Skocz do zawartości

Test słuchawek Panasonic RP-HD10


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Panas wszedł na słuchawkową wyższą półkę. Można dostosować pozycję pałąka!

 

RP-HD10 to słuchawkowa propozycja Panasonika z wyższej półki. Słuchawki mają bardzo ciekawy system dopasowania pałąka, a reklamowane są jako luksusowe i brzmiące z wysoką rozdzielczością. Czy uda się skutecznie zaatakować półkę słuchawek za 1000 zł?

 

Test: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-panasonic-rp-hd10/

 

4.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panasy, muszę gdzieś na mieście je zmacać. Doki mieli fajne, a miałem trzy pary.

 

Patrząc na muszle od środka, robią wrażenie megaprostudiograde. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

O kurde, nie wiedziałem, że mają już swój temat, przeklejam z okazji.

 

Nie chce robić hajpa ale w cenie wyjściowej 1000zł to są dobre słuchawki, ale za 400zł z komputronika to jest świetny deal!

Sam się zastanawiam czy sobie nie brać, ale jednak mam ciśnienie na sprawdzenie 550mkII i w Pansach nie bardzo pasuje mi beatsowski wygląd.

 

 

Moim zdaniem w tej cenie warto. Dobrze wykonane (lepiej niż AT MSR7 i Sony 1R, które mają podobną konstrukcję), są cięższe, kopułki z jakiegoś stopu metalu. Bardzo fajne pady, nie tak miękkie i zapadające się jak w Sony, z lepszym wypełnieniem w środku, dużo pianki na pałąku, odpinany kabel, bardzo dobry komfort, slider muszli, tj regulacja w przód i tył (nie wiem po co ale zawsze to jakiś ficzer, którego nie widziałem nigdzie indziej). :)

Dźwiękowo też jest dobrze - trochę jasno i analitycznie ale z mocnym basem. Zadziwiająco dobra scena i dużo powietrza. A do tego lekko pogrubiony i gęsty dźwięk, co jest trochę dziwne, że to wszystko ze sobą współgra. Za 400zł bomba! Technicznie lepsze niż MOE2.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś porównać do HM5? Jakich różnic mogę się spodziewać? W Panasonic nie pasuje mi tylko ta DJska obudowa, obracane pady tak jak w AT SJ5, które mi pękły. Słuchawki tylko domowe, więc ta funkcjonalność to dla mnie tylko minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej średnicy, mocniejszy bas, bardziej efektowna/rozrywkowa sygnatura od HM5.

Czyli bardziej w m50x? Lepiej/gorzej?

Kurde ja już nie szukam, ale panasy w premium....mógłby sobie taki króliczek pokicać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z izolacją na zewnątrz (wyciek)?

Z wyciekiem nie jest najgorzej, bo są zamknięte.

 

 

Mniej średnicy, mocniejszy bas, bardziej efektowna/rozrywkowa sygnatura od HM5.

Czyli bardziej w m50x? Lepiej/gorzej?

Kurde ja już nie szukam, ale panasy w premium....mógłby sobie taki króliczek pokicać.

 

Ten króliczek potrzebuje wzmacniacza o niskiej impedancji wyjściowej, bo inaczej nie pokickasz - sprawdzone, dlatego nabyłem wzmacniacz O2 w wersji na wypasie od BamboszKa. Imp. wyjściowa 0,5 Ohm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO do gier będą świetne, bo jest mocny bas do wybuchów, są całkiem szczegółowe i jest dobra scena na szerokość. Do filmów i gier jak złoto.

 

Ja bym tylko uważał na jasne źródła pod te Pansy - będzie za dużo energii na górze pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design przetworników i ich prezentacja po konkrecie. Jak byś zaglądał pod maskę dobrze zrobionej wyścigówce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja.

 

Wrażenia na szybko - bardzo pozytywne. Troszkę się obawiałem tego spadku niższej średnicy, ale jak na razie nie słyszę żeby znacząco mi czegoś brakowało - jest bardzo konkretnie, z wypełnieniem. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić w tym momencie, to mógłby nieco bas zelżeć, zdążyłem już przywyknąć do bardziej punktowego z M220.

 

(słuchane jak dotąd z xDuoo)


Ten króliczek potrzebuje wzmacniacza o niskiej impedancji wyjściowej, bo inaczej nie pokickasz - sprawdzone, dlatego nabyłem wzmacniacz O2 w wersji na wypasie od BamboszKa. Imp. wyjściowa 0,5 Ohm.

 

Ciekawa sprawa, bo na X1S (10 Ohm) kica aż miło - zresztą maciux też zwracał na to uwagę w swojej recenzji Aune.

Tak więc Zenku - jakby co możesz słuchać bez obaw :D

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności