Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

m@tys - w tej kwocie można mieć coś ZNAAACZNIE LEPSZEGO od badziewiastych Rokitów. Spokojnie, w tej cenie nie bawiłbym się w nic pasywnego, bo nie utrafisz lepszego dźwięku. Zwyczajnie wtopiłeś w paskudne KRK i stąd takie wrażenie ;) całe szczęście, że kupców na KRK nie brakuje na Allegro :P

W cenie ok. 1000 za parę masz choćby zachwalane Presonus Eris E5, dużo bardziej przestrzenne JBL LSR305 (ale musisz mieć te 50 cm z tyłu przestrzeni) czy używki pokroju Fostex PM0.5n albo nawet Tannoy Reveal 501a. Śmiem stwierdzić, że używane Behringery z serii Truth będą grały lepiej od Rokitów ;)

 

Na Allegro leżą też świetne Equator D5. No ale to już 1200 zł (może do negocjacji?)

 

Nie chcę robić chamskiej reklamy, ale jak ktoś byłby zainteresowany to mam na sprzedać JBL LSR 308, nie będę rzucał linkami więc kontakt pw.

 

Forumowicz ZenekHajzer kiedyś polował na te JBLe. Podbij do niego - może to jeszcze aktualne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz ADAMy w tym budżecie? Bo na Allegro/OLX chyba są, ale to ktoś sprzedaje JEDNĄ sztukę ;)

Aczkolwiek jeśli pytasz o brzmienie to jest to bardzo szybki i krótko wybrzmiewający bas oraz bardzo ładnie rozciągnięta góra (zaleta tweetera wstęgowego). Jeśli lubisz K550 to powinny Ci podejść, bo KRK to coś w stylu Beats by Dr Dre, więc nie dziwota, żeś rozczarowany ;)

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze cene jednak moglbym troche podniesc :) patrzac na to co jest, i ile mozna dolozyc aby zrobic znaczacy progress?

co powiesz o adam A5X?? kurde kompletnie nie znam tego grania, ale jezeli mowisz ze to przeciwstawna sciana KRK to moze mi sie spodobac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup A5x to już nie jest "trochę dołożyć" (chyba, że trafisz na bardzo tanie używki).

O ADAMach już się wypowiedziałem. We wróżbiarstwo się nie bawię, więc nie przewidzę czy Ci podpasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką rozterkę odnośnie monitorów. Upatrzyłem taki oto set http://www.thomann.de/gb/maudio_bx8_d2_stativ_set.htm i zastanawiam się czy podstawki statywów ( 23x23m ) nie są czasem za małe dla tych monitorów? Myślicie, że to dobry pomysł by kupić je do pokoju 3x5 ? Może to przesada kupować tak duże monitory ? Alternatywą jest np. ten zestaw http://www.thomann.de/gb/m_audio_bx5_d2stand_bundle.htm

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez korkillus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak uparł na te M-Audio?

Kup coś używanego w tej cenie + statywy z Thomanna i wsio. Co do rozmiaru to ciężko powiedzieć, bo nie wiem jak się zachowają monitory przy marnej akustyce (pokazałeś za mało albo masz mega-ascetyczny pokój). Ustawienie monitorów niesymetrycznie też nie jest dobre...

Najlepiej byłoby je ustawić na środku ściany, przy której masz "szafki itp.", łóżko naprzeciw (bo pewnie siedząc na nim będziesz słuchał, a "szafki itp" porozkładać po reszcie wolnej przestrzeni ;)

 

PS. Statywy nie są za małe, będziesz miał stabilne podłoże.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak uparł na te M-Audio?

Kup coś używanego w tej cenie + statywy z Thomanna i wsio. Co do rozmiaru to ciężko powiedzieć, bo nie wiem jak się zachowają monitory przy marnej akustyce (pokazałeś za mało albo masz mega-ascetyczny pokój). Ustawienie monitorów niesymetrycznie też nie jest dobre...

Najlepiej byłoby je ustawić na środku ściany, przy której masz "szafki itp.", łóżko naprzeciw (bo pewnie siedząc na nim będziesz słuchał, a "szafki itp" porozkładać po reszcie wolnej przestrzeni ;)

 

PS. Statywy nie są za małe, będziesz miał stabilne podłoże.

Nie uparłem się ;) Po prostu te bx5 d2 wydają się być atrakcyjne w swojej cenie. Pokój jest ascetyczny, nie rysowałem fotela i kwiatków mojej dziewczyny tylko:p Myślę, że adaptacja wg Twoich porad jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Jestem zadowolonym posiadaczem monitorów Fostex PM841 (podziękowania dla Nismo i spółki :) Zestawu słucham od 8 miesięcy. Rok temu nie wiedziałem nic o głośnikach aktywnych, XLRach, Scarlett itd. Na forum zaglądałem sporadycznie, szukając informacji o słuchawkach :) Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Do 2k to trafisz coś fajnego, ale chyba nie chciało Ci się czytać tematu, bo wielokrotnie polecaliśmy tu zestawy 2.0 za ok. 2000 PLN / para.

No i pytanie brzmi: czy spodoba Ci się monitorowe granie do salonu, gdzie pewnie przy filmach itp. oczekiwał będziesz basu w dużej ilości, by mocniej przeżywać wieczorne seanse z filmami w HD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest ktoś posiadający doświadczenie w odsłuchu zarówno monitorów Presonus Eris E5 jak i Tannoy Reveal 502? Ze względu na słabe możliwości akustyczne i adaptacyjne, wybrałem właśnie te modele. Chciałbym wiedzieć coś więcej o ich charakterystyce i o największych różnicach w brzmieniu. Wizualnie nie ma faworyta, chociaż Eris E5 mają małą przewagę dzięki temu, że są sporo mniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Erisów E5 tłukłem wielokrotnie (nawet w tym temacie). Poczytaj, będziesz wiedział.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto dołożyć do Twin6 BE! Solo6 słuchałem dość przelotnie, za to CMS65 uważam za jedne z najlepszych monitorów ever! Do tego wyglądają niepozornie i nie zajmują dużo przestrzeni ;)

Ale Twin6 Be albo Trio6 Be to mój cel monitorowy - "króliczek pro-audio"! :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Do 2k to trafisz coś fajnego, ale chyba nie chciało Ci się czytać tematu, bo wielokrotnie polecaliśmy tu zestawy 2.0 za ok. 2000 PLN / para.

No i pytanie brzmi: czy spodoba Ci się monitorowe granie do salonu, gdzie pewnie przy filmach itp. oczekiwał będziesz basu w dużej ilości, by mocniej przeżywać wieczorne seanse z filmami w HD ;)

Filmy oglądam bardzo rzadko. Sprzęt ma służyć głównie do oglądania TV, radia i muzyki.

Zaproponowałbyś coś?

Zależy mi na radiu FM. Może być używane sprzęt.

Z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie poradzę, bo MONITORY AKTYWNE nie mają wbudowanego radia FM. A podpinanie ich do jakiegoś amplitunera też chyba nie będzie najszczęśliwszym rozwiązaniem (zwłaszcza, że zmniejsza budżet, bo to kolejny klocek do kupienia). BTW, wiesz w ogóle jak się ustawia takie sprzęty? Przy Twojej "sofie narożnej" jedne osoby będą słyszały dobrze, a inne znacznie gorzej, bo monitory bliskiego pola (jak sama nazwa wskazuje) pracują optymalnie tylko w bliskim, wąskim zakresie przestrzeni. To nie kolumny hi-fi czy estradówki.

 

Sprzętów do 2000 za parę proponowałem w tym temacie JUŻ ZA DUŻO RAZY. Polecam poczytać i wysnuć samemu wnioski zamiast prosić o powtarzanie się N-ty raz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie poradzę, bo MONITORY AKTYWNE nie mają wbudowanego radia FM. A podpinanie ich do jakiegoś amplitunera też chyba nie będzie najszczęśliwszym rozwiązaniem (zwłaszcza, że zmniejsza budżet, bo to kolejny klocek do kupienia). BTW, wiesz w ogóle jak się ustawia takie sprzęty? Przy Twojej "sofie narożnej" jedne osoby będą słyszały dobrze, a inne znacznie gorzej, bo monitory bliskiego pola (jak sama nazwa wskazuje) pracują optymalnie tylko w bliskim, wąskim zakresie przestrzeni. To nie kolumny hi-fi czy estradówki.

 

Sprzętów do 2000 za parę proponowałem w tym temacie JUŻ ZA DUŻO RAZY. Polecam poczytać i wysnuć samemu wnioski zamiast prosić o powtarzanie się N-ty raz. :)

W takim razie odpuszczam aktywne głośniki. Przepraszam, że wprowadzam zamieszanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało sie.

krk juz pogonione dalej, ale juz stoja inne.

I mieliscie racje. To jest niebo a ziemia.

 

Adam paswyny ANF10.

Udalo mi sie wyrwac na allegro za 1000 zl za komplet.

Narazie podlaczony jest do starego wzmacniacza oldchoolowego (mam go tak naprawde dla efektu wizualnego w pokoju) Pioneer SA-708.

I juz tutaj jest naprawde conajmniej bardzo dobrze.

Scena, oderwanie od kolumn na wysokim poziomie.

Wysokie sa takie jakie kocham, Zero natarczywosci, tak naprawde sa ale ich nie slychac.

Srednica bardzo rowna.

Bardzo kopliwe, ale za to gdzies na dole slychac minimalne bucznie, ale narazie klade to na stary i dosc nierowny wzmacniacz.

 

Kupilem tez stara koncowke mocy NAD 214. Dual mono, dosyc chwalona. Zobaczymy jak to zagra jak przyjdzie :)

Ale narazie jestem mega zaskoczony. Zblizam sie do mojego dzwieku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności