Skocz do zawartości

Audio Show 2014


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem, odkryciem jest to, że X1 jest może mały, ale za to "dziarski chwat" :). Wiadomo, że to nie ta klasa dźwięku, co AK, niemniej mikrus się nie musi chować po kątach.

No i to, że mało kto używa już cd playera, większość lubi streamery, a kolumny elektrostatyczne brzmią zaje...fajnie.

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i owszem lubie nieco cieplej :) akurat sam mjulnir nie ociepla. JEdyne co narzuca od siebie to pol tonu rozjasnia...

To gungnir ponoc daje to ciepelko, ktore lcd3 juz rzeczywiscie moglo nieco przymglic. Ale poza wlasnie barwa ciekawi mnie jak z wysterowaniem. Bo schiit tu zrobil piorunujace wrazenie - wlasnie abstrahujac od preferencji (bo dla mnie ciut za jasny).

Chetnie bym jutro sam sprawdzil tego SWS, ale chyba nie bedzie mi dane dojechac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Shiit z LCD-3 gra bardzo dobrze, to fakt. SWS z LCD-3 nie gorzej - kwestia preferencji. Pytanie czy chcemy wspierać polskę czy usa, trzeba też wziąć pod uwagę cenę.

 

Osobiście cieszy mnie, że obok streamingu z plików, równie dużo jest źródeł analogowych, szczególnie gramofonów (są nawet szpulowce i to nowe!). Płyta CD jest w odwrocie.

 

Jak ktoś chce zobaczyć kawałek niezłego vintage, to polecam pokój Nomosa (komis audio) - sporo dobrego sprzętu i wystrój, umeblowanie, akcesoria - na plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, LCD3 grają z Shiitem bardzo dobrze. Jest to już naprawdę wysoka półka i ciężko tu coś zarzucić, zwłaszcza na te kilkanaście/kilkadziesiąt minut odsłuchu.

Nie mniej jednak, do tego zestawu wybrałbym LCD-X. ;)

 

Wbrew pozorom można lepiej. LCD-3 lepiej zagrają z Brystonem BHA-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem LCD-X i LCD-3 na AS, słuchałem też Pandory VI. I na moje skromne niedoświadczone ucho to właśnie Pandora zagrała najładniej. Ale oczywiście, de gustbius.

 

no właśnie - jak gra ta Pandora? Gdzieś słyszałem, że to taka zamknięta wersja AKG K812.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Pandory na DX90 gra bardzo równo jak linijka, dlatego na początku robi słabe

wrażenie, ale wszystko jest na miejscu i w odpowiedniej ilości, tylko wygoda jest trochę słaba

jak na moije uszy, a i jeszcze jedno one nie do wszystkiego pasują bo mają 8 omów.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęty SWS fajne. DAC lampowy + wzmak się fajnie zgrało z LCD 3, z Harmony 8 Pro też zagrało rewelacyjnie.

 

Z głośników:

Pylony Saphire - za niecałe 3k super dźwięk

Kolumny Morele - rewelacja chociaż cena wysoka.

Keiser Acosutic Chiara - jedne z najfajniejszych kolumn na wystawie. Małe ale bas wchodził w podłogę jak zły. To były jedne z niewielu kolumn gdzie bas był odczuwalny ale nie był wybitnie słyszalny.

Sounddeco - kolumny za 36k ale grające na poziomie kolumn kosztujących 10 razy tyle na wystawie.

 

Ze słuchawek:

Furutechy nauszne - spoko, ale nic super hiper. Dość wygodne pomimo mocno izolującej konstrukcji

Lime Ears Ether - dobra kontynuacja LE3

Staxy SR-007 od Fatso - jeśli kiedyś miałbym kupić moje idealne słuchawki - to były by SR007, po prostu brak słów żeby to opisać :)

Final Audio - Piano Forte X - ok, ale czegoś im brakowało

Final Audio - Pandora IV - rewelacyjne :) dla mnie lepsze od VI

Final Audio - Heaven VIII - dobre, ale za ostre na górze

Final Audio - Heaven VII - bardzo fajne słuchawki lepsze od VIII

RHA T10 - pozytywne zaskoczenie. Na neutralnych filtrach słuchawki mają potężny bas, ale rewelacyjnej jakości, nic nie zachodzi, nic się nie wylewa. do tego przyjemna średnica, ładne wysokie tony. Jeśli ktoś szuka odskoczni od IE80 - T10 to będzie idelany kierunek. Do tego trzeba podkreślić wykonanie które jest bez zarzutu.

Oppo PM1 - neutralne bez polotu

Oppo PM2 - ciekawsze od PM1, więcej basu, bliższa scena.

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest to zlampizowany DAC (zgaduje ze zlampizowany metoda Cytryniarza DAC na sabre) i wzmacniacz zbalansowany (FCL II balanced, pewnie jeszcze z usprawnieniami).

Pewnie po targach sie cos w koncu oficjalnego pojawi... przynajmniej mam nadzieje :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keiser Acosutic Chiara - jedne z najfajniejszych kolumn na wystawie. Małe ale bas wchodził w podłogę jak zły. To były jedne z niewielu kolumn gdzie bas był odczuwalny ale nie był wybitnie słyszalny.

Sounddeco - kolumny za 36k ale grające na poziomie kolumn kosztujących 10 razy tyle na wystawie.

 

Chiara - :) Zastanawialiśmy się (nie tylko my) czy to nie piętro niżej coś pokój "rozsadza", bo podłoga ewidentnie "chodziła" :)

Sounddecco - dzisiaj też zaglądałeś? ;)

 

Szkoda, że Lampizator znowu wstawił wielkie tuby do małego pokoju (podobno nie udało się załatwić większego), przez co dobry dźwięk się "udusił", nie tylko zresztą dźwięk, ale uczestnicy też (zamknięte prezentacje po 20 minut). Myślę, że w którymś z sal na dole mogłoby być świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności