Skocz do zawartości

Cowon Plenue P1


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem i jeden i drugi. Dźwiękowo HM-901 lepszy od AK240. Szczególnie, że można mieszać kartami, a i te można jeszcze modyfikować. Za to AK240 ma lepszą obsługę, przez line out gra a nie drze ryja, po usb nie wydziwia. Ogólnie jest bardziej cywilizowany, bo HM-901 to takie sandały pustelnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i jeden i drugi. Dźwiękowo HM-901 lepszy od AK240.

Jakoś mi się nie chce w to wierzyć ;) ;) ;) Nawet w teście grupowym w "Audio Video", gdzie psioczono na cenę AK240, napisali, że jest NAJ (był też HM-901, a test przeprowadzał Dawid Grzyb, który wówczas posiadał właśnie HM-901). Ale, jeśli Wojtek mnie zaprosi, jak będzie miał HM-901, to naturalnie to zweryfikuję :)

 

... ale dla WojtkaC C4 to był najlepszy grajek wtedy, no i miał dużego jacka, i obudowę drewnianą itd.... :)

Kiedyś tak było. Teraz Wojtek jest "za" AK120 II :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem i jeden i drugi. Dźwiękowo HM-901 lepszy od AK240.

Jakoś mi się nie chce w to wierzyć ;) ;) ;) Nawet w teście grupowym w "Audio Video", gdzie psioczono na cenę AK240, napisali, że jest NAJ (był też HM-901, a test przeprowadzał Dawid Grzyb, który wówczas posiadał właśnie HM-901). Ale, jeśli Wojtek mnie zaprosi, jak będzie miał HM-901, to naturalnie to zweryfikuję :)

 

Podpowiem Ci - HM-901 potrafi być droższy od AK240...Wszystko to kwestia kart...

A co do testu grupowego Audio Video, to poczytaj sobie recenzję AK240 na blogu Grzyba, gdzie HM-901 gra lepiej.

No i znowu wracamy do czytania ze zrozumieniem. Bycie naj, nie powoduje, że w kategorii dźwięku bezwzględnego AK240 będzie lepszy. Całościowo najlepszy będzie Sansa bo w kategorii jakość/cena zdobędzie tyle punktów, że w innych nawet startować przy AK240 nie musi.

 

 

 

... ale dla WojtkaC C4 to był najlepszy grajek wtedy, no i miał dużego jacka, i obudowę drewnianą itd.... :)

Kiedyś tak było. Teraz Wojtek jest "za" AK120 II :)

 

 

A ja kiedyś byłem za AK120, później za X5, a dzisiaj jestem za iPod Shuffle 4G :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

... ale dla WojtkaC C4 to był najlepszy grajek wtedy, no i miał dużego jacka, i obudowę drewnianą itd.... :)

Kiedyś tak było. Teraz Wojtek jest "za" AK120 II :)

 

 

A ja kiedyś byłem za AK120, później za X5, a dzisiaj jestem za iPod Shuffle 4G :)

 

Powiem jedno: dziwny i niepojęty dla mnie z Ciebie człowiek... ;) Człowiek - zagadka :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

... ale dla WojtkaC C4 to był najlepszy grajek wtedy, no i miał dużego jacka, i obudowę drewnianą itd.... :)

Kiedyś tak było. Teraz Wojtek jest "za" AK120 II :)

 

 

A ja kiedyś byłem za AK120, później za X5, a dzisiaj jestem za iPod Shuffle 4G :)

 

Powiem jedno: dziwny i niepojęty dla mnie z Ciebie człowiek... ;) Człowiek - zagadka :)

 

Ja wybieram uszami. Niczym innym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... ale moze Wulkan naipsz cos wiecej z czego Ci to wynika. Jakie aspekty zawodza Cie w X5, ktore zachwycaja w AK120 ? Bo inaczej bez sensu pisac takie puste wypowiedzi... tylko smieca. Nie obraz sie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... ale moze Wulkan naipsz cos wiecej z czego Ci to wynika. Jakie aspekty zawodza Cie w X5, ktore zachwycaja w AK120 ? Bo inaczej bez sensu pisac takie puste wypowiedzi... tylko smieca. Nie obraz sie :)

Pisałem już na tym Forum o porównaniu X5 a AK120 II, które przeprowadzałem na AKR03. Nie ma co śmiecić w wątku dot. P1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso-> Nie obraź się proszę, ale coś z tymi uszami musi być nie tak, skoro=> AK120<X5<iPod Shuffle 4G

Jak widzę napis - nie obraź się, a potem atak personalny, to mam wrażenie, że ktoś chce zapewnić sobie, żebym mu nie oddał.

Ja jednak nic sobie nie robię z tekstów o nieobrażaniu. Więc napiszę:

To nie z moimi uszami jest coś nie tak. Bo:

1. Ja wiem jak to jest zrobione,

2. Ja wiem jak to działa

3. Nie działa na mnie magia ceny.

 

Znaczy, jeśli ktoś nie ma pojęcia o elektronice, elektryce, fizyce, a nauki ścisłe kojarzą mu się z przytulaniem, to pozostaje mi pogratulować romantyzmu i wiary w dobre chęci producentów audio.

 

Najdroższe, oznacza ni mniej ni więcej, że coś kosztuje najwięcej, bo wcale nie znaczy, że jest najlepsze. Baaa. Wiedząc jak działa AK240 nigdy w życiu nie powiedziałbym, że jest to najlepszy DAP ever. Przekombinowanie i nadmiar dziwadeł w systemie, do tego niskonapięciowa implementacja aż 2ch kości CS4398 na powierzchni 3cm2, i pisanie o separacji sprzętowej kanałów, brzmi jak zaklinanie rzeczywistości. Wystarczy pooglądać płytkę, żeby doszukać się kilku pętli sprzężenia zwrotnego w sygnale.

 

W iPod Shuffle, mamy wprawdzie układ scalony, ale zbudowany na zasadzie all-in-one - są więc tam wszystkie układy aktywne i pasywne, konieczne do przetwarzania dźwięku.

 

Mogę bardzo dużo pisać o budowie i kompromisach jakie zostały zastosowane w każdym urządzeniu przenośnym. I tak naprawdę to tylko urządzenia HM-901/HM-801, Monster Audio, Terra Player, ColorFly C4 to urządzenia bezkompromisowe. Najpierw zrobione, a później zaczynało się kombinowanie jak to w portable zmieścić i jak tu baterię dobrać.

 

AK240 to niestety telefon, bez funkcji dzwonienia, za to z wielgachnym ekranem (baardzo użyteczna funkcja przy słuchaniu muzyki), wifi (jeszcze bardziej potrzebne w hifi) i baterią asymetryczną. I zanim zaczniesz pisać o cudowności tego sprzętu, poczytaj o wifi, o zakłóceniach jakie powoduje, normach i częstotliwościach, o częstotliwości zegarów DAC'a wbudowanego, o ekranowaniu na tak małej powierzchni, o interferencji.

 

A potem wrócimy do merytoryki.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrozbita Maciej rzecze... zaraz Wulkan napisze "ale slysze ze gra duzo lepiej i to mi starczy, poza tym cos za 1000pln nie moze grac lepiej niz za 10000 pln " :D


 

Ciekawe... ale moze Wulkan naipsz cos wiecej z czego Ci to wynika. Jakie aspekty zawodza Cie w X5, ktore zachwycaja w AK120 ? Bo inaczej bez sensu pisac takie puste wypowiedzi... tylko smieca. Nie obraz sie :)

Pisałem już na tym Forum o porównaniu X5 a AK120 II, które przeprowadzałem na AKR03. Nie ma co śmiecić w wątku dot. P1 ;)

 

to zapodaj linka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farso-> Budowa jest dla mnie nieistotna. Jeśli coś będzie nawet wyrżnięte dłutem, a dźwiękowo będzie takie, że zapomina się o Bożym świecie (jak jest w przypadku AK240 i P1), to jest dla mnie najwyższa klasa i koniec poszukiwań :)

 

Grubbby-> Moja wypowiedź z 03.08.2014 r. z godziny 16:41: http://forum.mp3store.pl/topic/119712-ak120-vs-ak120-ii-vs-fiio-x5-vs-ibasso-dx90/page-11

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farso-> Budowa jest dla mnie nieistotna. Jeśli coś będzie nawet wyrżnięte dłutem, a dźwiękowo będzie takie, że zapomina się o Bożym świecie (jak jest w przypadku AK240 i P1), to jest dla mnie najwyższa klasa i koniec poszukiwań :)

W tym stwierdzeniu jest tyle prawdy co w opowieści o Krasnoludkach.

I już udowadniam dlaczego:

 

1. Pamiętam jak napisałeś, że coś co jest droższe MUSI być lepsze, inaczej nie byłoby droższe. Dyskutowaliśmy wtedy o AKR03 vs Lime Ears

2. Jakoś nie widzę, żebyś używał Terra Playera - to sprzęt zaiste o bajecznym dźwięku, wyrżnięty właśnie dłutem, bestialsko wręcz niewygodny

3. Założę się, że iPoda Shuffle 4G nawet nie słyszałeś. Podpowiem Ci - robiłem doświadczenia na ludziach - na pliku AAC 192kb/s w iPodzie i FLAC w Plenue wykrywalność w ślepym teście była poniżej 5% Słuchawki pozwalające na użycie DAP (w tym LCD3)

 

No i ja tak mogę jeszcze długo jak chcecie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farso-> Budowa jest dla mnie nieistotna. Jeśli coś będzie nawet wyrżnięte dłutem, a dźwiękowo będzie takie, że zapomina się o Bożym świecie (jak jest w przypadku AK240 i P1), to jest dla mnie najwyższa klasa i koniec poszukiwań :)

Budowa jest istotna- poza apsektami co pisze Fatso to jeszcze kwestia, ze jak cos jest ladniejsze i wyglada na bardziej luksusowe to wiekszosc ludzi odbiera to jako lepsze, w tym przypadku tez lepiej grajace. Taka jest prawda i niestety Wulkan caly czas uwazam, ze bardzo latwo dales sie zlapac w ta pulapke.

 

to tam napisales tylko ze X5 gorzej "czyta" :/ dalej dla mnie srednio... sorry...

Poza tym sam sobie przeczysz :) zawsze mowiles ze nie da sie obiektywnie porownac bez dlugich spokojnych odsluchow. Wiec tutaj tutaj przy krotkim odsluchu u Wojtka zgodnie z Twoja teoria to porownanie jest bezwartosciowe. Stad nei masz zadnych podstaw mowic ze X5 jest slabszy... czyli znow propaganda AK... tak to dla mnie wyglada obiektywnie patrzac na meritum wypowiedzi , sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagatela 3360 Euro...

Nie wiedziałem, że aż tyle kosztuje, ale podtrzymuję moje zdanie, że chętnie posłucham. Będę bogatszy o nowe doświadczenie.

 

Farso-> Budowa jest dla mnie nieistotna. Jeśli coś będzie nawet wyrżnięte dłutem, a dźwiękowo będzie takie, że zapomina się o Bożym świecie (jak jest w przypadku AK240 i P1), to jest dla mnie najwyższa klasa i koniec poszukiwań :)

Budowa jest istotna- poza apsektami co pisze Fatso to jeszcze kwestia, ze jak cos jest ladniejsze i wyglada na bardziej luksusowe to wiekszosc ludzi odbiera to jako lepsze, w tym przypadku tez lepiej grajace. Taka jest prawda i niestety Wulkan caly czas uwazam, ze bardzo latwo dales sie zlapac w ta pulapke.

 

Ja Ci piszę, że wygląd jest dla mnie nieistotny, a Ty swoje... :(

 

 

zawsze mowiles ze nie da sie obiektywnie porownac bez dlugich spokojnych odsluchow. Wiec tutaj tutaj przy krotkim odsluchu u Wojtka zgodnie z Twoja teoria to porownanie jest bezwartosciowe.

Ale akurat w tym przypadku wyszło to przy szybkim przełączeniu.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Farso-> Budowa jest dla mnie nieistotna. Jeśli coś będzie nawet wyrżnięte dłutem, a dźwiękowo będzie takie, że zapomina się o Bożym świecie (jak jest w przypadku AK240 i P1), to jest dla mnie najwyższa klasa i koniec poszukiwań :)

Budowa jest istotna- poza apsektami co pisze Fatso to jeszcze kwestia, ze jak cos jest ladniejsze i wyglada na bardziej luksusowe to wiekszosc ludzi odbiera to jako lepsze, w tym przypadku tez lepiej grajace. Taka jest prawda i niestety Wulkan caly czas uwazam, ze bardzo latwo dales sie zlapac w ta pulapke.

 

Ja Ci piszę, że wygląd jest dla mnie nieistotny, a Ty swoje... :(

Chyba srednio rozumiesz meritum problemu. To sa zachowania podswiadome, a nie wyuczone. Nawet nie masz pojecia jak na Ciebie wplywa chocby kolor scian pomieszczenia w jakim przebywasz i inne tego typu kwestie. Jestes tego mniej swiadomy i to nic zlego. Ale przyjmij do wiadomosci, ze sa pewne oddzialywania, ktore nie wazne jak mocno zaprzeczysz to i tak funkcjonuja. Chocby po to sa slepe testy.

Na mnie tez nie dziala. Emocje nie wplywaja na to co slysze. Itd itp. A potem biore taki sprzet do domu i okazuje sie ze zupelnie inaczej odbieram niz w sklepie/na targach. Potem robie slepe testy i wynik jeszcze inny.

A tez moge zaprzeczac ze wyglad i cala otoczka na mnie nie wplywa. Tak jak nie potrzebuje powietrza do zycia bo go nie widze...

 

 

 

 

zawsze mowiles ze nie da sie obiektywnie porownac bez dlugich spokojnych odsluchow. Wiec tutaj tutaj przy krotkim odsluchu u Wojtka zgodnie z Twoja teoria to porownanie jest bezwartosciowe.

Ale akurat w tym przypadku wyszło to przy szybkim przełączeniu.

 

Czyli jak moje ma byc mojsze to juz zasady i przekonania sie nie licza. BO TAK! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopacy Rodacy Bracia AudioManiacy ! Pewnie Wszyscy po trosze macie rację. Fatso patrzy na sprzęt z punktu widzenia zarówno człowieka obeznanego z technologią, jak i fana dźwięku i muzyki. Wulkan bardziej emocjonalnie, wierzac tylko swoim uszom i duszy. Oba podejścia są różne ale jeśli odpowiadają danym użyszkodnikom to nie ma o co kruszyć kopii. Każdy z nas mas inne uszy, innej muzyki słucha, nawet mózg każego z nas pewnie inaczej filtruje to czego słuchamy.

 

Zaglądając w ten temat i zadając pytania, dumam sobie czy opłaca mi się na przykład zmienić AK120 na Plenue P1..... Albo AK100 II. Nie ukrywam,że lubięto czego inni nie lubią - duży ekran LCD. Świadcza o tym moje telefony. Czemu zmienić skoro Kałach mi odpowiada ? No właśnie ze względu na ekran i ...paradoksalnie wielkość. Podoba mi się wielkość P1. Poza tym może ...rzeczywiście może być lepiej ?

 

@Fatso - miałeś AK120, miałeś w łapkach P1. Opłaca się dla mnie taka zmiana przy mojej elektronice klasycznej ? Pytam dźwiękowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez nikt nikomu nie broni miec wlasnego zdania i wlasnych przekonan. Ale niech bez uzasadnienia nie wprowadza sie w blad czytelnikow. Po to moje sprostowania chocby o istnieniu czegos takiego jak podswiadomosc. Wow... odkrycie zrobilem wielkie. Ale jak widac trzeba to wprost napisac, aby niektorzy sobie uswiadomili jej istnienie.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso - miałeś AK120, miałeś w łapkach P1. Opłaca się dla mnie taka zmiana przy mojej elektronice klasycznej ? Pytam dźwiękowo...

Cowon lepiej dociąża najniższy dół. Sam więc sobie odpowiedz.

 

Ej, jest temat o nowych HajFajMENach, cieszycie się?

Tak, cieszymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności