Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte do domu, do 600 pln z dobrym basem


tomthomas

Pytanie

Witam,

 

Obecnie posiadam otwarte AKG K514 MKII, są dobre do pewnych odsłuchów jednak jak dla mnie góra zbyt mocno kuje w uszy i basu jest zdecydowanie za mało.

 

W związku z tym od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu zamkniętych słuchawek z dobrym basem ze względu na muzykę którą słucham. Elektronika ale również inne gatunki więc tutaj nie jestem ograniczony. Lubię słuchać tego co jest dobre, jednak wracając do tematu.

 

Mój budżet to do 600 pln. Naczytałem się wiele recenzji, przeszukałem wszystkie tematy na forum i dalej nie jestem zdecydowany. Niestety ciężko mi posłuchać słuchawek w sklepie jako, że wybór jest dość ograniczony w naszym pięknym Szczecinie.

 

Zależy mi dobrym i głębokim basie jednak nie zalewających średnicy. Lubie również słyszeć wszystkie inne instrumenty w utworach. Słuchawki będą grały na laptopie z integrowaną kartą dźwiękową oraz ze wzmacniacza lub amplitunera.

 

Tutaj są moje typy, proszę Was o obiektywną ocenę:

  1. Beyerdynamic Custom One Pro
  2. Beyerdynamic DT 770 Pro 32 Uhm
  3. Audio Technica ATH-M50
  4. Brainwavz HM5
  5. Soundmagic HP100 rev.2
  6. Shure SRH840

I co teraz wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hm5 to będzie dpa Ciebie bezbasie. M50 fajnie łupnie. Dorzuciłbym jeszcze takstary hd6000 - połowa budżetu, a granie naprawdę na poziomie. Jak znam życie to jeszcze Markonelli zaraz wyskoczy z yamaha pro400 - dopisałbym do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fajnie, że czytałeś. Napisałeś dobrego posta, ale jak widzisz wytypowałeś na podstawie lektury hm5 które basowe nie są. Teraz tyłek w troki i słuchać. Lektura tylko Ci na miesza jeszcze bardziej i skończysz z wylistowaniem całejnoferty mp3store w jednym poście :)

Masz konkretną listę naprawdę dobrych słuchawek - najlepiej jak przynajmniej 3 modele sam odsłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M50 też ładne. I grają super. Ale ja jak bym kupował słuchawki z mięsem do tej kwoty, to pewnie i tak zostalbym z hd6000 bo dla mnie to one są wybitne z łubudubujących. A do tego cena 300zł... :) mam to szczęście że lubię inne granie i dociążonych nie koniecznie lubię słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://forum.pclab.pl/topic/1017001-Kt%C3%B3re-SuperluxyTakstary-do-180200-z%C5%82-rockmetal/

 

Obczaj temat. Nikt nie mówił, że musisz kupować słuchawki za kilkaset złotych :P

 

Jak z tych co podałeś i mają grać z integry to SRH840 będą spoko, dość łatwo je napędzić a i z wysterowaniem poprawnym się nie stawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro400 nie polecam do domu - mam male uszy i mimo to nie miescily sie i byly "nauszne" a nie w okol. Szybko sie pocily. Dodatkowo mocny nacisk palaka - a glowe znow mam mala. Na ulice moze ok, ale do domu na dluzsze odsluchy nei polecam...

Czy bas tam jest dobry... nei wiem... w Pro500 jest go bardzo duzo, ale czy jest dobry mam watpliwosci, troche za duzo imo - czaszke lupalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no widzisz - ja bezposrednio porownywalem L2 z pro500 (wiec model wyzej). Wygode okrelilem jako tragedia (yamah), dzwiekowo tez wolalem L2. Acz to juz kwestia subiektywna bo pro500 jak ktos lubi baardzo mocny bas, troche misiowy ale nei lejacy na inne pasma, to moga mu sie spodobac. Nie wiem ile pro400 sa gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w zadnym wypadku na moich malych uszach i malym lbie nie moge hph uznac za wokoluszne.

kolega co sie zastanawia niech pojdzie sam przymierzyc. ja ich na dluzsze odsluchy domowe nie polecam... przede wszystkim w kwestii wygody. Dzwiekowo subiektywnie dla mnie L2 lepsze. Ale subiektywnie bo pro500 tez zacne jak ktos lubi mocno podbity bas. pro400 nie znam... kontrukcyjnie jednak to samo wiec niewygoda pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygoda bardzo ważna sprawa, kiedyś miałem Seinheisery HD202 i po kilka minutach uszy mnie bolały. Natomiast obecne otwarte K514 MKII, prawie niewyczuwalne na głowie.

 

Jeśli chodzi o uszy, wiadomo każdy ma inne. Tak jak ze stopami, dla niektórych rozmiar buta 46 jest wciąż za mały więc ciężko tutaj dyskutować ;)

 

Panowie, Beyerdynamic Custom One Pro, ATH-M50 lub ewentualnie DT 770 PRO 32 Ohm - wszystkie pewnie są bardzo zbliżone więc ciężko wybrać, jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SRH840 jak dla mnie są mega wygodne, jakoś tak się dogadały z moją głową i uszami że jest lepiej niż na popularnych padach HM5. Generalnie polecam sprzęcik, moim zdaniem najlepsze w tej cenie do twoich wymagań, ewentualnie M50 tak jak już pisałem zresztą kilka postów wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

WItajcie.

Chciałem zakładać nowy wątek, ale ten jest całkiem podobny więc jeśłi mozna to się podepnę z moim pytaniem.

Otóż od wielu lat siedzę juz na tym samym sprzęcie który nie chce się popsuć ( i chwała mu za to), ale od jakiegos czasu jakośc dżwięku zaczyna mnie nie satysfakcjonować. Słuchawki które posiadam są już tak stare że nie mogę w internecie nic o nich znaleźc nawet. Ich problem polega na tym, że zapodają scianę dźwięku która raczej nie ma wiele wspólnego z czystym i przestrzennym dźwiękiem, a już napewno nie ma co mówić o sensownym separowaniu instrumentów.

Reasumujac:

Odtwarzam płyty na DANONIE DCD-435 podpietym do TECHNICSa SA-AX6.

Słuchawki muszą być zamknięte bo słucham muzyki po nocach gdy wszyscy najczęsciej już spią.

Cena około 500 zł.

Czego słucham? Praktycznie wszystkiego prócz rapu i hardkorowych odmian metalu wiec i w tym wzgledzie fajnie jakby słuchawki nie były wybredne.

 

Napaliłem sie na BRAINWAVZ HM5 bo sie wiele dobrego o nich naczytałem a cenowo bardzo akuratne.

Jedyne co mnie martwi to czy takie słuchawki z moim sprzetem już leciwym w ogóle będą sie dobrze spisywały.

Wiem, że to czy jakość ich dźwieku mi spasuje to już kwestia subiektywna wiec o to raczej nie pytam. W recenzjach tych słuchawek jedyne co mnie martwi to teoretyczny brak basów.

 

Jeśli mógbym prosić w odpowiedziach nie używajcie "inteligentnych" określeń, bo ja kompletny laik i określania "jasne" lub "ciemne brzmienie" itp. ciągle jeszcze niewiele mi mówią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Idź do sklepu i posłuchaj:

HM5, ATH-M50, AKG K551/K550, Takstary Hd6000, Takstary Pro80, superluxy hd669, hd668b, 681 evo. W mp3 store powinni miec na raz większość z wymienionych.

To są słuchawki skrajnie od siebie nawzajem różne i jednocześnie wszystkie uważane za hity w swoich przedziałach cenowych.

Postaraj się wychwycić co w których się podobało, a co nie (o ile od razu nie trafisz "tych jedynych" i będziesz się jeszcze zastanawiać).

Jeśli nie masz sprecyzowanych upodobań to nikt nie zgadnie co doradzić. To jest najszybsza droga i jeszcze może się okazać, że dorwiesz fajne słuchawki taniej niż zakładałeś.

W ciemno mamy 50% szans, że trafimy w Twój gust, którego jeszcze nie znasz.

A co do słownictwa:

http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności