Skocz do zawartości
  • 0

RE-400i/Momentum in-Ear/EPH100/MA750i - wybór życia


parowuz

Pytanie

W życiu każdego mężczyzny nadchodzi moment, gdy musi zdecydować: czy chce córkę czy chłopca, czy idzie na studia czy do pracy i jakie powinien kupić słuchawki przenośne. Ja z ostatnią decyzją męczę się od ponad tygodnia, przejrzałem dziesiątki testów, modeli, początkowo miałem kupować po prostu E10S, jednak wir jakości mnie pochłaniał coraz bardziej, aż w końcu nie powiedziałem sobie stop, przetarłem pot z czoła i postanowiłem założyć temat na najlepszym (pozdro chłopaki, super robota, wiem że się podlizuję) forum dla audiofili w Polsce. W końcu pozamykałem karty pootwierane od tygodnia, zrobiłem porządną selekcję metodą eliminacji i zostały mi 4 modele.

 

Upatrzone przeze mnie słuchawki są dostępne w UK, gdzie mieszkam, w takich cenach (gwarancja uwzględniona):

HiFiman RE-400i - 70 funtów

Sennheiser Momentum in-Ear - 75 funtów

Yamaha EPH100 - 80 funtów

RHA MA750i - 90 funtów

 

Muzyki słucham zróżnicowanej, najczęściej bogatych i złożonych kompozycyjnie odmian rocka i popu, jednak z elektroniką także mam często do czynienia. Który wybór będzie najlepszy? Czy różnice w cenach są czymś uzasadnione? Jaki jest sens życia? Na te i przy okazji parę innych pytań mam nadzieję znaleźć odpowiedzi z waszą pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poszedłbym w RHA - jakość wykonania i zestaw nie do pobicia + 3 letnia gwarancja.

Dzwięk wysokiej jakości ze świetną separacją i napowietrzenie, Podkreślenie sub-basu zamiast mid-basu idealnie nada się do rocka, a i z elektronika powinny się sprawdzić.

Ogólnie słuchawki na pewno warte swojej ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EPH100 mi do rocka progresywnego za bardzo nie podchodziły - dużo basu, mała separacja. Dużo lepiej sprawdzały się ER4S - wszystko czyściutko, każdy instrument gra osobno. Tak, żeby zamieszać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hechlok - Dziękuję e-kolego serdecznie za tę opinię, ale przyznam szczerze, że EPH100 najmniej mnie przekonują z tego kwartetu. Mogłem to podkreślić na początku, albo nie uwzględniać w liście, chociaż pomyślałem, że jeszcze mogę się pozytywnie zaskoczyć i lepiej ich póki co nie skreślać, moja wina.

 

Inszy - Na razie niestety zwykły telefon, tj iPhone piątka, w niedalekiej (albo dalekiej, portfelu prowadź) przyszłości planuję wskoczyć w jakiś ciekawszy sprzęt przenośny, od którego póki co odpychał mnie brak możliwości scrobblingu, ale za tym się jeszcze rozejrzę i w najgorszym wypadku dostosuję do słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja się podepnę jezeli założyciel tematu nie ma nic przeciwko:

- zastanawiam się nad zakupem rha ma750 ale obawiam się tego "potężnego" basu, o którym wielu pisze i chcialbym aby ktoś odniósł granie rha do Audeo albo K551, ewentualnie HP100.

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne spostrzeżenia.

 

p.s.

Jak wypada seal w rha, w porównaniu do Audeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy pilot w 750i nie będzie przeszkadzał przy sprzecie stacjonarnym? HF3 z pilotem nei ze wszystkiego grają przez 3 pinowego jacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mihu33: nie słyszałem jakiegoś wyjątkowo potężnego basu - w sensie ekstremalnych ilości. Robi wrażenie dobrym subbasem, wycięty nie jest - więcej niż w Audeo, może nie tyle co w stylu HP100. Nie lubię "przebasowionych" słuchawek, a RHA MA750 bardzo mi się spodobały. Nie odbieram ich też jako lepszych SE215, są według mnie sporo jaśniejsze. Bardzo klarowne, krystaliczne, lekko chłodne i rozdzielcze granie - tak je odebrałem. Mają w sobie rozdzielczość, przejrzystość, ale także rozrywkę - nie są tak sztywne i precyzyjne jak armatury, to też nie Etymotic.

 

Słuchałem ich wtedy na ODAC i O2, DX50 i kilku innych. Niedługo może będę miał okazję zrobić powtórny test - już z DX90.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja się podepnę jezeli założyciel tematu nie ma nic przeciwko:

- zastanawiam się nad zakupem rha ma750 ale obawiam się tego "potężnego" basu, o którym wielu pisze i chcialbym aby ktoś odniósł granie rha do Audeo albo K551, ewentualnie HP100.

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne spostrzeżenia.

 

p.s.

Jak wypada seal w rha, w porównaniu do Audeo?

 

Zgadzam się z maciux. RHA grają szerzej, bardziej przestrzennie niż Audeo. Wszystko jest mocniej napowietrzone. Bas jest w optymalnej ilości - więcej subbasu niż w Audeo na szarych filtrach, a wyższe pasma coś między szarymi a czarnymi filtrami.

RHA trochę gorzej tłumią, ale to standard w dynamicznych przetwornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wszystkie opisy, już mam trochę klarowniejszy pogląd na te słuchawki - może by mi podeszły.


RHA trochę gorzej tłumią, ale to standard w dynamicznych przetwornikach.

 

No to mnie trochę dobiłeś, Audeo jakoś super nie tłumią, jeżeli w RHA jest gorzej to słabo to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zachowałem się absolutnie chamsko i nietolerancyjnie i już zamówiłem MA750i (jutro wbijają, oł je bejbi), na które tak naprawdę od początku byłem nastawiony, chociaż nie powiem, pomogliście mi tę decyzję podjąć.

 

Jeśli istnieją ludzie których interesuje opinia słuchawkowego świeżaka, mogę za parę dni dać znać jak wypadają (oby nie z małżowiny hehe), jeśli nie to temat do zamknięcia, chyba że dobry chłopak Mihu83 wciąż się podpina i ma pytania a wy macie odpowiedzi. Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RHA MA750 odebrałem jako brzmiące szeroko z dobrą głębią. Były bezpośrednie, jasne i miały przyjemne czarno tło - taki klarowny, swobodny i napowietrzony przekaz. EPH100 także brzmiały dla mnie szeroko, ale te wydawały się wyrywać przekaz poza obszar głowy - brzmiały obok, z pewnym dystansem. Oba modele miałem już dosyć dawno, trudno powiedzieć co lepsze - w obu przypadkach scena zrobiła na mnie dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki.

 

Poszukuję funowego, potężnego brzmienia do swoich treningów.

 

Yamaha EPH-100 wpisuje się tutaj w moje oczekiwania, RHA nie słuchałem, ale może byłoby bardziej odpowiednie?

 

W EPH-100 przeszkadza mi metaliczność i sopranów i brak średnicy (ale wypycham sobie korektorem o 2db i jest w miarę ok).

Źródło to dx90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja już nie mam pytań, jeżeli z izolacją jest gorzej niż w Audeo, to odpuszczam zakup... przynajmniej do chwili kolejnego nawrotu Audio ADHD.

Ostatecznie może szarpnę się na Ety.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Marceli: średnica jest według mnie neutralna w stronę chłodu, nie jest wypchnięta, ale jeszcze nie ma V-ki jak w EPH-100. Też mi w nich brakowało średnicy, a RHA były dla mnie ok. Chyba sprawię je sobie do gatunków około-elektronicznych.

 

Mam nadzieję, że uda mi się ponowny test, bo słuchawki warte uwagi - podobnie jak niższe modele RHA. Jedynie MA600i były dla mnie przeciętne - brzmienie w odwrotną stronę, ciemniejsze, mulące.

Szkoda, że dostępność RHA słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda, że dostępność RHA słaba.

Zadzwoń do Stereo Stereo, w przyszłym tygodniu ktoś od nich jedzie do Szkocji i ma przytargać wersję MA750 - standardowo mają MA750i ale chyba ludki pytają o wersję bez pilota.

 

p.s.

Zdaje się, że Stereo Stereo stoi za stronką rha.com.pl i robi za dystrybutora na nasz rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stereo Stereo to salon firmowy Linn Polska, dystrybutora RHA. Na miejscu są wszystkie modele RHA, włącznie z nowymi T20. :)

 

Z dostępnością nie jest tak źle - http://www.rha.com.pl/storelocator.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie wszystkie, MA750 nie mają, tylko MA750i - rozmawiałem telefonicznie z gostkiem z Stereo Stereo, więc info. potwierdzone.

 

Co do stronki rha.com.pl... z odpowiedzią na maile się nie śpieszą, ponad tydzień czekałem na odp. i ostatecznie zadzwoniłem do Stereo Stereo.

 

p.s.

Swoją drogą, dostałem info. że RHA szykuje swojego DAPa i AMPa - może być ciekawie o ile nie postawią na obecne trendy, czyli przekombinowany klocek ze słabą baterią.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, takie połączenie na pewno pojawi się w teście.

 

Słucham teraz sporo MA750i. Świetne, ale i specyficzne słuchawki. Jak nie jestem zwolennikiem wygrzewania, to MA750i trzeba dać jednak czasu. Początkowo bas jest aż przytkany, myślałem że coś jest z nimi nie tak. Po około 20 godzinach grania wchodzi te ekstra subbasowe pulsowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No widzisz, jak mówił Gierek - ufojcie ! ;)

 

Czy spróbujesz z piankami ? Mi wydawało się, że na tych co mam (nie z kompletu) było więcej basu i mniej góry niż na tipsach Sony. Rymcymcym radzi pianki Comply Sport Plus. Zabezpieczają przed potem, dobrze siedzą, trochę mniej izolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności