Skocz do zawartości

HiFiMAN HE-1000 i EF-1000


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie, ale pewne elementy pasują do siebie bardziej, inne mniej. HD800 na pierwszym lepszym wzmacniaczu pokazują potencjał, ale po prostu do pełni szczęścia trzeba w tym przypadku coś specjalnego, moim zdaniem. To coś daje właśnie Skorpion, podobno budowany pod HD600, więc nie jest to do końca przypadek. Słucham i mi się szalenie podoba, więc pewnie jestem po prostu głuchy, bo to śmietnik pokryty perskim dywanem.

Tak samo HD565, obiektywnie bardzo dobre słuchawki, nie są przecież w żadnym stopniu upośledzone. Ale tak się złożyło, że mi najlepiej zagrały z poczciwym FiiO X5 i w tym połączeniu osiągnęły szczyt zwiewności, nienachalności, takie oddalone brzmienie, mimo że pozornie chude, to z dużą dynamiką. Niektórzy powiedzieli - no tak, ale ze wzmacniaczem lepiej. Dla mnie nie lepiej, słuchałem ich na różnych stacjonarnych i przenośnych wzmakach i mimo że obiektywnie było "lepiej", bo wszystkiego było więcej, to jednak ta eteryczność już obecna nie była.

Dlatego wyboru dokonują zawsze moje uszy a audiofilozofię odkładam na bok.

Sorry za OT :)

 

@down: aktualnie nie mam jak sprawdzić, bo coś tam trzeba we wzmacniaczu wymienić i nie mam go przy sobie.

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PM3 brzmi to doskonale :D

Ja nigdy jeszcze nie mialem okazji posluchac zestawienia z ktorym HD800 by mi sie spodobaly :/

No bo pewnych rzeczy się nie da przeskoczyć, jeśli np. słuchawki posiadają cechę, której się wybitnie nie lubi. To jest tak jak z rudą i piegowatą kobietą - choćby nie wiem jak się ubrała, umalowała i zachowywała - nie ma szans mi się spodobać choćby na równi z innymi typami urody, więc tych innych pożądanych cech nie szukałem wśród rudych i piegowatych, i oczywiście znalazłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uwazaj... bo moja ostatnio sie pofarbowala na rudo i pare piegow (ktore uwielbiam :D ) obok noska ma !!!! :angry:

;)

 

Ale "pojnta" dobra - nie trawie ich po prostu. Dla mnie wlasnie krzykliwe i agresywne. Najepiej zagraly mia na citrone tube dac plus RA. Ale mimo wszystko powyzej pewnego poziomu glosnosci sie krzywilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uwazaj... bo moja ostatnio sie pofarbowala na rudo i pare piegow (ktore uwielbiam :D ) obok noska ma !!!! :angry:

;)

 

Ale "pojnta" dobra - nie trawie ich po prostu. Dla mnie wlasnie krzykliwe i agresywne. Najepiej zagraly mia na citrone tube dac plus RA. Ale mimo wszystko powyzej pewnego poziomu glosnosci sie krzywilem

Rudych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

HE1000 -słuchałem, fajne słuchawki. Na prawdę na niektórych nagraniach zaskakują. Nie spodziewałem się, że elektronika może tak zyskać. Niestety nie było mi dane długo posłuchać bo zaraz się sprzedały.

 

Wygląd to już kwestia indywidualna. Cena - no wiadomo - tanio nie jest.

 

Dlatego jeśli ktoś by chciał to będziemy mogli zaoferować je w fajnej cenie.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uwazaj... bo moja ostatnio sie pofarbowala na rudo i pare piegow (ktore uwielbiam :D ) obok noska ma !!!! :angry:

;)

 

Ale "pojnta" dobra - nie trawie ich po prostu. Dla mnie wlasnie krzykliwe i agresywne. Najepiej zagraly mia na citrone tube dac plus RA. Ale mimo wszystko powyzej pewnego poziomu glosnosci sie krzywilem

Nie o takiej skali piegowatości rozmawiamy, bo obie matki moich dzieci coś tam wokół nosów mają. ;) Bardziej chodzi o pewien "typ prezentacji". Mnie ten od HD800 też nie leży, i po prostu nie widzę sensu stawania na głowie, żeby im dogodzić, skoro na paru innych modelach słuchawek mam fajnie z marszu, a może nawet fajniej niż synergicznie z HD800. Natomiast zastanawia mnie wniosek, że one krzykliwe. :unsure:

Coś czuję, że dzisiaj będzie się nimi na maksa jarał :)

Ogarnąłeś optymalne zestawienie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak je odebralem jako ogolnie krzykliwe. Agresywne. Napastowaly mnie tymi dzwiekami zamiast relaksowac. Bardziej wlasnie w taka ogolna strone odbioru o tej krzykliwosci mysle niz o konkretnym aspekcie np. podbicia wyzszej srednicy i wrzeskiem tym pasmem (tylko przyklad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś czuję, że dzisiaj będzie się nimi na maksa jarał :)

Ogarnąłeś optymalne zestawienie? :)

 

 

Jeszcze dzisiaj ostateczne porównania, ale powiem Ci, że im dłużej przepinam te kable, tym mniej różnic słyszę. Może dlatego, że równolegle porównuję 2 pary słuchawek i tam są prawdziwe różnice. Lampy zmieniają trochę charakter grania, IC też trochę charakter, natomiast w kablach cyfrowych nie słyszę w ogóle różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe są takie opcje, że różnic w istocie nie ma, albo dochodzi zmęczenie słuchającego. Pamiętam jak sobie robiłem ślepy test ogg Q10 kontra lossless, i zawsze było 3:0 dla mnie, tylko że do 4-tej próby nie mogłem podejść pod rząd, bo już byłem mocno zmęczony od skupiania się i głowa mnie zaczynała boleć. Tyle że różnice nawet między kablami USB potrafią być wyraźnie łatwiej słyszalne. Nie da się jednak wykluczyć dużego podobieństwa jakichś 2 produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe są takie opcje, że różnic w istocie nie ma, albo dochodzi zmęczenie słuchającego. Pamiętam jak sobie robiłem ślepy test ogg Q10 kontra lossless, i zawsze było 3:0 dla mnie, tylko że do 4-tej próby nie mogłem podejść pod rząd, bo już byłem mocno zmęczony od skupiania się i głowa mnie zaczynała boleć. Tyle że różnice nawet między kablami USB potrafią być wyraźnie łatwiej słyszalne. Nie da się jednak wykluczyć dużego podobieństwa jakichś 2 produktów.

 

ślepe też nie są do końca miarodajne. Raz zrobiłem test i rozpoznałem 8/10 kawałków 320 vs flac. 10 minut później na tych samych kawałkach rozpoznałem 3/10 - także zmęczenie, skupienie, wszystko ma ogromne znaczenie. Są natomiast kable, które po prostu psują dźwięk i te odróżniałem od Twoich bardzo szybko.

 

I jak zwykle sorry za OT, ale @Majkel mnie sprowokował ;)

Edytowane przez hechlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Tak je odebralem jako ogolnie krzykliwe. Agresywne. Napastowaly mnie tymi dzwiekami zamiast relaksowac. Bardziej wlasnie w taka ogolna strone odbioru o tej krzykliwosci mysle niz o konkretnym aspekcie np. podbicia wyzszej srednicy i wrzeskiem tym pasmem (tylko przyklad).

To ciekawe, ja znowuż odbierałem HD800 bardzo pozytywnie, jako lekko ciemne lub bliskie neutralności.

Jasne to mi zagrały tylko na HDVD800 po XLR i na kablu od Majkela Sonolene. Ale i tak ciemniejsze były od T1.

Taki Chillout,Jazz lub Elektronika na HD800 to przyjemna dla mnie była i relaksująca sprawa.

Jedynie w Rocku i Metalu było wiadomo krew z uszu...

Pomijając sprawę że ogólnie HD800 brakowało muzykalności której takie HE1000 mają na starcie tony i to z byle sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze one sa jasne - to byl tylko przyklad ogolnie o tym o co mi chodzi a o co nie chodzi. To nie byl fakt o tych sluchawkach z tym podbiciem wyzszej srednicy. Wlasnie nie chodzi mi o konkretny aspekt - ale wszystko, cala ich charakterystyka, sposob prezentacji dawal mi odczucie tej natarczywosci i agresywnosci...

Acz jak mowisz w ostrzejszej muzie te gorne pasma sie odzywaly :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze one sa jasne - to byl tylko przyklad ogolnie o tym o co mi chodzi a o co nie chodzi. To nie byl fakt o tych sluchawkach z tym podbiciem wyzszej srednicy. Wlasnie nie chodzi mi o konkretny aspekt - ale wszystko, cala ich charakterystyka, sposob prezentacji dawal mi odczucie tej natarczywosci i agresywnosci...

Acz jak mowisz w ostrzejszej muzie te gorne pasma sie odzywaly :(

Mi też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał coś wybierać pod siebie po wczorajszym spotkaniu miałbym sporą trudność. Nie dlatego, że trudny wybór w słuchawkach - bo wszystkie grały dobrze i były znaczące między nimi różnice, każde grały w swoim stylu. Trudność sprawia źródło. Inwestycja kolejnych kilku tysi?

Jakbym miał coś wybrać to zdecydowanie 1000 :) ale nie jest to dla mnie realny wybór z powodu na ceny combo słuchawki + źródło. Zagrały rewelacyjnie mając po trochu dobrego z każdego słuchanego przez nas modelu. Z tego tworzyły coś wyjątkowego.

Realny to HD800 i Staxy Allena te okrągłe. Źródła pod nie to dla mnie nie problem i nie taki kosmos finansowy dla biednego żuczka.

Bardzo dobre wrażenie słuchawki made in michalczuk :).

Ze źródeł podobał mi się Chord TT i wzmak Michalczuka :) ustrojstwa Saudio nie dane mi było posłuchać.

Fostex - bez rewelacji, Audioqesty chciałbym je na dłużej w swoje ręce.

Dzięki za spotkanie, żal że byłem tak krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności