Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki"do wszystkiego" do 500zł nauszne


Kuba83

Pytanie

Witam!

Ostatnio "wpadło" mi trochę kasy na Święta i chciałbym kupić sobie słuchawki zarówno do wzmacniacza(DENON-PMA 520AE) jak i do kompa(creative SB Z).Chciałem kupić Sennheser HD-598,ale w nich pękają pałąki.Poza tym to chińska produkcja i model wycofany z produkcji).

Słucham różnej muzyki:pop,dance,rock,nawet disco-polo.Lubię też posłuchać radia,czy to na FM czy też internetowego.Chciałbym też,wykorzystać słuchawki do kina domowego(Yamaha RX-V371).

Nie chcę kupować marketowego szajsu ani słuchawek tzw"popularnych".

Moje wymagania są następujące:

-wygoda(nie chcę by cisnęły jak imadło,nie mają też spadać z głowy,jak tanie Philipsy czy inne g**na.)

-kabel wychodzący z jednej strony(każde jakie miałem,musiałem po krótkim czasie rozbierać i lutować nowy kabel,bo się łanał)

-Brzmienie:ładny,głęboki bas i czyste wysokie tony(nie walenie czy syczenie jak w taniźnie z marketu)

-Otwarte,zamknięte,nie wiem? niech ktoś doradzi.

-firma:AKG,Sennheiser,Beyerdynamic,może firmy i modele:PRO

-nie dam sobie wcisnąć badziewia(mam słuch dobry(nie zniszczony wieloletnim słuchaniem na full-słyszę bez problemu 30-40kHz)

Oczekuję na szybkie propozycje,najlepiej listę

Cena,jakby był fajny model może być trochę wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Audio-Technica ATH-M50 , Denon d600 (w komisie były po 600zł) , Beyerdynamic DT990 edition 32 (trochę poza budżetem, trzeba by je przesłuchać), Takstar HD 6000 , Sennheiser Momentum over ear z komis np. , Philips shp 9500

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

ATH-M50 trochę licho wyglądają,tak samo Takstar HD 6000.

Philipsy miałem i to był SYF.

Momentum z komisu to nie(tylko nowe)

Beyerdynamic DT 990 za drogie.

Oczekuję na dalsze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

40 kHz słyszę naprawdę.

Kiedyś przywloklem z Niemiec stary telewizor kolorowy z 1977 roku(jeszcze w drewnianym pudle i ciężki jak diabli)

Ma on nietypowo rozwiązane zdalne sterowanie,a mianowicie na ultradźwięki.Słyszę dźwięki z pilota(piski) a w opisie są to takie częstotliwości.

Tak samo wszelkie ładowarki,przetwornice impulsowe,odstraszacze(chciałem kupić,bo mam pełno myszy na strychu i w pokoju na nim),ale dźwięk był nie do zniesienia.

Co do słuchawek,może Sennheiser,może AKG.O audiotechica nie słyszałem wiele,znam tylko paskudną władkę MM do gramofonu tej firmy(paskudne,zapiaszczone brzmienie).Model AT-3600L.

Sorry za OFF TOPIC.

Interesują mnie słuchawki wyglądające solidnie,z kablem jednostronnym

A co powiecie na AKG 167 TIESTO?

Może jakieś Sennki.

Albo inne

Czekam na odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na wygląd to +100 i Yamaha pro 400 (kupiłem dzisiaj i polecam, zachwycają mnie) - tylko trzeba poszukać i się śpieszyć, bo w tej cenie ich mało. Za ok. 300 - 400 noontec "vol. 2". Wygląd (tylko wygląd) jest beatsowy, ale Yamahy jak dla mnie wyglądają lepiej, mają więcej klasy.
Nadadzą się do kina domowego, mają dwa kable jeden pod sprzęt jabłkowy, drugi 3m "do domu".
Dźwiękowo myślę, że będą pasować do Twoich wymagań - można odsłuchać w wiele największych miastach albo skorzystać z ustawowych 10 dni.
Napędzisz je chyba wszystkim.

P.S.
Normalnie olałbym coś takiego, ale zwracanie się na forum przez "Oczekuję" jest średnio sympatyczne dla potencjalnego odbiorcy posta.

Edytowane przez Kalman94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozbawił mnie ten roszczeniowy ton na dzień dobry:

"-nie dam sobie wcisnąć badziewia", "Oczekuję na szybkie propozycje,najlepiej listę" ;)

A żeby było w temacie - Soundmagic HP150 lub HP100, bas jest czysty i schodzi do samego piekła. Ew. taniej - Takstar Pro 80 + rekabling? Warto też przejrzeć to forum i masę podobnych wątków, gdzie znajdziesz mnóstwo propozycji dla wymagań podobnych do Twoich.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
nie zniszczony wieloletnim słuchaniem na full-słyszę bez problemu 30-40kHz

 

 

No to żeś pan dowalił.

 

Z takimi wymaganiami kupowałbym SRH840 używane, ale mówisz, że tylko nówki więc wyjdzie za drogo, może SRH440 + pady SRH840, zmieścisz się w cenie ale 440'stki mają basu raczej standardową ilość, grają dość równo.

 

Z basowych może jakieś denony obczaj, ale to raczej przeciętne granie jak dla mnie

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

No to bym się zdecydował na te ATH-M50.

Jak one grają?

Da radę"napędzić"z karty SB Z(ma wzmacniacz słuchawkowy)?

Jak ich konstrukcja a przede wszystkim wytrzymałość.Czy to nie są takie Reloopy,co pękną po miesiącu?

Z czego są wykonane nausznice.czy jest to taka pianka,która się"siepie" czy coś w rodzaju sztucznej skóry?Czy idzie je wymienić w razie zużycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Nie chcę i nie będę kupował używanych słuchawek.

W grę wchodzą TYLKO nowe.

Może naprawdę najlepsze będą te ATH-M50.

Bym je kupił,ale nie wiem jak będzie z basem.Na linku widzę,że sama Beyonce ich używa.

Na mp3store.pl są za 650zł.Tyle kasy mam.

 

Dziś zamówiłem na mp3store.pl nowe słuchawki Shure SRH 840.

W poniedziałek mają wysłać ale we wtorek Trzech Króli,więc przyjdą środa,czwartek.

Jak dojdą napiszę.

Edytowane przez Kuba83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności