest kolejnym krokiem do przodu, to aż żałuję, że nie mam teraz kasy na zabawy audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i doszły... KC08T, dzięki @BigMaras... Jedyne co na tę chwilę mogę Wam o nich napisać to "idę słuchać dalej" ;) Dżizas, ja całego Ludovico Einaudi słucham na nowo, od nowa... po nowemu... szok!

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brunnerius

 

Pisz jak ze skutecznością

 

;-)

 

Sorki, nie zauważyłem wcześniejszego posta, w którym pytałeś. Co do kc08t to nie są w żadnym wypadku wymagającymi słuchawkami. Oczywiście z uwagi, że cena znacząco odbiega od monków to najlepiej posłuchać, w razie czego pm i umożliwie odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, Ty Maras dobrze wiesz co robisz, wysyłając te cuda do posłuchania ;) dobrze wieeesz :)

 

@Play KC08T spokojnie napędzą i wysterują: S6 Edge, LG G2, Huawei P9 Lite, Plenue D, Sony A15, Ibasso DX90 (zdziwiłbym się gdyby nie)

do tego podnoszą jakość słuchanej muzy w przypadku smartfonów o kilka leveli up ;) wracam do słuchania... Dawno się tak nie jarałem ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tłumieniem jak w Monkach ?

No to pchełki Lordzie więc tłumienie śladowe :) ale za to, ja nie wiem, za mało jeszcze ich słucham ale Carbon Based Lifeforms album AL-T01 zaoferował mi nowe doznania na ostrych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jeszcze ucho w ucho nie porównywałem, zostawię sobie na jutro, teraz jadę ze Skolnick Trio, po małej przerwie na rocka z lat 90, ze dwa kawałki jeszcze i idę spać, zostawię na noc niech się grzeją ;)

 

edit: ale z pamięci toporki raczej zajechane zostaną

 

edit2: I wiecie co Koledzy, ze słuchawkami jest jak z obiektywami... fizyki nie oszukasz... jak coś ma być dobre to musi być przemyślane, dobrze zaprojektowane i perfekcyjnie wykonane... damit... nie cierpię tego audiohobby.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pchełki to miały być takie zabawki. Właściwie nie wiadomo do cżego. No bo w tramwaju czy na ulicy nie izolują. Muza plus hałas. W domu można użyć nausznych. Sprawdzają się HM..w aucie, w szpitalu. No i kojarzyły się z taniościa. A tu pojawiają się już takie spore ceny...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ;) Ja mam pchełki po to aby:

1) słuchać w pracy (ciche biuro)

2) słuchać w aucie (ciche auto)

3) słuchać na spacerze w parku (cichy i spokojny park bez placów zabaw)

4) słuchać czasem przed zaśnięciem (no wtedy wiadomo, że jest zupełnie cicho)

 

Tramwajem jak jadę to na bibę do miasta, więc wtedy muzyki nie słucham ;)

 

Dlaczego na tym etapie tak mnie jarają te ostre? Bo kurcze słucham i wyjść z podziwu nie mogę zastanawiając się nad tym jak daleko pójdzie to szaleństwo, kiedy takie pchełki grają na równi z większymi, dobrej klasy braćmi mieszcząc się przy tym w kieszeni.

 

Dzisiaj porównam, ale ogólnie, bo muzycznym, złotoustym bardem pasm nie jestem, Ostre do Toporków, Candy i Plusów. Ale to będzie szybka piłka bo przed chwilą, słuchając Diany Krall przeskoczyłem na plusy (bo ciepłe z nich kluseczki) z ostrych i "test" trwał 10 sekund, całościowo jest odczuwalnie gorzej na plusach (i IMO różnica w cenie jest w pełni usprawiedliwiona) ;) i nie to że każda sroczka swój nowy ogon chwali, ja mam ostre od Marasa na razie "do posłuchania" to słucham :)

 

edit:

pożonglowałem ;) ostre zostają, candy idą do żony a toporki i tak są w komisie

Cóż ja mogę napisać o brzmieniu, kuknijcie do recenzji Inszego, jedyne co imo brzmi nieco inaczej niż w wersji poprzedniej to góra, tu mam wrażenie że nic jej nie ogranicza, nie jest wcale przygaszona tak jak ma to miejsce w KC08

Słuchawki polecam, to na dłużej mój final destination w pchełkach, albo na zawsze :) (ale nigdy nie mów nigdy)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio ve monk red i ve monk candy (dzięki bigmaras). No i już na moim letv x600, i dobrze nie wygrzane grają świetnie. Aż się boję co to będzie jak już kupię ipoda video :) Pierwszy raz od dobrych paru lat z pchełkami był dziwny ale teraz szybko nie włożę dokanałówek. Oficjalnie dołączam do fanklubu, witam wszystkich :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio ve monk red i ve monk candy (dzięki bigmaras). No i już na moim letv x600, i dobrze nie wygrzane grają świetnie. Aż się boję co to będzie jak już kupię ipoda video :) Pierwszy raz od dobrych paru lat z pchełkami był dziwny ale teraz szybko nie włożę dokanałówek. Oficjalnie dołączam do fanklubu, witam wszystkich :)

Siemanko ;) Ja coś z pchełek muszę jeszcze potestować.

Takie mam teraz na oku https://pl.aliexpress.com/store/product/2016-New-K-s-Earphone-500-ohm-Balanced-High-Impedance-In-Ear-Earphone-Earbud-500-ohms/519064_32751678102.html?detailNewVersion=&categoryId=63705

 

Podobno świetne mocne średnicowe granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako, że nie mogę używac doków siłą rzeczy jestem fanem pchełek. Dotychczas uwielbiałem moje ph10 Soundmagic. Teraz kocham bezplusowe Monki głownie za dociążenie. Plusów nie brałem bo ponoć mniej basu oraz 64 ohmy trochę zniechęcają, boję się, że Lumia 640 i Sansa clip zip ich nie napędzą. Kupiłem kiedyś Cresyny c500e i dla mnie tragedia. Zero basu, zimne i kłująca góra. Potem nabyłem Soundmagic ep20 i średnio było. Takie bezpłciowe słuchawki, dużo gorsze od ph10 według mnie. Napaliłem się na ostry kc08. Czy ktoś porównywał je z monkami bezplusowymi? Czy dociążenie podobne? Warto wybulić za nie ponad 4 stówki? Trochę się boję. Za ta cenę to można fajne domowe nagłowne kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako, że nie mogę używac doków siłą rzeczy jestem fanem pchełek. Dotychczas uwielbiałem moje ph10 Soundmagic. Teraz kocham bezplusowe Monki głownie za dociążenie. Plusów nie brałem bo ponoć mniej basu oraz 64 ohmy trochę zniechęcają, boję się, że Lumia 640 i Sansa clip zip ich nie napędzą. Kupiłem kiedyś Cresyny c500e i dla mnie tragedia. Zero basu, zimne i kłująca góra. Potem nabyłem Soundmagic ep20 i średnio było. Takie bezpłciowe słuchawki, dużo gorsze od ph10 według mnie. Napaliłem się na ostry kc08. Czy ktoś porównywał je z monkami bezplusowymi? Czy dociążenie podobne? Warto wybulić za nie ponad 4 stówki? Trochę się boję. Za ta cenę to można fajne domowe nagłowne kupić.

Nie chce prorokować za ile Bigmaras mógłby sprzedać ci swoje używane/potestowe ve Zen, ale zainteresuj się nimi. Ostry są odwrotnością tego czego oczekujesz. Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności