Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do cięższego/mocniejszego brzmienia.


Finger

Pytanie

Witam,


od jakiegoś czasu posiadam AKG K551 i jestem z nich bardzo zadowolony. Rewelacyjnie (jak dla mnie) sprawdzają się w muzyce spokojniejszej (Dead Can Dance, Brendan Perry) i instrumentalnej, ale miałbym do Was prośbę o polecenie słuchawek z większą ilością basu, bardziej "funowych", głownie do rocka/metalu (cięższego brzmienia ogólnie rzecz biorąc).

W odniesieniu do K551 zależałoby mi na lepszym basie, troszkę wycofanej średnicy, góra w K551 jest jak dla mnie OK (może być lepsza :D ). Słuchawki używane będą stacjonarnie (dom/praca), najlepiej wokółuszne, zamknięte (ale niekoniecznie), wygodne i łatwe do napędzenia (nie planuję zakupu wzmaka). Cena powiedzmy do 600 (mogą być używane). "Poluję" na iBasso DX50 (jak tylko trafi się jakaś dobra okazja) zamiast Touch'a 4g.


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ATH-M50x też o nich myślałem i chyba najbardziej na nie byłem nastawiony. Piszesz że góry mają sporo, to znaczy tyle ile w K551 czy więcej? A jak ze średnicą?

Do K551 ciężko mi porównać, ale same z siebie jakoś mocno wycofanej średnicy nie mają, jest za to dobrze dociążona i gitary mają wykop, bas pięknie nisko schodzi - taki RATM jak gra to micha się cieszy ;)

Czytałem co nieco o tym, że M50-tki mają taki "peak" gdzie w wysokich tonach, że kobiece wokale zasyczeć potrafią - ja tego nie stwierdzam. Góra jest fajnie rozciągnięta, ale nie męczy - talerze perkusji ładnie wybrzmiewają, ale nawet utwory siekajace mi uszy sykami na innych słuchawkach nie sybilują.

 

Właśnie słucham Strapping Young Lad, żeby sprawdzić jak sobie radzi z taką dziką rozwałką - wszystko elegancko, na ile tylko nagranie pozwala. Jest moc :)

 

Jedyne co mogę porównać, to prezentacja dźwięku. M50 jest bardziej bezpośrednie, granie "in your face", K550 czy K551 (za krótko obu słuchałem, żeby wychwycić różnice z pamięci) dostojniej, z szerszą sceną, mają więcej przestrzeni. Jednak to gitarowego grania M50 wygrywają zdecydowanie z nimi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dla mnie to dosc matowe granie, zwlaszcza przy slabym napedzeniu.

tez nie jest to nasycone czy wypelnione. wiec charakterem podobne do k550 duzo bardziej niz m50 czy L2. Wiec moim zdaniem nie nada sie jako odskocznia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Shp9500 mają za mało basu do tego IMO. Grają lekko swobodnie, są raczej jasne. Jak dla mniej najmocniejsze dźwięk z tych tu wymienianych ( z największym wykopem) to m50. Nie tak agresywne ale nadal nieco podbite skrajne pasma to fidelio l2, l1 nie słuchałem. Momentum tez mogą się nadać bo mają sporo basu i są ciepłe ale do rocka czy metalu wolałbym coś bardziej ostrego dźwiękiem, także sam musisz wybrać. Znam osoby z forum, które lubią słychać metalu na etymotic hf czy er4 także gusta są różne ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

gdzie w hp100 fun to ja osobiscie nie wiem :)

dzis mialem okazje na szybko posluchac dt770 32ohm. Tez fajne sluchawony. jesli maja byc zamkiete i wielkosc nie przesszkadza to rzuc na nie uchem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na "placu boju" zostały (kolejność przypadkowa):

- M50(x),
- L2,
- DT990,
- Yamaha Pro400,
- DT770
Ostatnia (mam nadzieję) prośba do Was, które z powyższych byłyby najbardziej uniwersalne, czyli oprócz tego że do "łojenia" są w sam raz to można by na nich posłuchać spokojniejszej/instrumentalnej muzy.
Jeszcze raz podziękowania i pozdrowienia!
---EDIT---
HD330 cisną mnie w uszy :-) czyli coś z kalibrem padów (średnica wew.) od K551.
Edytowane przez Finger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M50-tki są niezłe pod kątem uniwersalności - do ciężkiego grania świetne, ale w elektronice to już zupełnie bomba. Rap daje radę, klasycznej muzyki jeszcze nie słuchałem w nich.

Średnica wewnętrzna jest tak na styk powiedzmy - na pewno nie ma tyle miejsca co w K551.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W komisie pojawiły się JVC HA-S680 i chciałbym Was dopytać jak one by się sprawowały w cięższej muzie (jakieś porównanie do K551/CAL)? I jak z wielkością padów, nauszne, wokółuszne (takie jak w CAL czy większe)?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

 

---EDIT---

Sam sprawdzę jak przyjdą :)

Edytowane przez Finger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podłączę się pod temat :)
wspomniane słuchawki yamaha pro 400 jak się mają do grado sr80i pod względem jakości, poziomu, czy "półki". Wiem, że to zupełnie inna konstrukcja i inny dźwięk, ale chodzi mi o suchy poziom jednych względem drugich. Yamahę ciężko mi umieścić nawet w jakiejś kategorii cenowej.
Szukam po prostu czegoś na podobnym do grado sr80i poziomie, tyle, że z izolacją i stosunkowo przenośnych, a pro 400 zdają się spełniać te warunki, dodatkowo pasując mi pod względem designu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

odnośnie JVC HA-S680 to poszły na sprzedaż, basu przynajmniej dla mnie jest za dużo no i są nauszne (jednak preferuje wokółuszne, ale w CAL jakoś tak bardzo mi to nie przeszkadza).

 

Trzeba szukać dalej ... :-)

 

Poczekam może w komisie pojawią się M50x albo Pro400, przydałoby mi się zmieścić w 400-500pln.

Edytowane przez Finger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wokoluszne... mi cale malzowiny chowaja sie w srodku i dla mnie sa bardzo wygodne. Przy wiekszych uszach nie wiem jak to jest.

tu masz recke fatso, moze cos pisal o wygodzie

http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/01/r-ewolucja-czyli-philips-l2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak na moje oko to wielkość padów w Pro80 i L2 jest podobna. Może L2 nawet ciut większe. Ale piszę to z pamięci bo L2 nie mam na stanie. Moje raczej małe uszy wchodzą do Pro80 z minimalnym luzem, prawie na styk. Więc jak miałeś problem z L2 to te też to możesz odrzucić. Chyba, że z padami HM5 bo te chyba mają większy otwór. Ale niech się wypowie ktoś kto ma te pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności