Skocz do zawartości

Feliks Audio Espressivo


Rekomendowane odpowiedzi

byly tez miany w tym wzmaku... zasilanie bylo poprawione. nie pamietam dokladnie w jakim okresie.

poza tym to normalne. wytarczy ze nagle buda skoczyla z 250pln na 400pln, trafi z 60 na 90 itd itp. wiec produkt koncowy tez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Cena za ten wzmacniacz jest bardzo fajna w stosunku do cen sprzętu pochodzących z poza granic Polski. Zostawiasz kasę u rodzimego producenta. Cieszysz się nieprzecietnym dźwiękiem. Możesz liczyć na porządne wsparcie w razie modyfikacji lub awarii sprzętu. Same plusy.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj selektor wielka mi rzecz ... owszem przydatna.

Ale mi nie poprawi humoru to jak on wygląda a jak gra a skoro mam wydać na budę 200 więcej bo jest ładniejsza to hmmm, punkt widzenia minimalisty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Cena za ten wzmacniacz jest bardzo fajna w stosunku do cen sprzętu pochodzących z poza granic Polski. Zostawiasz kasę u rodzimego producenta. Cieszysz się nieprzecietnym dźwiękiem. Możesz liczyć na porządne wsparcie w razie modyfikacji lub awarii sprzętu. Same plusy.

Strzał w dziesiątkę.

 

@ Retter - 1) marudzisz, 2) gdzie jest mój LOD ? :D

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz moim zdaniem w swojej kategorii jest naprawdę wybitny, mam go już dwa lata, specjalnie robiony pod Senki HD650. Miałem duże obawy, że będzie mdło, mało roździelczo, z pogrubionym i źle kontrolowanym basem. Wcześniej miałem klony Lehmanna i Forum'y 608. Espressivo na wstępie je zdeklasował fantastyczną muzykalnością. Faktycznie, w czasie słuchania muzyki nie ma się potrzeby analizowania czegokolwiek, a uszy nastawiają się na zmysłową przyjemność. Lampa stara się w jakiś sposób zachęcać do długiego odsłuchu, brak napięcia, pewnego rodzaju miękkość i pastelowe barwy, które niestety nijak wychodzą budżetowym tranzystorom, choćby nie wiem jak się starały. Polecam posłuchać, powrót do tranzystora będzie ciężkostrawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selektor przydatna rzecz - sam mam pare zrodel i to mi sie podobalo.

A wyglad - w tej cenie, juz nowej 1000pln, to dla mnie szok ze tak fajnie moze byc wykonany i tak ladny. Jak go rozpakowalem to na prawde mnie zachwycil. Nigdy nie byl dla mnie wyglad wazny, ale jest to po prostu mile.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze jedną dobrą cechę Espressivo odnotować, może pracować jako przedwzmacniacz lub lampowy bufor. Kiedyś gdy miałem jeszcze Baltlaba Epoce 3 często używałem Espressivo właśnie jako bufor lampowy, bo Baltlab czasami za mocno sterylnie przeciągał nutę, a taki bufor troszkę studził jego zapędy i dodał od siebie szczyptę muzykalności. Cena Espressivo, mimo tego że się prawie podwoiła dalej jest w kategorii: jakość/cena bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja jestem maruda by studzić wasze zapędy do audiofilskiego nieba, tam nie prowadzi drabina z drewna. Ale znana jest mi ta szkoła grania.

Moja rada dla autora taką jak dałem Majkelowi że są ludzie minimaliści nie lubiący płacić za zbędne dodatki.

Powtarzam zbędne, selektor jest użyteczny ale pilot już nie a taką wersje dawno temu już widziałem, bo może bym zainteresowany jednak bliżej mi do lamp i tyle.

Przyjdzie i czas ze pomyśle o Espressivo ot dla poznania tego cudu jak się autor obudzi ze nie wszystkie dodatki dają wartość in plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze jedną dobrą cechę Espressivo odnotować, może pracować jako przedwzmacniacz lub lampowy bufor. Kiedyś gdy miałem jeszcze Baltlaba Epoce 3 często używałem Espressivo właśnie jako bufor lampowy, bo Baltlab czasami za mocno sterylnie przeciągał nutę, a taki bufor troszkę studził jego zapędy i dodał od siebie szczyptę muzykalności. Cena Espressivo, mimo tego że się prawie podwoiła dalej jest w kategorii: jakość/cena bardzo atrakcyjna.

Chodziło mi po głowie wykorzystanie espressivo jako przedwzmacniacz. Wypożyczyć końcówkę mocy atoll in100 i podpiąć do niej moje AA Phoebe III. Jednak z racji ciągłych wyjazdów nie mam czasu się w to bawić i przerzucam się całkowicie na słuchawki. Żal mi jednak sprzedawać kolumny wiec poczekają na lepsze czasy, wtedy wrócę do tego pomysłu.

 

W nawiązaniu do postu powyżej. W przypadku wykorzystania espressivo jako przedwzmacniacz pilot to konieczność. Bez sensu byłoby mieć w całym torze audio tylko jednego lampiaka bez możliwości zdalnej obsługi prosto z ciepłego wyra.

Edytowane przez n3m3s1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto kupuje wzmacniacz słuchawkowy i wpina go w tor głośnikowy ?

 

Wzmacniacz powinien być najbliżej głośników (słuchawek), blisko ciepłego wyra to powinien stać tor słuchawkowy a nie na drugim końcu pokoju.

Ale jak kto woli... ja tu nikomu nie mówię kto jak ma słuchać bo każdy ma swoją prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności