Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do cięższego/mocniejszego brzmienia.


Finger

Pytanie

Witam,


od jakiegoś czasu posiadam AKG K551 i jestem z nich bardzo zadowolony. Rewelacyjnie (jak dla mnie) sprawdzają się w muzyce spokojniejszej (Dead Can Dance, Brendan Perry) i instrumentalnej, ale miałbym do Was prośbę o polecenie słuchawek z większą ilością basu, bardziej "funowych", głownie do rocka/metalu (cięższego brzmienia ogólnie rzecz biorąc).

W odniesieniu do K551 zależałoby mi na lepszym basie, troszkę wycofanej średnicy, góra w K551 jest jak dla mnie OK (może być lepsza :D ). Słuchawki używane będą stacjonarnie (dom/praca), najlepiej wokółuszne, zamknięte (ale niekoniecznie), wygodne i łatwe do napędzenia (nie planuję zakupu wzmaka). Cena powiedzmy do 600 (mogą być używane). "Poluję" na iBasso DX50 (jak tylko trafi się jakaś dobra okazja) zamiast Touch'a 4g.


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za propozycje Markonelli, mógłbyś jeszcze napisać jak te słuchawki mają się do K550?

W porównaniu do akg k550 w ciężkich gatunkach to niebo a ziemia na korzyść Yamaha pro400.... Granie potężne ze świetnym basem, a do tego przejrzyste w pozostałych częstotliwościach, nie brakuje sceny, trzymają się świetnie na głowie, grają koncertowo..... K550 bez korekty basu w górę w tych gatunkach nie niosły ze sobą w moim przypadku przyjemności słuchania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zabrzmi to może śmiesznie, ale ja uzupełniam K551 superluxami 668B. Ale one sparowane z FIIOE07k lepiej kontrolują bas niż przy graniu z dziury. Jak dla mnie to strome "V". Na chwilę obecną właśnie z trio E07K, K551, 668B uzupełnię brzmienie nowym wzmakiem (najprawdopodobniej Aune T1), bo dla mnie jest to zestaw kompletny. Ja jednak bym rozważył wzmacniacz - to rozszerzy wybór słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Markonelli, dzięki za info!

 

@ZenekHajzer, 668b niedawno sprzedałem, ale miło je wspominam. Od 668b wolałem HD330, które właśnie zostawiłem.

 

Czekam na dalsze propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja dodam Audio-Technica M50, dla mnie bomba do cięższej muzyki, jest mięcho i moc. Z wyżej wymienionych głos na Beyerki proponowane przez Perula.

 

Wycięte na frezarce

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w komisie bywaly w okolicach 600pln. nowe w promocji w media czy saturnie kiedys byly po niewiele ponad ta kwote.

trzeba po prostu szukac :)

 

Dobrze wiedzieć :) Słuchałem ich w MM i bardzo mi przypadły do gustu. NIestety nie dało rady posłuchać ze swoim sprzętem to nie wiem jak poradzą sobie w metalu.

 

Właśnie też szukałem za ile stoją 990 Pro. Na Thomanie niecałe 600zł. Nic tylko brać ;)

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT250 też dają radę :)

 

Co do DT990 premium, to używane są tańsze ;) . Mam obecnie 990pro na kablu DHC i 990 600 ohm i na pewno obie pary ze mną nie zostaną - w razie zainteresowania pisz PM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ile jest odmian tych 990? Pro Premium Edition ... narobili cholera jak programów na myjni samochodowej :)

A tak na poważnie, chyba tylko edition (ale nie jestem pewien, "edition" to taka wersja podstawowa?) są w wersji 32 OHm a raczej takie będą w miarę grały bez wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K551 nie słuchałem, jedynie k550 i to krótko, bezpośrednio porównania nie mam więc się nie wypowiem. Ath m50 grają v wiec średnica jest trochę z tyłu, nie jest źle bo nie jest mocno wycofana, bardziej to kwestia podbitych skrajnych pasm. Bardziej równo i z zaznaczonym basem są Shure SRH750DJ i 840 ale nie określiłbym ich jako do łojenia, tego średniego basu jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności