Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Te 1100zł to drogo, ale po tym jak odsłuchałem w ostatnich dniach zamknięte podobnego typu, to żadne z nich nie miały startu do Listen. Najlepiej dla mnie wypadły Momentum M2, ale jeśli Listen wycenili na 1100zł, to Momentum wyceniam na max 700zł. A Urbanite XL, to powinny kosztować 200zł, bo można znaleźć lepsze zamknięte w tej cenie.

Wspomniane przeze mnie słuchawki są według mnie warte od 500 do 700 zł. Momki, eMeseRki, Listki...
Lordzie te Twoje dywagacjs bez odsłuchu zaczynają być męczące. Umówmy się, że Twoje PM-3 są lepsze i zakończmy temat.

 

ps. mi pałąk nie uciska na górze głowy, bo mam jeszcze oczko regulacji ponad głowę, może mam małą głowę? Pewnie tak.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napalajcie sie tak na eleary... juz byl taki jeden co sie na nie napalil (haha to ja heh) i podziekowal... Uwierzcie, wieeeelu a nawet baaardzo wielu z Was bedzie nimi rozczarowanych... Wspomnicie moje slowa... Spokojnej. Ps. Co nie znaczy, ze sa zle ale ... zabraklo tego czegos....

Cóż to takiego złego było w tych Elakach?

 

 

Jak już sobie tak pozwalamy, to ja też sobie pozwolę zacytować siebie

Dokładnie, żadnych cudów nie będzie. Z Dody Adele nie zrobią, dostaniemy pewnie świetnie wykonane, wygodne i poprawnie grające słuchawki.

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Listen wróciły na Best Store, ale już w normalnej cenie. http://beststore.pl/sluchawki-focal-listen-p31970.html

Na morele są jeszcze w cenie 574 zł, ale niedostępne. Teraz jeśli rzeczywiście cena na morele wyrównuje się z automatu to powinna niedługo też wrócić do 1099 zł. https://www.morele.net/sluchawki-focal-listen-espicas107-1013440/

 

A ja mam ciągle status do wysłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchu póbek Focal Listen i Elear na eardrummer.pl mogę jedynie stwierdzić, że tonalnie, nie patrząc na cenę, zdecydowanie bardziej podobają mi się Listen. Eleary odpadają. Zwłaszcza jeśli chodzi o wokal i bas. Nie oceniam poziomu dźwięku, bo nie słuchałem oryginałów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Elear brzmią przy nich monotonnie, zbyt spokojnie, zbyt wolno, chyba nie są uniwersalne jeśli chodzi o muzykę w ogóle, więcej subbasu ale brzmi tak jakoś głucho, niezbyt przyjemnie. Oczywiście to tylko próbka brzmienia a co innego może na żywo. Ale z sygnatury brzmienia podobają mi się Listen. Zobaczę jak będzie jak przyjdą.

W każdym razie recenzja Focal Listen napisana bardzo ładnie, utalentowanie, zachęciła mnie do kupna. Recki Elearów jeszcze nie przeczytałem, dopiero się zabieram.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pińcset z hakiem...

Z dużym hakiem. :) Ale i tak za pół darmo. Jakieś wrażenia na gorąco?

 

O moich już mam info, że wysłane, przygotowane do wysłania.

 

 

pińcset z hakiem...

 

Doliczyłeś flaszeczke dla mnie za podrzucenie linka? ;)

 

Poszedł zaległy lajk za link.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra to pińcset z hakiem z X7 ?

 

bardzo dobrze, gorzej od sine, lepiej od meze - dla mnie meze zbyt funowe i podbasowane, a sine są szybsze, mają więcej finezji w brzmieniu, lepszą rozdzielczość, ciekawszą fakturę basu

 

ale gra to podobnie do sine, ciut tylko cieplej i minimalnie więcej basu

 

no i złożone zajmują 2x miej miejsca od sine, i ucho wchodzi mi w muszle i całkiem dobrze tłumie, lepiej od sine

 

łatwiej napędzić od sine, ale aż tak się nie skaluje jak sine, które z lepszego toru grają jeszcze lepiej

 

jako portable to jest bardzo fajna słuchawka, gra równym, nieprzekombinowanym dźwiękiem, dobra dynamika, bas fajny i góra niezła

 

 

 

 

 

 

pińcset z hakiem...

 

Doliczyłeś flaszeczke dla mnie za podrzucenie linka? ;)

podaj adres na pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tego ładniejsze, składane, wygodniejsze pady i francuskie nie rumuńskie :)

 

 

ZAMILCZ!

 

2.jpg

 

 

 

 

Aaa przypomniałem sobie że dobór materiałów mówi nam o dźwięku a więc mamy plastikowe focale oraz meze szlachetne drewno i szczere złoto!

 

A tak całkiem serio dla mnie w gruncie rzeczy mało porównywalne są focale i meze w sensie tak jak piszesz meze mocno funowe a focale jednak równiejsze i neutralne i zalezy kto czego szuka. Ja tam wole meze a lubie je właśnie za to połączenie funu i dosyć dobrych technikaliów ale w żadnym razie nie uwazam ich za neutralne czy referencyjne, tutaj jednak focale górą, a za te niecałe 600zł to już wogóle nokaut.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to elear maja tyle basu, ze nie wyobrazam sobie, zeby ktos powiedzial, ze jest go za malo. Pierwszy raz w zyciu (czy to przy glosnikach, czy sluchawkach) bylo dla mnie za duzo basu... Fajnie zaznaczony basik byl w sine ale ilosciowo do elear to jak waga piorkowa do ciezkiej (az za ciezkiej i zwalistej). Ktos juz sluchaj elear poza mna i synthaxem? Ciekaw jestem jak je calosciowo odebral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności