Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 300zł czy recabling CAL!


MK_Orl

Pytanie

Witajcie.

 

Swoje Aurvany chwalę już sobie od dobrych kilku lat, zakupiłem nawet drugi egzemplarz gdy zepsuł się pierwszy. W obecnych, niestety, kabel wygląda jakby miał niedługo dokonać żywota, zacząłem więc rozważać jego wymianę na lepszy.

 

Z racji tego, że ceny recablingu sięgają dobrze ponad sto złotych, czy warto inwestować w modowanie starszych słuchawek, czy też lepiej po prostu kupić nowy model?

 

1. Jeśli stawiacie na recabling, to którego użytkownika polecacie? Na chwilę obecną sprawdzałem tylko ofertę Forza AudioWorks. Dobrze by było, gdyby był to ktoś z Warszawy.

 

2. Jesli lepsze jest kupno nowych słuchawek, to jakie moglibyście mi polecić? Słucham głównie muzyki elektronicznej, zależy mi na dobrych niskich tonach. Używane byłyby głównie w domu, podłączone do komputera, ewentualnie do Nexusa 7 II. Cena do 300zł.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli CAL pasują brzmieniem, to rekabling + mod http://forum.mp3store.pl/topic/101248-creative-aurvana-live-poszerzamy-scen/ będzie świetnym ich rozwinięciem. Co prawda CAL, grają zauważalnie lepiej ze wzmacniaczem niż z telefonu, ale po modzie różnica nie jest aż tak duża jak bez modu.

 

PS - jestem z Warszawy i robię reakbingi i mody (taniej niż Forza ;) ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli CAL pasują brzmieniem, to rekabling + mod http://forum.mp3store.pl/topic/101248-creative-aurvana-live-poszerzamy-scen/ będzie świetnym ich rozwinięciem. Co prawda CAL, grają zauważalnie lepiej ze wzmacniaczem niż z telefonu, ale po modzie różnica nie jest aż tak duża jak bez modu.

 

PS - jestem z Warszawy i robię reakbingi i mody (taniej niż Forza ;) ).

 

Priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Ze swojej strony polecam Ci jeszcze założyć pady od HM5, troszkę powietrza dostają i +10 do wygody :)

Pady od HM5? Nie są zbyt duże czasem, nie spadają?

 

 

Moja wypowiedź z innego tematu sprzed miesiąca, ale dalej aktualna:

 

Nie spadają, nie zsuwają się. Trzymają się dobrze. Jest malutki luz, pozwala je okręcić o 180 stopni przy użyciu siły, ale w normalnym użytkowaniu nie przeszkadza i same się nie przekręcą. Komfort użytkowania wzrósł znacznie w porównaniu do oryginalnych, chociaż lekko grzeją. Jest spora różnica pomiędzy nimi - jakby przyłożyć dwie przyjemnie miękkie sofy wokół uszu :)

Co więcej - odnoszę wrażenie, że po tej wymianie CAL! (nieużywane przez kilka miesięcy) trochę się "odmuliły" i nabrały oddechu. Zyskały chyba troszkę klarowności, szczegółowości. Spadku w ilości mid-basu raczej nie ma lub jest niewielki. Za to ten najniższy wydaje się, iż uległ lekkiej poprawie w zejściu i jakości. Lepsza kontrola. Zmiany nie są drastyczne, ale na plus w moim odczuciu.

Poniżej zdjęcie moich CAL! z padami HM5:

cal_hm5.jpg

Edytowane przez ticalion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Ze swojej strony polecam Ci jeszcze założyć pady od HM5, troszkę powietrza dostają i +10 do wygody :)

Pady od HM5? Nie są zbyt duże czasem, nie spadają?

 

 

Moja wypowiedź z innego tematu sprzed miesiąca, ale dalej aktualna:

 

Nie spadają, nie zsuwają się. Trzymają się dobrze. Jest malutki luz, pozwala je okręcić o 180 stopni przy użyciu siły, ale w normalnym użytkowaniu nie przeszkadza i same się nie przekręcą. Komfort użytkowania wzrósł znacznie w porównaniu do oryginalnych, chociaż lekko grzeją. Jest spora różnica pomiędzy nimi - jakby przyłożyć dwie przyjemnie miękkie sofy wokół uszu :)

Co więcej - odnoszę wrażenie, że po tej wymianie CAL! (nieużywane przez kilka miesięcy) trochę się "odmuliły" i nabrały oddechu. Zyskały chyba troszkę klarowności, szczegółowości. Spadku w ilości mid-basu raczej nie ma lub jest niewielki. Za to ten najniższy wydaje się, iż uległ lekkiej poprawie w zejściu i jakości. Lepsza kontrola. Zmiany nie są drastyczne, ale na plus w moim odczuciu.

 

Dzięki, za odpowiedź, w takim razie chyba sobie też zakupie do moich CAL!. Pady HM5 pasują do tylu słuchawek, ale nie spodziewałem się iż do CAL! też.

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też do niedawna nie miałem pojęcia, szukałem czegoś bo moje oryginalne kompletnie się złuszczyły po latach użytkowania. Trafiłem na head-fi na taką informację. Spróbowałem i jestem zadowolony. Z tymi padami wyglądają też poważniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym poszukał używanych Audio-Technica ATH-M50.

 

http://allegro.pl/audio-technica-ath-m-50-sluchawki-zamkniete-i4886459531.html

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności