Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

 

nie róbcie tutaj audio-voodoo, nie ma magicznej miedzi :P

 

Ale to nie ja, to Perul ma zastrzeżoną nazwę towarową ;)

 

a to przepraszam :), cena pewnie taż magiczna jak na Perula - w pozytywnym znaczeniu..

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie w Spiritach jest sufit to w Listen jest dopiero pierwszy szczebel, aż strach mi pomyśleć jak grają z jeszcze lepszym źródłem. Warte są wydania nawet tych 1100zł, Spirity stały teraz zupełnie nie opłacalne. Pewnie wygląd i zdanie "mobile headphones" odstraszy wielu a szkoda. Stwierdzam też że są wygodniejsze od FSC (sporo lżejsze) i mają większe muszle. Classic już poszły do pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat basu to by się w tych słuchawkach przydało dodać, jak dla mnie grają zbyt szkieletowo i nieco bez wyrazu. Średnica i góra są bardzo dobre, ale bas moim zdaniem zbyt mocno wycięty w zakresie midbasu. Jest zejście, uderzenie już niekoniecznie. Szkoda, zawiodłem się niestety w ostatecznym rozrachunku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat basu to by się w tych słuchawkach przydało dodać, jak dla mnie grają zbyt szkieletowo i nieco bez wyrazu. Średnica i góra są bardzo dobre, ale bas moim zdaniem zbyt mocno wycięty w zakresie midbasu. Jest zejście, uderzenie już niekoniecznie. Szkoda, zawiodłem się niestety w ostatecznym rozrachunku.

No tak, za 700/1000zł oczekiwał ideału...hellou!...bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat basu to by się w tych słuchawkach przydało dodać, jak dla mnie grają zbyt szkieletowo i nieco bez wyrazu. Średnica i góra są bardzo dobre, ale bas moim zdaniem zbyt mocno wycięty w zakresie midbasu. Jest zejście, uderzenie już niekoniecznie. Szkoda, zawiodłem się niestety w ostatecznym rozrachunku.

 

niestety mam podobne odczucia. Słuchałem co prawda krótko (20-25 min) w salonie, ale zpono, który jest dość energetyczny.

 

Daje im jeszcze szansę - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat basu to by się w tych słuchawkach przydało dodać, jak dla mnie grają zbyt szkieletowo i nieco bez wyrazu. Średnica i góra są bardzo dobre, ale bas moim zdaniem zbyt mocno wycięty w zakresie midbasu. Jest zejście, uderzenie już niekoniecznie. Szkoda, zawiodłem się niestety w ostatecznym rozrachunku.

 

To jako ciekawostkę napiszę że HD800s są jeszcze bardziej szkieletowe od Listen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzicie, piszecie ogólnie o basie który w tych słuchawkach jest bardzo zróżnicowany - nie ma jednego łup ;)

trochę brakuje balansu między tym niskim a średnim i wyższym gdzie jest ciężar, takie odwrócenie szali względem FSP

 

IMHO dla mnie jedyny uszczerbek na całości reszta na godnym poziomie

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co macie właściwie na myśli pisząc, że słuchawki grają zbyt "szkieletowo"?

Dobrze rozumiem, że sucho i bez należytej masy w dźwięku?

Tak mnie dziwią tylko niektóre spostrzeżenia.

 

Inaczej mówiąc, że nie mają "mięcha"?

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem potrzebna jest zmiana kabelka. Już czytam kolejną opinię ,że grają wyraźnie głośniej na jakimkolwiek innym a to świadczy o poskąpieniu miedzi w fabrycznym.

Zmienia nieco ich charakter. Wnikliwa analiza niskich rejestrów jest utrudniona ponieważ zmienia się znacznie natężenie głośności na lepszym kablu i zrównanie jest bardzo trudne.

Zgodzę się również z opinią że jak na słuchawki zamknięte mają ilościowo mniej basiska od średniej krajowej. Za to mają go zdecydowanie więcej od średniej z konstrukcji otwartych.

Byłem fanem otwartych ale zmieniłem zdanie po osłuchaniu Listen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co macie właściwie na myśli pisząc, że słuchawki grają zbyt "szkieletowo"?

Dobrze rozumiem, że sucho i bez należytej masy w dźwięku?

Tak mnie dziwią tylko niektóre spostrzeżenia.

 

Inaczej mówiąc, że nie mają "mięcha"?

 

Tak, o to właśnie chodzi. Słyszę to na przykład gdy słucham albumu D'Angelo - Voodoo, który jest nagrany w ten sposób, żeby linia basowa była na pierwszym planie, bas powinien wręcz pulsować. Na Listenach niby słychać, że coś tam na dole się dzieje, ale dźwięk nie ma masy, zdecydowanego uderzenia. Słuch każdego użytkownika się różni, są to spostrzeżenia z mojego punktu widzenia. Lubię słuchawki neutralne, a nawet analityczne, ale np w przytoczonych wcześniej Audeo bas komponuje się doskonale z resztą pasma, pomimo, że nie występuje w ilości powodującej trzęsienie ziemi. W Focalach moim zdaniem bas jest dziwny, jakby nie do końca poprawnie zestrojony, wycięto zbyt dużo midbasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na morelach Listeny znowu poniżej 600zł, za tą cenę to grzech nie brać. Tylko zastanawia mnie skąd taka cena u nich?

 

I znowu wewnętrzna walka " nie potrzebne ci kolejne słuchawki... nie potrzebne ci kolejne słuchawki, a może jednak?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena oficjalna to 1100zł a spada na 570zł w sprzedaży wysyłkowej z gwarancją producenta to jest to obniżka niemal o 50%!


Moim zdaniem to bardzo słabe zagranie. Jeżeli Morele dostaje od producenta super zniżkę to Focal sam strzela sobie w stopę. Reszta salonów i sklepów czuje się w tym momencie wydymana na kasę, podobnie jak klienci co słuchawki już zakupili ;)



No cóż... jeżeli cena jest prawidłowa i utrzyma się, to są to słuchawki niemal bez wad w ogólnym rozrachunku. A za 600zł z wysyłką są to prawdopodobnie najlepsze słuchawki obecnie na polskim rynku cena/jakość Oferta równie rewelacyjna jak Philipsy 5410 kilka ładnych lat temu.


Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności