Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co Wy chcecie inne pady do Listen? To się nie sprawdzi, bo pady od nich są "magiczne" :) Zakładałem pady od Takstarów HD6000 (tyle, że one są zbyt płytkie do Listen), jak i asymetryczne od HM5 i co prawda wygoda rośnie, za to dźwięk się psuje. Jedyne co mnie przy dłuższym odsłuchu denerwuje to pałąk, ja też mam jeszcze miejsce nad głową, natomiast jeśli pałąk styka się z czubkiem głowy, to po jakimś czasie boli mnie to miejsce :) Tak więc przydałoby się lekko "przerobić" pałąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zmianę padów na inne, chodziło mi o to czy na stockowych padach FL zmieści się całe ucho czy okażą się bardziej nauszne czego osobiście nie lubię.

 

mam MRS7 i odsłuchiwałem Listeny i wobu przypadkach były dla mnie wokółuszne, chociaż Listeny były ciutkę mniejsze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chodzi o zmianę padów na inne, chodziło mi o to czy na stockowych padach FL zmieści się całe ucho czy okażą się bardziej nauszne czego osobiście nie lubię.

 

mam MRS7 i odsłuchiwałem Listeny i wobu przypadkach były dla mnie wokółuszne, chociaż Listeny były ciutkę mniejsze

 

 

Dzięki, dokładnie o takie porównanie mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda jest w porządku. Pół godziny wytrzymuję, choć noszę lansiarskie oksy w grubych oprawach i jak źle focale założę, to bolą od razu. A jak dobrze, to po tych 30min pałąk zaczyna wiercić dziurę na czubku głowy i trzeba go delikatnie przesunąć, żeby móc sobie wygodnie słuchać przez kolejne pół godziny.

 

Dzisiaj we wrocku trochę śniegiem prószy, więc przetestowałem wytrzymałość Listen na warunki atmosferyczne, no i spisały się bardzo dobrze. Świetnie też chronią uszy przed zimnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już był wstawiany w wątku wykres frequency response. Co tylko potwierdza, że bzdurą jest jakoby bas nie schodził nisko w tych słuchawkach, jak niektórzy twierdzili.

Za to widać dobrze ten dołek w okolicach 100Hz.

 

 

919918e7e5585e3b17aa9f6c0dd9c46e.jpg

http://www.innerfidelity.com/images/FocalListen.pdf

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Obniżamy 5dB do 50 Hz w eq jak komuś mało mięcha :)

THD bardzo dobry wynik.

Dziwne że takie dobre słuchawki portable nie dostały rekomendacji.

"Zakupek" shame on you!

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski bas w Listen jest właśnie dobry ale dziura na 100hz powoduje że w niektórych utworach

gdzie na innych słuchawkach,większości, fajnie nam pracuje wyższy basik, na Listen jest uczucie jakby

nie miały basu. Stąd to uczucie niedosytu...

No ale nie ma ideałów :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski bas w Listen jest właśnie dobry ale dziura na 100hz powoduje że w niektórych utworach

gdzie na innych słuchawkach,większości, fajnie nam pracuje wyższy basik, na Listen jest uczucie jakby

nie miały basu. Stąd to uczucie niedosytu...

No ale nie ma ideałów :)

Na mieście balans basu się równoważy, chyba wiecie o co chodzi.

Taki subbas to rodzynek, nie dogodzisz

Lepiej go mieć ☺

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności