Skocz do zawartości

Na szybko przetestowałem - pierwsze wrażenia


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi pomysł na taki wątek będąc wczoraj w galerii handlowej. Celowo napisałem na szybko bo chodzi o pierwsze wrażenie w niekoniecznie sprzyjających warunkach. Jeśli obcowaliście z danym sprzętem więcej niż powiedzmy 20-30 minut to już za dużo żeby się tu załapać ;) Moje wczorajsze pierwsze wrażenia:

 

Saturn Connect

Senhheiser Momentum - z HTC one m8 całkiem fajne przyjemne granie z niezłym basem i detalami, chociaż 899zł to troche za dużo moim zdaniem.

Monster Adidas białe - zaczne od ceny 1299zł - z czego moim zdaniem 99zł za dźwięk 1200 za znaczki :) Rozłazły powolny bas i cała reszta schowana. Zawiasy wyglądają jakby się miały połamać, chyba są plastikowe....

 

Sony Center

Sony A15 + sony mdr-1a - muzyka wgrana przez producenta więc niewiem jaka jakość ale to co słyszałem brzmiało przeciętnie, nie za specjalnie. Lekka zamuła, poprosiłem o możliwość wpięcia swoich słuchałem w a15 (bo możliwe że kupiłbym go na miejscu) to się dowiedziałem że nie ma takiej możliwości no więc wyszedłem. Cena 1500zł za zestaw? Mega lipa

 

Ispot

Iphone 6 - muzyka wrzucona przez producenta, wpiąłem swoje audeo i zaraz po odsłuchu nausznego zestawu sonego zabrzmiało to jak high end...... Krystalicznie czysto z mega detalem i równo.

 

Tydzień temu miałem okazje poużywać przez 20 minut Astell&kern jr z moją muzyką i moimi słuchawkami. Fajnie wygląda i fajnie wykonany chociaż ekran z niską rozdzielczością (w porównaniu do dzisiejszych telefonów). Interfejs ładny i przejrzysty ale dla mnie troche za wolno działał. Np zmiana głośności która zabiera cały ekran (!) zaraz po przekręceniu potencjometru wyświetla się zbyt długo co mnie irytowało już po paru minutach. Scrollowanie nie działa płynnie tylko wyraźne żabkuje animacja, Kompletnie nie kumam po co jest potencjometr skoro głośność zmienia się skokowo po pół punktu. Cyfrowa kontrola głośności i potencjometr = FAIL. Dźwięk w porównaniu do cowona s9, jaśniejszy, więcej detali, bliższy, szersza scena, nieco suchy i cyfrowy obstawiam że na dłuższą metę męczący. Cowon brzmiał może technicznie gorzej jednak znacznie przyjemniej i wręcz analogowo.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie odsłuchy po Saturnach robię mega często :)

 

Z ostatniego - wszystko podłączane do Clipa+ z Fiio E6

Przede wszystkim Philipsy A5 Pro zrobiły na mnie wrażenie. Co prawda w zestawie z moim grajkiem nieco stłamszona góra, ale taki wykop na dole, że poezja. Perkusja niemal wibracje w płucach wywoływała. Troszkę cisną w banię, ale też do wyregulowania. Za to bardzo dobra izolacja. Inna kwestia czy one warte 8 stówek (tyle w Saturnie, może Internet mnie zażąda).

W podobny sposób kiedyś zaskoczyły mnie duże Urbanite, większe, wygodniejsze i ciut bardziej rozrywkowe niż Momentum,

 

Co do A15 - w Sony Centre w Wola Parku w Warszawie bodajże koleś mi wykręcił odtwarzacz z tej pleksy wystawowej, żebym mógł swoją kartę i słuchawki wsadzić. Akurat o dziwo z MDR-1A to się nie dziwię, że to może słabo grać, nie zestroili tego ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wątek widze mocno się przyjął :D ale co tam. Znowu byłem w galerii i udało się posłuchać paru sprzętów z telefony One M8:

 

AKG K550/551 - wychwalane na forum, słuchałem obydwu bo myślałem że z jednymi jest coś nie tak.... jak dla mnie nijakie. Zestrojone stydyjnie/pro tyle że nic ciekawego poza tym nie pokazują żadnej iskry Możliwe że trzeba im poświecić więcej czasu ale jak dla mnie rozczarowanie.

 

Sony h.ear - Wyjątkowo przejrzyste jak na tego typu słuchawki, dziwna przestrzeń jakby z komory rezonansowej. Bardzo mocny i dobry bas tyle że jest go dla mnie sporo za dużo. Do dubstepu w sam raz. bardzo wygodne pomimo małych wymiarów chociaż 700zł to troche dużo jednak

 

Sennheiser Urbanite XL - Grają jak zepsute góra i środek muł,bas muł, granie na poziomie ep630 - za tą cene to jakiś głupi żart

 

Sennheise HD25-1 II - no w końcu je dorwałem gdzieś. Wygląd i wykonanie mocno pro vintydż. Granie jak to u sennheisera ciemne więc nie w mój gust ale w ogólnym odbiorze przypominają mi dt150 czyli dobry naturalny analog bez cyfrowości. Fajne chociaż nie w mój deseń.

 

Focal Spirit Classic - Kawał dobrych słuchawek, wszystko na swoim miejscu bez wariactw w żadną stronę. Co prawda etymoticom nie zagroziły ale bardzo przypadły mi to gustu i wybrałbym je bez wahania ponad np oppo pm3.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko - do DX50 podpialem RHA MA750 i jest conajmniej dobrze. Wystarcza im srednie wzmocnienie (nie ma duzej roznicy wzgledem wysokiego), niezla przestrzen i szczegolowosc.

Przy pierwszym uzyciu mimo tipsow S troche bolalo mnie ucho - zasluga wyjatkowo dlugiej i grubej tulejki. Idzie sie przyzwyczaic, ale jak ktos ma waskie kanaly, to jest pewien dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od PM3 to chyba wszystko jest lepsze, skoro Focale Classic je gonią. Ale hype niektórych osób na nie na forum musi być.

Ludzie gadają bzdury... zaczyna mi to przeszkadzać.

Ja niestety po odsłuchach stwierdzam że FSClassic to dno i zamulenie oraz obręcz na głowie. I nie mówię tego w ramach hype bo Oppo nie sprzedaję.

Z tego co do tej pory miałem portable nausznych - Trójki najlepsze, potem Momki i MSR7, potem L2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od PM3 to chyba wszystko jest lepsze, skoro Focale Classic je gonią. Ale hype niektórych osób na nie na forum musi być.

Ludzie gadają bzdury... zaczyna mi to przeszkadzać.

Ja niestety po odsłuchach stwierdzam że FSClassic to dno i zamulenie oraz obręcz na głowie. I nie mówię tego w ramach hype bo Oppo nie sprzedaję.

Z tego co do tej pory miałem portable nausznych - Trójki najlepsze, potem Momki i MSR7, potem L2.

 

ja sie nie zgodze z dwojgiem Panow :P

Po pierwsze PM3 to dla mnie najlepsze zamkniete sluchawki klasy portable jakie sluchalem. Z zamknietych w ogole to tylko LCD-XC z jakich slyszalem uznaje za lepsze. Focale Spirit Classic, ktore bardzo lubilem sprzedalem z bolem serca... bo doplata do PM3 spora byla, ale jednak mnie przekonala. I nie byl to zakup w ciemno ale po dokladnych porownaniach AB.

Hypu na nie specjalnego nie widzialem - K550, MSR7, Fidelia, Focale Spirit Pro/Classic mialy duzo wieksze. I potem w komisach lezaly kazde :) PM3 niestety nie ma duzo ofert na wtornym - a szkoda bo przez to musialem sporo doplacac :/

 

I FSP w zaden sposob zmuleniem bym nie nazwal :P

Wiec nie klocic sie... obaj jestescie w bledzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubbym dobrze się dyskutuje.

 

Ale co do FSClassic pozostanę przy swoim zdaniu. Natomiast K550 powracają jak kometa. I K551 też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od PM3 to chyba wszystko jest lepsze, skoro Focale Classic je gonią. Ale hype niektórych osób na nie na forum musi być.

Ludzie gadają bzdury... zaczyna mi to przeszkadzać.

Ja niestety po odsłuchach stwierdzam że FSClassic to dno i zamulenie oraz obręcz na głowie. I nie mówię tego w ramach hype bo Oppo nie sprzedaję.

Z tego co do tej pory miałem portable nausznych - Trójki najlepsze, potem Momki i MSR7, potem L2.

 

 

Nie podobają wam się moje słuchawki?? To wasze też są złe. Ble. Foch (;) ?)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche zbyt personalnie do tego podchodzisz :) Słuchawki przychodzą i odchodzą, jeśli tobie się jakieś podobają to fajnie. Nikt przecież Cie nie obraża że lubisz pm3. Ja je bardzo chciałem polubić ale o ile przyznam ze technicznie wysoki poziom o tyle zestrojenie czy też fizycznie wady przetwornika sprawiają że są dla mnie nie słuchalne. Nie w kontekście są lepsze/gorsze od czegośtam tylko są po prostu nie słuchalne w znaczeniu wole w ogóle nic nie słuchać niż słuchać pm3 bo słuchanie płyt które uwielbiam nie sprawia mi na nich przyjemności. A teraz jak chcesz się wyżyć to w sygnaturce jest "o mnie" masz to co posiadam i podpowiem że najbardziej lubie staxy i etymotici. Besztaj! ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi pomysł na taki wątek będąc wczoraj w galerii handlowej. Celowo napisałem na szybko bo chodzi o pierwsze wrażenie w niekoniecznie sprzyjających warunkach. Jeśli obcowaliście z danym sprzętem więcej niż powiedzmy 20-30 minut to już za dużo żeby się tu załapać ;) Moje wczorajsze pierwsze wrażenia:

 

Saturn Connect

Senhheiser Momentum - z HTC one m8 całkiem fajne przyjemne granie z niezłym basem i detalami, chociaż 899zł to troche za dużo moim zdaniem.

 

Sony Center

Sony A15 + sony mdr-1a - muzyka wgrana przez producenta więc niewiem jaka jakość ale to co słyszałem brzmiało przeciętnie, nie za specjalnie. Lekka zamuła, poprosiłem o możliwość wpięcia swoich słuchałem w a15 (bo możliwe że kupiłbym go na miejscu) to się dowiedziałem że nie ma takiej możliwości no więc wyszedłem. Cena 1500zł za zestaw? Mega lipa

 

Wątek widze mocno się przyjął :D ale co tam. Znowu byłem w galerii i udało się posłuchać paru sprzętów z telefony One M8:

 

AKG K550/551 - wychwalane na forum, słuchałem obydwu bo myślałem że z jednymi jest coś nie tak.... jak dla mnie nijakie. Zestrojone stydyjnie/pro tyle że nic ciekawego poza tym nie pokazują żadnej iskry Możliwe że trzeba im poświecić więcej czasu ale jak dla mnie rozczarowanie.

 

Krótkie odsłuchy, na stojąco, w hałasie jednak wywołują nieraz mylne wrażenia.. Owszem wydaje się, że zawsze to lepiej niż nie słuchać przed zakupem wcale, lecz ciężko jednak w ten sposób sprawiedliwie ocenić cokolwiek poza wygodą , dużo czy malo basu, szczegółowe czy kupa, czasem słuchawki od razu odrzucają, bo walą basem czy tną po uszach, to jasne. No i kwestia grajka z jakiego słuchamy. Nie ujmując nic dobrym smartfonom, to jednak do neutralnych źródeł zwykle nie należą.

Ja akurat trafiłem kiedyś na miłą obsługę w salonie Sony i mogłem godzinkę posłuchać A15 na kanapie ze swoimi słuchawkami, swoją kartą, nie było ludzi, a mimo to nie przekonał mnie tak od razu, wracałem dwa razy i było inaczej, lepiej. Chociaż Sony MDR-1R wtedy polecali do tego Soniacza, kompletnie zamulają te słuchawki, więc MDR-1A pewnie podobnie.

K550 właśnie tak w Saturnie pierwszy raz słuchałem i nie wywołały u mnie efektu WOW, ale miały od razu to coś, taki klimat, który powodował, że ten dźwięk za mną chodził, wracałem więc jeszcze parę razy, porównywałem łeb w łeb z K551, potem w międzyczasie dorwałem K550 rekablowane. W końcu mam je do dzisiaj, oczywiście to już nie to przy Staxach, ale i tak bez bólu posłucham, kiedy nie mam warunków do słuchania na otwartych wieczorem w domu.

Z Momentum natomiast efekt WOW był od razu, ale po jakimś czasie mi się znudziły.

Gdybym jednak tak gdzieś tylko parę minut słuchał Staxów Lambda to stwierdziłbym, że to żadna rewelacja, może bym się zniechęcił (i może to nawet byłoby lepiej bo teraz apetyt na jeszcze lepsze Staxy, a tak może zostałyby tańsze słuchawki i już). :)

Dopiero jak miałem Lambdy w domu, wypożyczone, potrafiłem je docenić, porównać.

Być może niektórzy potrafią tak na szybko wszystko docenić, poznać, ja jednak podchodzę już teraz do rzetelności takich odsłuchów ostrożnie.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę inaczej, bo nie w sklepie, ale też na szybko. Dzięki uprzejmości Kolegi pożyczyłem Mojo, którego miał wystawionego do sprzedania u nas na forum. Podłączyłem do MACa, podłączyłem do Nexusa 6, którego akurat mam pod ręką, do tego Westone W40, odpaliłem Deezera. i... ogłoszenie przestało być aktualne :D. I w zasadzie tyle w tym temacie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że takie odsłuchy na szybko mogą prowadzić (niekiedy) do bardzo mylnych wniosków. Podążając za postem @Hermana, kiedyś w Zielonogórskim Saturnie dane mi było posłuchać Soniaków mdr 1r- totalnie mnie sobą oczarowały. Już w planach miałem sprzedaż swoich ówczesnych SR60-tek, aby tylko zakupić te Sony. Później jednak posłuchałem ich na spokojnie i stwierdziłem, że zdecydowanie nie są to słuchawki dla mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kilkoma dniami posłuchałem sobie tak Sony MDR 100AAP. Brzmienie zbliżone do dużych Monumentum pierwszej generacji z takim extra wykopem w okolicy średniego basu (ale jeszcze nie na poziomie urbanite). Bardzo wygodne i lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tak na szybko takie krótkie odsłuchy Shure SE846 vs Westone W60 i Westone W40 w Audiomagic w Warszawie. Posłuchałem na swoim A15 i FiiO X5 II z Audiomagic każdych słuchawek nie więcej niż 15 min. , spieszyłem się, było już późno przed zamknięciem sklepu, więc ten odsłuch w takim razie tu się załapuje. Shure mnie zaskoczyły swoim basem, na FiiO wydawał mi się trochę przesadnie napompowany, albo też jestem przyzwyczajony do bardziej zrównoważonego basu. Nie wiem też jakie filtry były w Shure'ach, być może te basowe dla basheadów. Poza tym całkiem w porządku wokale, miałem akurat wenę na Skyfall z Adele, której głos brzmiał bardzo mocno i bezpośrednio, muzyka wręcz otaczała, ale z X5 II i A15 brzmiała ciepło, muzykalnie, chociaż na dłuższą metę chyba ten bas by mnie zmęczył.

Westony, zwłaszcza W60, ogólnie bardziej do mnie przemówiły. Bas nie przesadzony, zrównoważone, lżejsze, nie męczące brzmienie z bardzo przyjemnymi wokalami. Osobiście wolałbym po takim krótkim słuchaniu W60 a nawet W40 niż SE846. Ale kto to wie jakby tak posłuchać dłużej czy zmienić grajka.

W drodze powrotnej wstąpiłem do małego salonu Denona w Złotych Tarasach i posłuchałem krótko na swoim Soniaczu Focal Classic i Pro. A15 całkiem dobrze je napędził i dobrze z nimi zagrał. Focale spodobały mi się, bardzo klarowne, dynamiczne, żywe brzmienie, ale chyba nie kupiłbym ich w tej cenie, myślę że za Classic dałbym nie więcej niż 500 zł, podobnie jak obecnie można kupić K550.

To tyle byłoby na szybko. :)

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności