Skocz do zawartości

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.12.2022 o 16:06, all999 napisał(a):


Niestety nic więcej na razie nie mam, bo wychodzę z grypy 😕

Tak się zastanawiam, nikt ich tu więcej nie kupił?

Życzę zdrowia Michale !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MrSheep napisał(a):


Nie jestem w stanie przebrnąć przez ten esej (pisanie powieści o sprzęcie grającym to nie moja nomen omen bajka), przepraszam :D 

Jestem w szoku, że w czasach obrazkowo-filmowych są jeszcze ludzie czytający takie długie teksty (skoro ktoś je jeszcze tworzy) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Jestem w szoku, że w czasach obrazkowo-filmowych są jeszcze ludzie czytający takie długie teksty (skoro ktoś je jeszcze tworzy) 

Teksty nie muszą już być tworzone przez "kogoś" a przez coś :) ( tak poza tematem nie dotykając autora)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Jestem w szoku, że w czasach obrazkowo-filmowych są jeszcze ludzie czytający takie długie teksty (skoro ktoś je jeszcze tworzy) 

Powiem Ci , że na Kropka Audio zobaczyłem wideorecenzję. Nie obejrzę jej bo wolę poczytać o słuchawkach. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zauważe , że takimi hasłami robimy przykrość np. koledze Maćkowi z Kropka Audio który od lat pisze dla nas świetne teksty o sprzęcie audio 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 10:11, mykupyku napisał(a):

w tym miejscu był mój post oceniający warstwę językową ww. recenzji - był to post jak najbardziej merytoryczny, bo w temacie słuchawek mam prawo odnieść się do poziomu ich recenzji

 

 

 

Teksty Autora recenzji są specyficzne językowo, często zaskakują słowotwórstwem. Przy czym natężenie tych środków wyrazu szczęśliwie maleje (moim zdaniem) wraz z upływającymi latami prowadzenia bloga. Niespecjalnie też, wyciągnąłem dla siebie jakieś istotne wnioski odnośnie ZE8000 z tego tekstu. Może dlatego, iż nie miałem żadnego doświadczenia z jakością bezprzewodową. No to postanowiłem zbudować sobie takie doświadczenie i kupiłem rzeczone ZE8000 w dniu dzisiejszym w otwartym jakimś cudem kantorku mp3, gdzie była jedna sztuka w kolorze czarnym. Kombinuję jak to działa, paruję i słucham....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę czytać. Bardzo często zamykam stronę, gdy okazuje się, że jest na niej filmik, a nie tekst. Przez teksty Audiofanatyka ciężko przebrnąć. Zdecydowanie za długie. Piotr Ryka podobnie długie eseje tworzy, ale pomijając stronę merytoryczną to czyta się fajnie. A filmikom mówię nie choćby z powodu takiego, że czytając mogę słuchać muzyki, a oglądając filmik marnuję czas na niego zamiast słuchać muzyki.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 16:55, Lord Rayden napisał(a):

A jeszcze zauważe , że takimi hasłami robimy przykrość np. koledze Maćkowi z Kropka Audio który od lat pisze dla nas świetne teksty o sprzęcie audio 

 

nie zgadzam się - kolega Maciek piszę dość zwięźle i na temat i bez zgrzytów językowych i nikt mu tutaj przykrości nie robi, ba... jego teksty da się przeczytać bez przerwy na dwie kawy i fluoryzację.

 

natomiast ilość błędów interpunkcyjnych, stylistycznych, składniowych i długość recenzji, której tutaj robimy przykrość (bo nie recenzentowi, który jest zapewne miły i stara się być jak zwykle rzetelny, i jako recenzent winien traktować krytykę merytorycznie, a nie emocjonalnie) jest porażająca i trąci grafomanią na poziomie, który wręcz utrudnia zrozumienie jak grają ze8000.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, The Grand Wazoo napisał(a):

@mykupyku kupujesz? Ja właśnie uległem i parę minut temu zrobiłem sobie prezent na Gwiazdkę, a raczej na Sylwestra. Zrobimy z żoną silent disco :) Jak posłucham, to w dwóch żołnierskich słowach napisze jak grają. 

 

tak

 

zgodnie z zasadą, że najlepszy aparat to ten co masz przy sobie, to najlepsze słuchawki to też te, które masz akurat przy sobie, czyli dobrze grające twsy muszą być w każdej kolekcji

 

przerobiłem kilkanaście modeli i zostałem z kilkoma samsungami i sony mx4, ale Final potrafi stroić słuchawki i ze8000 z ciekawości wezmę - ale czy zostaną to zagadka, bo jednak u mnie w twsach ocena to wypadkowa ergonomii, anc i dźwięku 

 

a gdzieś są od ręki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są. Pierwsze wrażenie, takie analogowe, bardzo miłe i przyjemne granie, jak z gramofonu za starych dobrych czasów. Do tego spory bas i dobre technikalia z łagodną górą. Największe wrażenie robi jednak przestrzeń oraz holografia. Właśnie poza tą przestrzenią i holografią, są przeciwieństwem niższego modelu ZE3000, który gra lżej, z mniejszym basem i dociążeniem. Ale to tak na szybko przesłuchawszy kilka utworów. Zobaczymy jak się wygrzeją. 

 

 

IMG_1816.jpeg

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

No i są. Pierwsze wrażenie, takie analogowe, bardzo miłe i przyjemne granie, jak z gramofonu za starych dobrych czasów. Do tego spory bas i dobre technikalia z łagodną górą. Największe wrażenie robi jednak przestrzeń oraz holografia. Właśnie poza tą przestrzenią i holografią, są przeciwieństwem niższego modelu ZE3000, który gra lżej, z mniejszym basem i dociążeniem. Ale to tak na szybko przesłuchawszy kilka utworów. Zobaczymy jak się wygrzeją. 

 

 

IMG_1816.jpeg

 

a jak anc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
a jak anc?

„brak możliwości wyłączenia systemu ANC w razie jego niepotrzebowania”

Ja na zewnątrz słuchałem ich tylko w aucie, jak jest jednostajny szum, jest ok, ale jak już się więcej dzieje, ktoś gada, to jest poniżej przeciętnej.

A co do cytatu, to raczej nie jest aktualny. Funkcja wind cut wyłącza ANC i odpala tylko redukcję szumu wiatru. Takie mam wrażenie i Misiek też o tym pisze w recenzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczeń porównawczych z innymi TWSami, ale te akurat niczym nie irytują. Brak dyskomfortu, a raczej fajny komfort w podstawowych aspektach: wygoda noszenia (wiadomo subiektywne, do moich uszu pasują te finałowe patenty), wygoda i intuicyjność obsługi, wystarczająco działające ANC, bardzo poprawny balans tonalny a przy tym dość dobra szczegółowość. Nawet 8K nie przeszkadza, gdyż działania nie stwierdziłem na razie.😉 Pewnie wymagam jeszcze adaptacji....

Chyba nie będzie wielu zawiedzionych, no może..... zatwardziali miłośnicy czapek naciąganych na uszy.

Bez ekscytacji, ale to poziom, który pozwolił mi uwierzyć w sens bezprzewodowych. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine użytkowo AirPods bez dyskusji. SQ to ZE8000. Ale to też zależy co kto lubi. AirPods to takie rozrywkowe i bezpieczne granie, na wysokim poziomie. Ale w porównaniu z Final ma się wrażenie, że muzyka jest "ściśnięta", pozbawiona smaczków, i podpompowana, zdecydowanie do słuchania mobilnie, gdzie aż tak duża (jak w ZE8000) ilość informacji i szczegółowość nie jest potrzebna czy oczekiwana. ZE8000 to konkurencja dla słuchawek przewodowych. 

Gdybym miał wybrać słuchawki do słuchania mobilnego, to AirPods, do słuchania w domu czy cichym biurze ZE. Tym bardziej, że bardzo reagują na ułożenie w uszach. Dźwięk zmienia się radykalnie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche moga stawac w szranki wzgedem przewodowych, na pewno jest progres. Mi sie juz nie chce uzywac przewodowych choc w domu zapewne jeszcze dlugo bede. Ciekawia mnie te 8k ale zauwazylem, ze w TWS czesto opinie beda rozbiezne. Mi np brzmienie XM4 kompletnie nie podchodzi i uwazam ze takie AZ60 czy MTW3 sa duzo lepsze ale wiem, ze sa inne opinie. Do tej pory krolem TWS na HeadFi byl Noble Fokus Pro ale i one nie wszystkim podchodza. Ja uwazam, ze zadne z TWS nie maja jakiejs mega przewagi nad innymi i nadal jednak troche do przewodow brakuje.  Duzo to (oprocz gustu rzecz jasna) kwestia dopasowania. W miare uzywania TWSow zwracam uwage nie tylko na brzmienie ale tez komfort noszenia, trzymanie sie w uchu, poziom tlumienia (czy to pasywne czy ANC),bezproblemowa lacznosc, dostepnosc equalizera, jakosc rozmow itd. Z obecnych pozycji niezwykle ciekawe sa ZE8000 oraz Nura True Pro, choc nie obrazilbym sie jakby byly sprzedawane za polowe ceny, wtedy bylaby to wg mnie bardziej realna ich wycena wzgledem brzmienia (zdaje sobie sprawe, ze placimy za technologie).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Gratulacje, a szczególnie z tytułu zakupu D8000 Pro limited. Może wcześniej nie zwróciłem uwagi przy innych walizkach dla słuchawek ale tutaj wygląda elegancko jak neseser Bonda. Wyprofilowana wytłoczka wewnątrz, całość smukła, a nie gąbka ścięta po skosach w skrzynce na amunicję bo tak kojarzą mi się Pelicase'y  :D 

 

Ciekaw jestem jak D8000 Pro wypadają względem Ether Flow 1.1 pod kątem ilości i jakości basu. Inne spostrzeżenia też mile widziane szczególnie w kwestii komfortu :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, x86 napisał(a):

@lobuz1 Gratulacje, a szczególnie z tytułu zakupu D8000 Pro limited. Może wcześniej nie zwróciłem uwagi przy innych walizkach dla słuchawek ale tutaj wygląda elegancko jak neseser Bonda. Wyprofilowana wytłoczka wewnątrz, całość smukła, a nie gąbka ścięta po skosach w skrzynce na amunicję bo tak kojarzą mi się Pelicase'y  :D 

 

Ciekaw jestem jak D8000 Pro wypadają względem Ether Flow 1.1 pod kątem ilości i jakości basu. Inne spostrzeżenia też mile widziane szczególnie w kwestii komfortu :)

Walizka fajna, ale jak dla mnie mało praktyczna, więc trafiła do szafy. Nie chce mi się za każdym razem odpinać kabli, więc słuchawki wiszą na stojaku w towarzystwie braciszka Sonorous IV. Ethery leżą i nie chce mi się ich słuchać bo nagle okazały się nie tak: przejrzyste, szybkie, dynamiczne, urokliwe, bezpośrednie, wciągające …Planarnego basu może mają kapkę mniej, ale mnie to zadowala i jakościowo wydaje się bardziej precyzyjny, punktowy, ale też z masą i potrafi zejść dosyć nisko.  Bardzo wygodne, dobrze wyważone choć trochę ważą- fajne pady, twardawe, ale ergonomiczne. Jest spory progress co tu gadać. Jeszcze kupię sobie wzmacniacz, może daczka i będę w domu 😊.

 

503C0054-04A2-45DF-8C5C-A47D1ACAA19E.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

Walizka fajna, ale jak dla mnie mało praktyczna, więc trafiła do szafy. Nie chce mi się za każdym razem odpinać kabli, więc słuchawki wiszą ja stojaku w towarzystwie braciszka Sonorous IV.

Z każdą parą mam ten sam problem. Dobieram walizki do słuchawek przy wariancie z odpiętym kablem. Można większą ale przy okazji gabaryt robi się na tyle duży dlatego iż wolę odpinać raz na jakiś czas. Wrzucam do skrzynek jak wiem, że nie będę ich używał przez dłuższy czas lub do transportu. Do stojaków też odpinam kable. Mam krótkie półki na ścianie i nie chce mi się układać kabli za każdym razem, a tym bardziej jakoś tak wyszło, że praktycznie wszystkie duże słuchawki mam ze standardem jack 3.5mm i miniXLR 4pin. 

11 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Ethery leżą i nie chce mi się ich słuchać bo nagle okazały się nie tak: przejrzyste, szybkie, dynamiczne, urokliwe, bezpośrednie, wciągające …Planarnego basu może mają kapkę mniej, ale mnie to zadowala i jakościowo wydaje się bardziej precyzyjny, punktowy, ale też z masą i potrafi zejść dosyć nisko. Jest spory progress co tu gadać.

Swoim EF miałem być wierny do końca ale przyszedł dzień prawdy podczas porównania z Phobosami. Poza  bezpośredniością odniosłem podobne wrażenie. Głównie wtedy dynamika siadła i ktoś zabrał z nich muzykalność. Do reszty można by przywyknąć bo w swojej cenie są świetne ale z drugiej strony pewnych rzeczy nie da się wymazać z pamięci, a szkoda :) 

21 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Jeszcze kupię sobie wzmacniacz może daczka i będę w domu 😊.

Nie zatrzymuję i życzę udanych poszukiwań :) Ja już nie czuję potrzeby by piąć się w górę w kategorii technikalia jak i osobnej pod kątem max muzykalności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności