Skocz do zawartości
  • 0

Co wybrać: m50x, BEYERDYNAMIC Custom One Pro, Akg k550


menonef

Pytanie

Od jakiegoś czasu myślę nad zmianą moich aktualnych słuchawek czyli Sennhiser hd 380pro na coś innego. Dane słuchawki mam podpięte pod niezmieniany audiotrack prodigy cube. Szukając słuchawek, które by mi najbardziej odpowiadały natrafiłem na podane w temacie słuchawki czyli Audio-Technica ATH-M50x, BEYERDYNAMIC Custom One Pro, AKG K550. Nie wiem które byłby dla mnie lepsze oraz z których ewentualnie zrezygnować lub może znacie inne warte polecanie. Zależy mi na słuchawkach zamkniętych ew. półotwartych do 600zł. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bardzo różne wybrałeś modele :) M50x to V, czyli trochę wycofane średnie, mocniejszy bas i ostrzejsza góra, efektowne i krystaliczne, sporo detali (mają w sobie coś studyjnego). Custom One Pro cieplejszy, wyraźne średnie, podbity midbas, bardziej zadziorne i charakterne. AKG K550 to natomiast równowaga, neutralność, przestrzenne brzmienie, analityczne, bardzo szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do brzmień to od rapu przez rock po elektornike trochę wszystkiego. W sumie interesuje mnie mała zmiana bo do moich hd 380pro już się trochę przyzwyczaiłem (prawie 4 lata używana). Ogólnie szukałem po słuchawkach zamkniętych dlatego może takie wybory. Chciałbym również aby przyszłe słuchawki dobrze się spasowały z prodigy cube bo na razie w tym zakresie niebędące nic zmieniał.

Edytowane przez menonef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://tomigra.wordpress.com/2014/06/11/akg-k551-vs-k550-porownanie/

Tam masz porównanie obu par. Moim zdaniem bardzo trafne. W sumie nie słuchałem obu jednocześnie. Pierw słuchałem k550 i po jakimś czasie k551 to miałem wrażenie, że to inne słuchawki niż 550. Potem wpadłem na tamtą stronę i wtedy wszystko zrobiło sie bardziej czytelne.

Z tego co się orientuje to Cube jest raczej chłodny i analityczny. Dlatego połączenie z k550 może mieć trochę bardziej tracić analizą. Mogą też być braki w dolnym rejestrze chociaż w tym przypadku na pewno tak będzie. Basu nie będzie dużo ale będzie dobrej jakości, będzie takim tłem dla reszty. Chociaż każdy jest inny i jednym może się to podobać a drugim nie. Dlatego moim zdaniem lepszym/bezpieczniejszym wyborem byłyby 551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przesiadając się z HD380pro na któreś z tych słuchawek zmienisz styl grania, co do jakości dźwięku to będzie na podobnym poziomie.

Co w Senkach byś chciał zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności