Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Przyszła do mnie reklama z Astella. Stainless Steel.

""A strong, non-corrosive metal that does not easily bend or damage."

"A metal that can restore damage through polishing.""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To do paska ?

 

Wydaje mi się, że to jest po prostu zapięcie na rzepę - jak np. mają niektóre wsuwki do smartfonów.

a ja po rzepę chadzam do warzywniaka! taniej i zdrowiej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To do paska ?

Wydaje mi się, że to jest po prostu zapięcie na rzepę - jak np. mają niektóre wsuwki do smartfonów.

a ja po rzepę chadzam do warzywniaka! taniej i zdrowiej

 

 

No, ale przyznaj Pan, że zapinać na rzepę to jest sakramencko trudno, co nie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie mam takiej kasy. A posiadane AK300 mi wystarcza.

Wolałbym juź ampa do AK300.

A ja wczoraj po raz kolejny z rzędu bawiłem się w porównywanie AK380 z AMP-em i bez, i... po raz kolejny muszę stwierdzić, że wariant z AMP-em jest znacznie ciekawszy. Przynajmniej wybrzmienia na górze i na średnicy nie są zamazywane, jak w AK380 (saute). Nie wspominając o basie i dynamice. Przepraszam, że po raz kolejny o tym piszę. Wiem - nudny już jestem, więc obiecuję, że to już ostatni raz :)

 

Także... Lordzie Rayden, jeśli AMP w podobny sposób wspomaga AK300, jak AK380, to możesz brać w ciemno. Bez słuchania.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko i córko! Wulkan! Za 16.000 zł to ten grajek powinien zapier...niczać jak dwa monobloki Levinsona. Rolowanie w średnicy i na wysokich to ja mogę mieć w grajku za 1500 zł, chociaż nie zauważyłem, żebym miał. Ja bym oddał tę 380-tkę do producenta, żeby poprawili konstrukcję. Ryli.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan pewnie ma rację i Westberg ma rację. AMP zapewne pomaga (jak to dobre ampy, przykładem B1). Ale 380 w tej cenie powinien grać poetycko, analitycznie i muzykalnie, wręcz idealnie (jak na DAP) i nikt nie powinien do niego mieć zastrzeżeń, ani z dokami, ani z nausznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westberg-> AK380 (saute) brzmi tak, że nie ma ochoty się w nim nic poprawiać. Do czasu aż... posłucha się go z AMP-em ;) Pozdrawiam.

 

Przyznaj Wulkan, Ty się po prostu narodziłeś jako klajent A&K, tylko wiesz o tym od niedawna. Mam dla Ciebie pomysł. Napisz do A&K, że interesuje Cię wzmacniacz zewnętrzny, skladający się z dwóch monobloków. Ze stali chirurgicznej, żeby dźwięk był maxymalnie sterylny i precyzyjny. Można to nosić przy pasku w takich saczkach od Lowepro. Niech zrobią też jakiś czysty audiofilsko power bank, no i jakieś kable wypasione złotem, jak dla króla cygańskiego. No bo tak jak teraz, to nie ma prawa grać. Umówmy się... Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Westberg-> AK380 (saute) brzmi tak, że nie ma ochoty się w nim nic poprawiać. Do czasu aż... posłucha się go z AMP-em ;) Pozdrawiam.

Przyznaj Wulkan, Ty się po prostu narodziłeś jako klajent A&K, tylko wiesz o tym od niedawna.

 

Po prostu podoba mi się filozofia (pomysł na dźwięk) i barwa wyrobów marki Astell&Kern.

Jedynie, co bym zmienił w brzmieniu topowego systemu (łącznie ze szczytowymi dokanałówkami tej marki), to zdecydowanie na basie. Chodzi mi o coś takiego, co mają wyroby prądowe (filtry/kondycjonery) marki IsoTek - atak, impuls i jego wykończenie, pomimo ogólnie barwy po cieplejszej stronie (wypełnionej na średnicy).

Moim zdaniem topowy, przenośny system Astell&Kern ma bas zbyt "rozmarzony" (za mało zdecydowany) i trochę zbyt "wełnisty" (choć na pewno nie bułowaty, czy misiowaty).

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Westberg-> AK380 (saute) brzmi tak, że nie ma ochoty się w nim nic poprawiać. Do czasu aż... posłucha się go z AMP-em ;) Pozdrawiam.

Przyznaj Wulkan, Ty się po prostu narodziłeś jako klajent A&K, tylko wiesz o tym od niedawna.

 

Moim zdaniem topowy, przenośny system Astell&Kern ma bas zbyt "rozmażony" (za mało zdecydowany) i trochę zbyt "wełnisty" (choć na pewno nie bułowaty, czy misiowaty).

Rozmażony a roz ma mężów? No,faktycznie mało zdecydowany...

 

 

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez rymcymcym
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wrzucę tu ocenę Kolegi Westberga dotyczącą AK380 (z działu AK 380 SS)

"Samo AK380 gra zdecydowanie stacjonarnym brzmieniem. Nie ma takiej nerwowej napinki, jak w tańszych sprzętach, które na siłę muszą udowodnić, że ogarniają całe pasmo. Tutaj wszystko gra wtedy, kiedy ma zagrać, w sposób jaki jest odpowiedni. Tak gra bardzo dobry sprzęcior stacjonarny. Przy tym jest to sygnatura brzmienia bardzo przyjazna, mimo że nie dzieje się to kosztem ilości informacji. Ale to chyba jest wspólna cecha Astellów.

Na tle AK300 różnice dotyczą w pierwszej kolejności bardziej masywnego basu, szybkości dźwięku i dynamiki, przekładających się na lepszą rozdzielczości w utworach szybkich i gęstych (sprawdzałem akurat na TOOL`u). Tutaj zdecydowanie ta różnica jest zauważalna. Może nie mam specjalnie szerokiego spektrum porównań, ale wśród dotąd odsłuchiwanych przeze mnie przenośnych grajków, ten jest zdecydowanie najlepszy. Co do wersji SS się nie wypowiadam - może z jakichś powodów jest jeszcze lepsza. "

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze dac mu druga szanse...

Bo moim zdaniem wlasnie te zalety sa nieco w ak380 wymuszone... wymuszone przez wyrwy w pasmach. Mi on potrafil zagrac chudo na dole i czasem krzykliwie na srednicy... i tez chudo. Ale dobrze to sie zgrywalo z ich sluchawkami ktore mialy odwrotne cechy.

Trzeba dac druga szanse :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności