Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..mój telefon załapał jakiś problem i strasznie drenuje baterie,probowałem już wszystkiego,jedyna szansa to przeinstalowanie andka.Pytanie..Jak zabezpieczyć albumy ściągnięte z Tidala,żeby móc je odtwarzać po reinstalacji systemu i aplikacji.Katalog offline trzymam na karcie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drenuje baterię to znajdź który program to robi (ustawienia/bateria).

Jak już ustalisz, to bardzo często pomaga usunięcie danych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz,ze to system android łyka 47%, reszta po kilka.

Telefon zostawiony na noc zżera 25% baterii.Wszystkie apki ubijane z automatu przy wyłączaniu ekranu.

 

Wytapaczone na Tapaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz,ze to system android łyka 47%, reszta po kilka.

Telefon zostawiony na noc zżera 25% baterii.Wszystkie apki ubijane z automatu przy wyłączaniu ekranu.

 

Wytapaczone na Tapaczu

Może coś poblokowałeś ostatnio, np lokalizację i na siłę próbuje zlokalizować?

Jest też opcja, że za parę dni samo przejdzie jak się "przemieli" - miałem tak w SGS ze dwa miesiące temu (trzymam go jako grajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Taka zagwozdka. Słucham online w wersji hifi, a zapisywanie w telefonie mam w jakości wysokiej (ze względu na oszczędzenie pamięci). Album, który zedrę do offline zawsze jest odtwarzany w opcji wysokiej jakości, a nie hifi, nawet jeśli słucham go w domu po wifi. Trochę mnie to wkurza, że po powrocie z wakacji, żeby słuchać ulubionej muzyki w wersji hifi, muszę ją usunąć z telefonu. Chyba, że coś przegapiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 chyba jest tak jak napisałeś, ja nie mogę się doczekać opcji zapisywania albumów na komputerze. Bo niestety internet mam nienajlepszy w domu. Wysoki ping i częste zrywanie nie pomaga mi w słuchaniu muzyki. No cóż, gdyby nie to że mam Tidala za darmo jeszcze na jakiś czas to pewnie bym go nie miał.

Brak aktualnego wsparcia dla Windows Phone czy starszego ipoda, braki w aplikacji na PC. To wszystko sprawia że po skończeniu się voucherów przedłużać nie będę :/

Przecież nie będę kupował specjalnie kolejnego sprzętu aby korzystać ze streamingu, w którym za jakiś czas znów mi wyparuje parę albumów. To już wole sobie płyt trochę kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zagwozdka. Słucham online w wersji hifi, a zapisywanie w telefonie mam w jakości wysokiej (ze względu na oszczędzenie pamięci). Album, który zedrę do offline zawsze jest odtwarzany w opcji wysokiej jakości, a nie hifi, nawet jeśli słucham go w domu po wifi. Trochę mnie to wkurza, że po powrocie z wakacji, żeby słuchać ulubionej muzyki w wersji hifi, muszę ją usunąć z telefonu. Chyba, że coś przegapiłem.

Dla mnie to logiczne, że jak coś jest na telefonie, to już tego ponownie nie ściąga, choćby było po wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś robiłem porównanie Tidal HiFi vs Deezer Elite na stacjonarnym zestawie.

Korzystałem z firmowych aplikacji.

Tidal gra minimalnie glośniej, ma ciut większa dynamikę i nieznacznie lepsza separację.

Jak się chce różnice można wyłapać, natomiast podczas normalnego słuchania, myślę jest to mniej istotne.

Za Deezerem natomiast przemawia szybkość działania, co w moim przypadku ma akurat duże znaczenie.

Powoli zaczynam mieć już dość Tidala HiFi, tych zwiech i ciągłego buforowania przy zmianie utworu.

Myślę o przejściu na Deezera. Dodatkowo 10 zł mniejsza opłata miesięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem porównanie Tidal HiFi vs Deezer Elite na stacjonarnym zestawie.

Korzystałem z firmowych aplikacji.

Tidal gra minimalnie glośniej, ma ciut większa dynamikę i nieznacznie lepsza separację.

Jak się chce różnice można wyłapać, natomiast podczas normalnego słuchania, myślę jest to mniej istotne.

Za Deezerem natomiast przemawia szybkość działania, co w moim przypadku ma akurat duże znaczenie.

Powoli zaczynam mieć już dość Tidala HiFi, tych zwiech i ciągłego buforowania przy zmianie utworu.

Myślę o przejściu na Deezera. Dodatkowo 10 zł mniejsza opłata miesięczna.

Też powoli zaczynam mieć dość Tidala. Opcja Elite jest tylko w urządzeniach stacjonarnych? Sonos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej w Tidalu i denerwuje długi czas ładowania utworów jeśli przeskakuję o kilka utworów, a czasem niektóre w ogóle nie chcą się załadować.

Mam też (póki co) jeden utwór który jest uszkodzony, gra klika pierwszych sekund a potem cisza, mimo że pasek postępu idzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia łącza. Ja mam 120 Mb/s i nic nie przycina

 

To masz szczęście, ale to nie kwestia łącza niestety. Też mam 120 i potrafi buforować, albo zatrzymać się i już. Zdarzają się też albumy, których wszystkie utwory po kilku sekundach się zatrzymują i nic nie jest w stanie zmusić ich do odtworzenia do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem na to że do puki lecę z Tidalem za pół darmo wprowadzą opcję offline dla komputerów. Bo przy moim łączu mobilnym z tym buforowaniem to już tragedia czasem. Ale chyba się nie doczekam. I jak skończy mi się subskrypcja na Hi-Fi we wrześniu to zaczynam kupować płyty. Albumy na pułkach nie będą znikały i się pojawiały, I do puki mi napęd nie padnie to nie będzie takich ścin przy buforowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elite jest apka na PC, przez przeglądarkę (nawet Firefox) i telefon.

Wszystko sprawdzone.

 

Piszesz o aplikacji Deezer czy Sonos? Muszę mieć urządzenie Sonos, żeby korzystać z wersji Elite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka Deezer Music.

Tylko tam nie ma jak w Tidalu, że to HiFi, tylko "pisze" Wysoka Jakość. Niższe to Standardowy i Podstawowy.

Nie kumam, ja przy wyborze abonamentu mam tylko za free, albo premium+, żadnego Elite.

Ile Cię to kosztuje?

 

87e89f3c74223922c6864bdf5aade7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium+, with 320kbps playback and offline listening. Sonos users only can sign up to Deezer Elite for everything Premium+ offers, plus 16-bit/44.1kHz FLAC playback through their Sonos kit.

Innymi słowy, bez sonosa tylko 320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności