Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Sine maja cos zwalone z zakresem gorny bas - dolna srednica - tam jest zamazany przekaz. A gory co z tego, ze wiecej, jak efekt jest taki, ze slychac mniej... PANOWIE nie ma sie co denerwowac, to tylko moja opinia, ktorej oczywiscie nie zmienie, oppo pm3 sa sluchawkami lepszymi, dla mnie duuuuzo lepszymi, posluchalem na spokojnie i nie mam zadnych watpliwosci! Z sine ucieszylby sie moj 8 letni synek, jego electro idzie na nich, az milo ale z wiekiem w muzyce szukamy czegos wiecej, znowu sie powtorze, EMOCJE dzieki muzyce-tego w sine nie ma! Chyba, ze ktos czerpie emocje ze sprezystego basu, jak moj 8 letni synek...

Eric Prydz + audeze sine = synergia, sprawdzone! Hihi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a slyszal tak plytkie wokale jak z kasprzaka? Zero glebi, do tego zero przestrzeni, no kurde oppo graja przy nich jakby byly sluchawkami otwartymi. Ich jedyno wow jakie robia to ladnie zebranym basikiem z gorka na midbasie ale i tak lepiej a na pewno nie gorzej robia soniaki za 1 kzl i sa przy tym o niebo wygodniejsze, wlasnie sony mdr1a albo jakos tak, to podobne granie do sine, i za cholere nie warto doplacac ten 1kzl. zeby miec podobna sygnature brzmienia. Ja jestem nimi calkowicie rozczarowany a jeszcze dwa dni temu dalbym sobie reke uciac, ze to zajeb...e nauszniki....ehhh. Mniej czytac zachodnich recenzji...widac wszystko mozna kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kurde, to niesamowite, zeby miec nauszniki dwa dni i juz miec je spakowane do odsylki, ale dalem sie nabrac, na szczescie to tylko egz. testowy. Dobra koniec jechania po sine, posluchalem i swoje wiem.

Nie trzeba przepraszac, poczekaj az dostana je w swoje rece inni posiadacze nausznikow, czy nie napisza - ale plasko, ciasno, wrecz czuc media markt. Chociaz z drugiej strony to nauszniki na dwor, na tak zwane - pobieglem pochodzic - i tam faktycznie te radosne plumkanie moze miec sens. Dobrze, ja juz sie wiecej na ich temat nie wypowiadam, dla mnie - cienizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Teraz tylko klasyczne stereo... ale wpłynął niespodziewanie dodatkowy grosz w robocie i wracam do tego co już dawno sobie obiecałem czyli do pm3 i chciałbym dosłodzić środek i dodać kicka na midbasie w "opponach" pm 3. A tak na marginesie jak już rozmawiamy, słuchałeś może pm 2? jakie główne różnice wg Ciebie są między tymi słuchaweczkami (poza wynikającymi z budowy co oczywiste) i tak szczerze, które osobiście bardziej byś wolał, bo może lepszą opcją okaże się w moim przypadku pójście wyżej/niekoniecznie lepiej - to muszę jeszcze sprawdzić. Wydaje mi się, czytając Twoje wpisy, że podobnie odbieramy często brzmienie różnych słuchawek więc możesz mnie w jakimś stopniu nakierować. Zwrócę się jeszcze z tym zapytaniem do Lorda bo on widzę z opisu ma jedne i drugie.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko klasyczne stereo... ale wpłynął niespodziewanie dodatkowy grosz w robocie i wracam do tego co już dawno sobie obiecałem czyli do pm3 i chciałbym dosłodzić środek i dodać kicka na midbasie w "opponach" pm 3. A tak na marginesie jak już rozmawiamy, słuchałeś może pm 2? jakie główne różnice wg Ciebie są między tymi słuchaweczkami (poza wynikającymi z budowy co oczywiste) i tak szczerze, które osobiście bardziej byś wolał, bo może lepszą opcją okaże się w moim przypadku pójście wyżej/niekoniecznie lepiej - to muszę jeszcze sprawdzić. Wydaje mi się, czytając Twoje wpisy, że podobnie odbieramy często brzmienie różnych słuchawek więc możesz mnie w jakimś stopniu nakierować. Zwrócę się jeszcze z tym zapytaniem do Lorda bo on widzę z opisu ma jedne i drugie.

 

Nie do mnie pytanie, więc odpowiem. ;)

 

Przed zakupem PM3, które kupiłem w ciemno, nasłuchałem się PM2 - tak dla ogólnego rozeznania. PM2 są lepsze zwłaszcza w mikrodynamice, vulgo: piedrolnięciu (excusez le mot). Lepsza scena na szerokość. Ale nie jest to jakaś ogromna, powalająca różnica. raczej mała, acz zauważalna (generalnie zawsze kwestia rozbija się o szczegóły). Gdybym miał wybierać bez brania pod uwagę funkcjonalności to wybrałbym PM2 - bo są lepsze od PM3, ale że wybierałem słuchawki do przenośnego plejera, to wybór był jeden.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że pomimo iż otwarte mają lepszy kick na basie od zamkniętych pm3? A tu upatrywałem jednak przewagi pm3 nad pm 2....

a jak dociążenie dźwięku, gdzie jest bardziej "chudo"?

Nieee, PM2 nie są chude. Grają świetnie zrównoważonymi pasmami. Nie porównywałem słuchawek "łeb w łeb", ale gdy już dostałem PM3 to rzuciło mi się w ucho takie "zaokrąglenie" dźwięku i braku takiego przypi...tzn. kicku na basie. Z kolei słuchając PM2 nie miałem poczucia deficytu w żadnym z rejestrów. Do chałupy wziąłbym PM2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz fajnie napowietrzyc pm3 i moze nie tyle doalodzic ale miec gladki srodek to bym w headonica uderzal. Dol on ma rowny jak stol wiec kurcze nie wiem jak nedzie z tym wymogiem... zwlaszcza ze nie znam charakteru dziurki Twojej stacjonarki stereo.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Ale przypiszczam ze atoll to ma fajne wypelnienie na dole wiec headonic powinien po prodtu wyciagnac co najlepsze z niego

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz fajnie napowietrzyc pm3 i moze nie tyle doalodzic ale miec gladki srodek to bym w headonica uderzal. Dol on ma rowny jak stol wiec kurcze nie wiem jak nedzie z tym wymogiem... zwlaszcza ze nie znam charakteru dziurki Twojej stacjonarki stereo.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu TapatalkaAle przypiszczam ze atoll to ma fajne wypelnienie na dole wiec headonic powinien po prodtu wyciagnac co najlepsze z niego

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Dzięki, ale sprzęt stacjonarny stoi u synka, a ja nie mam już dostępu.:) Ciągnę z DX'a i jest wielce ok. Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz słucham Trójek z AK300 z kablem balans Perula. I jest jeszcze fajniej niż z wy słuchawkowego. Niestety na inwestycję w Silver mnie nie stać :( .

 

@westberg - specjalne i gorące pozdrowienia dla Ciebie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

AudioZłośnik Jakub popełnił ciekawą reckę PM-3.

 

Nie wiem czemu napisał że wtyki trzeba dobierać specjalnie. Pasują spokojnie te tak zwane "Sennheisery". Rekabling jak najbardziej możliwy. A nawet konieczny. Sporo jest smoczych zamienników, Perul fajne robi . Fatso też popełnił.

 

Co do znudzenia. No agresywne to Trójki nie są. Chyba coś w tym jest. Nudne nie.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je już prawie rok, cieszą mnie bardzo i nawet przez myśl mi nie przejdzie, żeby wymienić je na coś innego... chyba jeszcze nie powstały słuchawki, które by je wyparły i wpasowały się w me gusta tak jak Trójki.

 

Przy odpowiednim torze i okablowaniu potrafią pokazać małego pazurka, ale agresywne to nie są. Mogę powiedzieć, że są mało efektowne ale nie uważam, żeby były nudne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym tygodniu powinienem osiągnąć "zdolność zakupową" do nabycia oppo pm 2 i mam nadzieję, że znajdę w nich to czego mi brakuje troszkę w pm3 czyli bardziej doświetloną górę, lepszy kick na basie, bardziej słodką średnicę, więcej powietrza i detalu oraz mniejszy ucisk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności