Skocz do zawartości

"Przejściówka" lampowa w torze - jest sens ?


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Spytam szanownych Kolegów, czy jest sens wstawić w tor pomiędzy FCL I a słuchawki "stopień lampowy" czyli układ na lampach, który 'zlampizuje" brzmienie FCLa.... Z FCLa wychodzimy Otputem na stopień lampowy a dopiero z niego na słuchawki. Jak miałby wyglądać taki stopień lampowy nie wiem, być może są takie gdzieś na ebay, może trzeba by taki robić.

 

Pytanie jest teoretyczne - czy ma to sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu Apaczów - wiem,że Wojownik przemawia tylko pięscią, ale proszę o szerszy komentarz.

Proszę bardzo.

N i e m a s e n s u....

 

Wystarczająco szeroko ?

 

ps. A tak na poważnie - chcesz mieć lampę w torze, użyj wzmacniacza lampowego, DACa lampowego, hybrydy. Ale nie stosuj kolejnego urządzenia. Każde urządzenie w torze wprowadza swoje zniekształcenia i degradację sygnału. Jak masz ochotę to podjedź, posłuchaj Citrone. Może Ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, albo posluchaj citrone dac albo pomyl o wzmau nwet niedrogim jak espressivo czy wba master.

Espressivo bardziej stereotypowe lampowe granie, wba bardziej uniwersalna barwa, neutralniejsze granie nadal z lampowa slodycza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każde urządzenie w torze wprowadza swoje zniekształcenia i degradację sygnału" - prawdę mówiąc spodziewałem się trochę tego stwierdzenia. Jak wiem, po pracy w TV, jest ono raczej słuszne....

 

Na Cytryny wpadnę, jak będe wiedział coś o moim grafiku na czerwiec.

 

@paratykus - no wiesz, Conan kombinator ;)

 

Co do zakupów jakichkolwiek - na razie coś mi się widzi,że biednie będzie. Na szczęscie mam FCLa, DACa, playery i sporo portable.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej podobny pomysł - jakiś tani lampowy preamp żeby się pobawić czymś nowym i czasami mieć odskocznię od czystego tranzystora.

Trochę kombinowałem, szukałem i z pomysłu w końcu zrezygnowałem. Im więcej czytałem tym jedynie bardziej utwierdzałem się w przekonaniu że tanie chińskie lampowe cuda mogą jedynie mnie do lamp zniechęcić. Jako że w półśrodki raczej bawić się nie lubię skończyło się na tym co teraz mam w podpisie - zamiast preampa mam czystego słuchawkowego OTLa. W prawdzie wyszło sporo więcej niż zakładałem jednak wydaje mi się że było warto ;)

Edytowane przez BamboszeK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności