Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Znikam stąd.

Bawcie się dobrze.

Baele, bez urazy, ale same jesteś sobie winny.

Zasada jest chyba ogólnie znana, więc osoba która nagminnie wymienia sprzęt pewnie doskonale sobie z tego zdawała sprawę. Skoro mówisz, że jesteś stałym klientem Mp3Store to pewnie prosta umowa słowna załatwiłaby sprawę. Jeśli nie, to wystarczyło go zakupić przez internet.

 

Ze swojej strony dodam, że nie chciałbym potem kupić produktu, który ktoś sobie testował tydzień-dwa, a potem zwrócił, bo takie miał prawo.

Niby wszystko zgodne z prawem i coś takiego sklep musi wliczyć sobie w straty, ale przykładem jest Mayster, który przez długi czas próbował sprzedać LCD-XC.

Głupio bym się czuł, kupując drogi sprzęt, z założeniem, że sobie posłucham i za jakiś czas oddam, bo wiem, że nie tak łatwo go będzie potem sprzedać. I raczej nie po cenie nabycia przeze mnie.

 

Takie obrażanie się jest z lekka dziecinnę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znikam stąd.

Bawcie się dobrze.

Baele, bez urazy, ale same jesteś sobie winny.

Zasada jest chyba ogólnie znana, więc osoba która nagminnie wymienia sprzęt pewnie doskonale sobie z tego zdawała sprawę. Skoro mówisz, że jesteś stałym klientem Mp3Store to pewnie prosta umowa słowna załatwiłaby sprawę. Jeśli nie, to wystarczyło go zakupić przez internet.

 

Ze swojej strony dodam, że nie chciałbym potem kupić produktu, który ktoś sobie testował tydzień-dwa, a potem zwrócił, bo takie miał prawo.

Niby wszystko zgodne z prawem i coś takiego sklep musi wliczyć sobie w straty, ale przykładem jest Mayster, który przez długi czas próbował sprzedać LCD-XC.

Głupio bym się czuł, kupując drogi sprzęt, z założeniem, że sobie posłucham i za jakiś czas oddam, bo wiem, że nie tak łatwo go będzie potem sprzedać. I raczej nie po cenie nabycia przeze mnie.

 

Takie obrażanie się jest z lekka dziecinnę.

 

Dlatego mamy testowe modele. Maja napis świadczący o tym ze to testówka oraz mniej pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Sorry, ale Twój DX90 to przy AK380 ****o, Panie Nauczycielu od Dobrego Brzmienia, co ma NAD-a. Hahaha :)

 

A przy moim iFP-895 Twój AK380 to ekskrement, przynajmniej mam do 40h pracy na baterii i mogę sobie ją - uwaga - wymienić na nową, by mieć kolejne 40h. Także zaczepki są tu na poziomie małego dziecka. Ostrzegałem przed prowokacjami, nie skutkuje, więc porozmawiamy sobie w panelu ostrzeżeń.

 

Dalsze spory personalne proszę aby Panowie prowadzili na PW.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Baele: Możesz oddać AK380 do Nas w komis. Sadząc po tym ile osób interesuje się AK380 i wstępnie jest zainteresowany oraz jaki odsetek kupuje, podejrzewam, że szybko mógłby się sprzedać. Oczywiście wszystko zależy od ceny.

 

Dziś Wysyłamy AK380 do p. Ryki z Krakowa, który będzie testował razem z Final Audio Sonorus VIII, ale pewnie również z innymi słuchawkami, które ma pod ręką. Głównie poprosił ze względu na FA.

 

Myślę, ze jego ocena tego sprzętu może być dla niektórych jakimś kryterium. Przetestował już chyba wszystkie możliwe DAPy dostępne na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kabelek http://www.mp3store....0374153031.html to nie jest to rewelacja,

ogólnie jeżeli chodzi o wpięcie go do Edition 5, to dodaje trochę góry zdejmuje basu, pierwsze wrażenia

jest lepiej, ale niestety o ile na spokojnych nagraniach gdzie nie jest gęsto jest ok, to już jak się dzieje za

dużo to dostajemy papkę, niezależnie czy z DAPa czy ze stacjonarki i tu fabryczny pokazuje klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wracajac do AK380, to teraz widze co mowiliscie o grzaniu sie. Dla mnie w lecie w kieszeni jest to nieakceptowalne.

Ale 17 tysi zwinięte w rulon i włożone do kieszeni nie zagra Ci Vivaldiego, choć pewnie się tak nie zagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic... ja koncze testy.

Czekam na wersje SS czy co tam innego wymysla. Moze wyeliminuja te wady. Albo kwestia zmian w sofcie. Do tego momentu ja jednak bede znajomym polecal inne DAPy - rowniez tym bez ograniczonego budzetu. Bo w tej kategorii, bez patrzenia na stosunek jakosci do ceny to AK240 pozostaje moim faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tylko nasze forum:

post #1650

Bo imo niestety to DAP stworzony na sile. AK nie przemyslalo sprawy, pewnie terminy gonily, marketing i sprzedaz pospieszali wiec trzeba bylo "cos" wypuscic. Godny ich flagowca imo nie jest w zaden sposob... Co dopiero miana najlepszego DAPa na rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle temat rozgrzewa forumowiczów. DAP za kilkanaście tysięcy, stać na niego pewnie kilkanaście osób, a w dyskusji kilkaset postów, 20 tys wyświetleń. Jak ktoś nie ma tematu na pracę magisterską z marketingu, to tu jest cały trzeci rozdział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej. Szkoda tylko że większość jest nie na temat i dotyczy sporów konceptualno-personalno-światopoglądowych, które notorycznie trzeba sprzątać. Tudzież rozdawać % na uspokojenie co bardziej entuzjastycznym entuzjastom grających kart pamięci itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem pełen test AK380 v ZX2 - wnioski były zupełnie inne. Punkt widzenia zależny od du.. siedzenia.

Link do testu http://www.enjoythemusic.com/superioraudio/equipment/0615/Astell_Kern_AK380_Review.htm

 

Dla mnie to nie nasze forum "headfi" jest nie miarodajne, tam ludzie zmieniają zdanie jak ja skarpety.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze test glownie na roxanne prowadzony - dla mnie to wiele tlumaczy. Z wieloma tez odkrytymi tam aspektami nie zgadzam sie kompletnie - jak szerokosc sceny i separacja instrumentow. Nie znam ZX2 wiec tez sie nie wypowiem odnosnie tego pojedynku.

Natomiast od wczoraj mam oppo HA2 i na PM3 kopie dupe AK380. Holgrafia, separacja wlasnie, kontrola dolu przy zachowaniu jego wypelnienia, koloryt/wypelnienie - bardzo fajnie to gra.

 

Poza headfi osoby co testowaly i sie wypowiadaly tez na naszym forum tez nie mozna powiedziec ze sa optymistyczne do tego sprzetu. Co najwyzej mamy glosy podzielone co swiadczy co najmniej o tym ze sprzet jakis przelomowy nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było pisane:

- start systemu na starym sofcie 25s\

-na nowym już 15s

-na nowym mam wrażenie że mniej się grzeje

-czas pracy 8h z kilkoma minutami - na flac volume na 88 słuchawki 60 ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najistotniejsze są koszty w stosunku do jakości i Nie można generalizowac ale osobiście uważam że ten odtwarzacz to trochę przerost formy nad treścią. W tych pieniądzach można kupić zestaw Staxa z 007 lub 009 i w Przypadku 007 zostanie nam trochę w kieszeni a kwestia Brzmieniowa nieporównywalnie. Dodatkowo dochodzi kwestia tzw kolekcjonerki.

 

Oczywiście istotnym aspektem jest tutaj mobilność zestawu i jest to niezaprzeczalne ale dla mnie osobiście to żaden argument. Po pierwsze praca, jazda autem, weekendy spędzam że znajomymi. Nie mam czasu na delektowanie się dźwiękiem kosztem innych istotnych rzeczy a do sporadycznego słuchania nie jest on potrzebny. Muzyki słucham podczas wieczornych posiedzeń przy komputerze czyli stacjonarne. Nawet jak kiedyś słuchałem jej dawnymi czasy w środkach komunikacji publicznej czy spaceru to aspekt wsluchiwania się w szczegóły i wyciąganie ostatnich KHz z nagrania naprawdę nie było istotne. Wnioskuję więc ze wiele osób ma podobnie tak więc k380 jest rozwiązaniem raczej niszowym i kolejnym skokiem na kasę ale absolutnie nie uważam tego za coś złego. Popyt podaż i te sprawy. Tendencja ma to do Siebie że niedługo dojdziemy do cen Orfeusza (samych Słuchawek) i wtedy trzeba będzie zadać sobie pytanie co jest lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem pełen test AK380 v ZX2 - wnioski były zupełnie inne. Punkt widzenia zależny od du.. siedzenia.

Link do testu http://www.enjoythemusic.com/superioraudio/equipment/0615/Astell_Kern_AK380_Review.htm

 

Dla mnie to nie nasze forum "headfi" jest nie miarodajne, tam ludzie zmieniają zdanie jak ja skarpety.

 

Wcześniejszy test ZX-2: http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/0215/Sony_NW_ZX2_Walkman_Review_Noble_Kaiser_K10.htm

 

Jak widać Ak380 ma minimalną przewagę a w niektórych aspektach dźwiękowych nawet przegrywa nawet z 4 krotnie tańszym soniaczem (tabelka na końcu recenzji).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Yet when it comes to delivering the ultimate in accurate sound quality, an ability to drive virtually all headphones and IEMs, plus the ability for use as an external DAC, the AK380 takes the prize handily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Yet when it comes to delivering the ultimate in accurate sound quality, an ability to drive virtually all headphones and IEMs, plus the ability for use as an external DAC, the AK380 takes the prize handily.

 

 

 

 

Did my best to be very discrete while conducting this comparo at Astell&Kern's booth in Munich and humbly thank them for allowing me the time with their incredible new unit. One person said they liked the NW-ZX2 better.

 

Czyli testowal tylko na targach? No troszke to nie wrozy dobrze. On ocenil kalacha wysoko, jego kolega wolal ZX2. Wiec nie ma mowy o obiektywnej lepszosci. Zwlaszcza ze ZX2 wielokrotnie tanszy a dla niejednej osoby lepszy.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności