Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Palpatine napisał:

To jest wada, którą słychać od nowości czy to pojawią się dopiero po jakimś czasie?

Słychać od początku, jedną sztukę wygrzałem i słuchałem dość długo. Zareklamowałem i dostałem nówki, które też okazały się wadliwe.

Wcześniej miałem X2 od Pendragona i z nimi było wszystko OK. 

Jak kupować X2, to koniecznie z gwarancją.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9qa03Ip.jpg
 
Małe porównano z K550 - moze kogoś zainteresuje. 
 

Posłuchałem trochę X2 na zmianę z K550, by mieć nieco jasniejszy (hehe) obraz jak one grają. Póki co - tylko z telefonu (Hujałej P8), pliki audio w formacie .flac/.wav. 

 

Tak więc: jeśli chodzi o poziom głośniości to w przypadko X2 preferuję o +1 względem K550. Gdy je zmieniam, K550 wydaja mi się na tym ustawieniu za głośne, stąd chęć obniżenia poziomu głośności.
Początkowo różnica w rozmiarach sceny wydawała mi się minimalna, jesli już to z przewagą dla X2, ale to na granicy placeba. Teraz wyraźnie słyszę, że scena w X2 jest większa. Nie jakoś znacznie, ale jest i to słychać.
Kolejna kwestia to holografia, X2 są wyraźnie precyzyjniejsze.

W pierwszych sekundach Hit the Road Jack (w tym wypadku Acid Drinkers) są bębenki :D. Słysze je taką falą góra-dół przechodzącą z prawej strony na lewą z wyrażnym rozciągnięciem się po tej lewej stronie, dalej leci środek. I tak w K550 ta fala wydawała się być... płaska. Słyszałem te bębenki od prawej do lewej dopiero z wybiciem się po tej lewej stronie.

Dźwięk tych bębenków w K550 wydaje się być taki rozmyty, jakby mu dać blura +10 w gimpie :D.

W Advanced Research Micka Gordona (OST z nowego Dooma), gdzieś koło 3:20 słychać coś a la wybuch, przyjmijmy, że to fala uderzeniowa. I tak w X2 wydaje się ona rozchodzić za moimi plecami do przodu, rozszerzając się maksymalnie na mojej wysokości. W K550 to rezejście się fali jest ze srodka głowy w szerz - pozbawione głębi.  

K550 wydają mi się posiadać więcej tego nisko schodzącego basu. Te "uderzenia" w soundtracku z Dooma miały jeszcze mocniejszy wydźwięk, co przy mniejszej scenie i minimalnie większej głośności (kilkukrotnie zdarzyło mi się zapomnieć ściszyć o ten jeden) było mało przyjemne.

 

prQJ398.jpg

 

Odsłuchów z K550 ciąg dalszy. Pierwsze co słyszę po zmianie słuchawek to nie mniejsza scena, a rozmycie dźwięku. To tak jakby ktoś zaczął mazać starym mopem po świeżo namalowanym obrazie. Najlepiej słyszę to w... ost Dooma , u Philtera czy Volor Flex.

Metallica nie ma żadnej dobrze nagranej płyty. Wszystko jest papką niezależnie czy to na K550 czy X2. Szkoda!

Pod jednym względem K550 wypadają lepiej - damski wokal. Szczególnie, gdy jest spokojny jak w Philter - Ghost. Jej głos jej bliżej, wydaje się mnie otaczać, daje takie poczucie intymności. W X2 jest on dalej i se po prostu gra... i tyle.

Góra w X2 wydaje mi się lekko upośledzona. Czuć, że coś jest nie tak. W najbliższym czasie zamawiam  XDP-100R, który mam nadzieje, że ją nieco wyciągnie.

Kolejna kwestia. Zauważyłem to wcześniej, ale warto wspomnieć. K550 muszą być idealnie nałożone na głowę. Jeśli coś jest krzywo to jeden z driverów wydaje się dominować nad drugimi.

EDIT: Jako, że opisywanie dżwięku przychodzi mi jeszcze ciężko - możecie polecić mi na PW jakieś fajne utwory, w których różnice w górze będą łatwe do wychwycenia. Jeśli kogoś oczywiście interesuje porównanie z K550 (innych słuchawek nie mam).

Dla mnie K550 MKII są chude płaskie i bez emocji przy X2. Fidelio to zupełnie inny poziom.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opisywałem K550 MK1, które są podobno jeszcze bardziej płaskie. Niemniej jednak gdy robi się głośniej, zaczynają lać basem. Tym samym nie uważam ich za dużo chudsze w basie od X2.
Promocja w francuskim amazonie już się skończyła... w hiszpańskim są nadal po 179 euro. Stamtąd są właśnie moje Gibsony. Może głuchy jestem, ale wydają mi się grać w porządku. W sensie - nie mają tej wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterki mogą oczywiście zdarzyć się w każdym sprzęcie ale wyciągnie wniosków na podstawie kilku nagłośnionych usterek, że całe tysiące czy dziesiątki tysięcy egzemplarzy jest trafione jest trochę na wyrost. Philips to nie jest niszowa marka a fidelio są sprzedawane w sklepach na całym świecie w ogromnych ilościach każdego dnia. Nie strzelili by sobie w stope taką akcją. Ja na bazie swoich dośiwadczeń mogę powiedzieć, że na kilkadziesiąt sprzedanych sztuk (w tym większość do forumowiczów) nie miałem ani jednej reklamacji tego modelu.

 

@Palpatine gdyby to była loteria z zakupem żaden market czy szanowany sklep nie wziął by na siebie takich kosztów. Każdy zwrot/gwarancja generują dla takiego sklepu koszty. Fidelio na zachodzie są dostępne w największych sieciówkach oraz w największych sklepach audio/rtv i jeżeli jakakolwiek wada pojawiła się w którejś serii w przeszłości to już dawno poszła ona w zapomnienie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś imbalansy na określonych częstotliwościach to w sumie dość częsta sprawa u różnych producentów i nie każdy to wychwyci, przykładowo w SM HP100 osobiście nie słyszałem, a miały. W starszych Philipsach jak pamiętam często nie były dobrze poprzykręcane z fabryki, więc imbalans był, może to samo jest z X2.

PS. Aha i podpisuję się pod tym co wyżej napisano, że K550 są nudne przy X2. K550 imo nadają się do spokojniejszej muzyki.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2017 o 00:04, bigmaras napisał:

Usterki mogą oczywiście zdarzyć się w każdym sprzęcie ale wyciągnie wniosków na podstawie kilku nagłośnionych usterek, że całe tysiące czy dziesiątki tysięcy egzemplarzy jest trafione jest trochę na wyrost. Philips to nie jest niszowa marka a fidelio są sprzedawane w sklepach na całym świecie w ogromnych ilościach każdego dnia. Nie strzelili by sobie w stope taką akcją. Ja na bazie swoich dośiwadczeń mogę powiedzieć, że na kilkadziesiąt sprzedanych sztuk (w tym większość do forumowiczów) nie miałem ani jednej reklamacji tego modelu.

 

@Palpatine gdyby to była loteria z zakupem żaden market czy szanowany sklep nie wziął by na siebie takich kosztów. Każdy zwrot/gwarancja generują dla takiego sklepu koszty. Fidelio na zachodzie są dostępne w największych sieciówkach oraz w największych sklepach audio/rtv i jeżeli jakakolwiek wada pojawiła się w którejś serii w przeszłości to już dawno poszła ona w zapomnienie.

Jakieś problemy z balansem w X2 na początku produkcji były, pisali o tym też na head fi. Miałem pecha i takie trafiłem, co nie znaczy, że to jest do dziś powszechna usterka. Miałem wypożyczony egzemplarz też z początków produkcji i grał idealnie, więc nie ma tu żadnej zasady. Sklep w którym zakupiłem X2 zwrócił kasę bez problemu i dał prezent w ramach  przeprosin. Nie ma co się tym wszystkim za bardzo przejmować, kupować i słuchać czy wszystko OK.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Palpatine said:

I wersja Gibson

 

@hibi - jak tam X2? Z jakim źródłem?

mojo, pierwsze które miałem miały szorstką górę - w tych nowszych tej wady nie słyszę, mają nawet lekką górkę na sopranie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2017 o 19:28, Palpatine napisał:

Słuchał ktoś nowych Philips Fidelio X2HR wydanych w maju?

 

Z reddita: 

Only major difference is the earpads and finish on the earcups. Earpads are much more breathable. The X2HR seems to have a greyer finish. Audio quality seems otherwise the same.

 

g7CKYAe.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mocno niedoceniany, chyba dlatego, że kojarzony między innymi z wieloma produktami niezwiązanymi z branżą audio. A pewnie mało kto się orientuje, że np. Philips we współpracy z Sony stworzył początkiem lat 80-tych płytę kompaktową.

 

Te ich X2 jak dostaną dobrej jakości źródło to potrafią zmieść zarówno dźwiękowo jak i ergonomicznie niejedne droższe konstrukcje, bardziej kojarzonych z branżą audio producentów.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Noah napisał:

Pojawilo sie przeciez wiele recenzji/opinii chwalacych  x1 i x2  bo to swietne sluchawki i bardzo dobrze wykonane

No wykonanie jest świetne i jednych i drugich. Co do brzmienia, to ja wybrałem X1, ale dlatego, że bardziej odbiega od tego uznawanego za referencyjne, a mimo to pozostaje przyjemne w odbiorze - takie pluszowe,  a mimo to ze świetnej jakości górą (dla mnie lepszą niż w X2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hibi napisał:

a są jeszcze u Bigmarasa shp9500 - oj kuszą

philips jakże niedoceniany

 

A to jakaś nowa wersja 9500S?

I opakowanie jakby odświeżone, a niby mieli zakończyć ich produkcję. Super słuchawki, chyba najlepsze jakie miałem do 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

A to jakaś nowa wersja 9500S?

I opakowanie jakby odświeżone, a niby mieli zakończyć ich produkcję. Super słuchawki, chyba najlepsze jakie miałem do 300zł.

 

- Kabel został zmieniony (ppodobno na lepszej jakości) z 3m na 1,5m

- brak w nowej wersji adapter duży jack --> mały jack

- brak w nowej wersji etui

 

reszta bez zmian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Welcome to the Philips Support forum I am really pleased to see you joined us here and what a good question you have.
The SHP9500s has a rubber finishing on its connector and weighs 0.33 kg while the SHP9500 has a gold plated finishing and weighs 0.32 kg. The SHP9500 also has a gold plated 3.5-6-3 mm adapter plug.
If you have any other questions regarding the headphones, feel free to reach out to me.
Hope you have a lovely weekend.
Many regards,
Philips - Katerina"

http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?40354-Philips-SHP9500-VS-SHP9500s

http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?40437-Difference-between-SHP9500-and-SHP9500S

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Karmazynowy said:

 

A to jakaś nowa wersja 9500S?

I opakowanie jakby odświeżone, a niby mieli zakończyć ich produkcję. Super słuchawki, chyba najlepsze jakie miałem do 300zł.

konkurent bezpośredni dla K702 

może tylko AKG lekko niżej schodzą na basie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności