Skocz do zawartości

Astell&Kern AK500N


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Grubbby-> Dlatego masz 5-10% lepiej od chińczyka, bo istnieje możliwość, że Twój sprzęt uśrednia jakość AK500N.

Pisałem kiedyś o tym. Do powiedzmy 6 kzł za klocek (czy kolumny) różnice były bardzo duże, ale już powyżej tej kwoty, różnice przestały być powalające, a na końcu okazało się, że to moje ówczesne kable uśredniały jakość rzeczy kosztujących powyżej 10 kzł.

W Twoim przypadku może być za słaby klasowo wzmacniacz, kolumny, czy również kable, żeby pokazać zalety AK500N w stosunku do Twojego chińczyka.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Dlatego masz 5-10% lepiej od chińczyka, bo istnieje możliwość, że Twój sprzęt uśrednia jakość AK500N.

Nie ma mozliwosci - mialem sprzet u siebie, testowalem, zweryfikowalem. Nie miales, nie sluchales, nie wiesz - nie pisz.

 

W Twoim przypadku może być za słaby klasowo wzmacniacz, kolumny, czy również kable, żeby pokazać zalety AK500N w stosunku do Twojego chińczyka.

Może i mogło tak być... ale nie było. Patrz wyżej.

 

Natomiast samo urzadzenie AK500N jako kombo z dziurki sluchawkowej (wiec tu tez nie ma mowy o niedomaganiach sprzetu towarzyszacego bo takiego nie ma) jest bez kozery powiem 50% gorszy od kombo nfb28 jesli chodzi o oferowana jakosc dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh..moze mi na wzrok padło ale jakoś nie widziałem, by Grubbby coś pisał o czymkolwiek "najlepszym na świecie"...także Wulkan sam się nie ośmieszaj...

Można porównywać coś klasy AK500N na przynajmniej w połowie klasowym urządzeniu, a nie na NAD-ziku, który, owszem, jest fajny, ale na pewno nie w 100% miarodajny :)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Twój NAD 355BEE jest najlepszy na świecie? :o No weź Chłopie nie ośmieszaj się... ;)

Osmieszasz sie jak zwykle Ty, bo nigdzie tak nie powiedzialem.

 

 

Heh..moze mi na wzrok padło ale jakoś nie widziałem, by Grubbby coś pisał o czymkolwiek "najlepszym na świecie"...także Wulkan sam się nie ośmieszaj...

Można porównywać coś klasy AK500N na przynajmniej w połowie klasowym urządzeniu, a nie na NAD-ziku, który, owszem, jest fajny, ale na pewno nie w 100% miarodajny :)

 

Po pierwsze czemu NAD jest niemiarodajny? Za tani? Czy znasz jego pomiary i z nich wnioskujesz ze wnosi za duzo znieksztalcen aby pokazac charakter zrodla?

Po drugie skad wiesz ze tylko na NADziku byly testy?

Jak zwykle z zerowa wiedza lapiesz kopie aby z klapkami na oczach bronic AK, z ktorym praktycznie do czynienia nie miales... zalosne.

 

 

Bo kto tak twierdzi ?

Ktoś, kto w sklepach audiofilskich przesiedział ogromną część swojego życia :)

 

czyli ktos zupelnie nieobiektywny, kto zatracil poczucie rzeczywistosci na rzecz zapatrzenia hobby... i traktujac je w sposob 100% uczuciowy, a nie miarodajny co udowadnial niejedna swoja wypowiedzia. Nie jest to zarzut ze trakturjesz to emocjonalnie a nie empirycznie - ale jest to dowod na brak obiektywnosci.

 

Prosze poki nie bedziesz mial nic merytorycznego do powiedzenia nie kontynuuj tutaj krucjaty i nie tworz kolejnej burzy. Zaloz osobny watek "jak to osoba co nie sluchala wie ze dany sprzet jest ******sty bo widzi metke AK"

Edytowane przez grubbby
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z klockami odpowiednimi cenowo jak i moim zdaniem klasowo. Podłączony w różnych konfiguracjach AK500 był równorzędnym konkurentem. Głównym warunkiem było podłączenie przez XLRy. Po optyku i coaxialu było mocno średnio, ponoć ma być to poprawione. Podłączanie nie po XLR nie pokazuje całych możliwości sprzętu. To tak jakby dobrego bluraya podłączyć do starego kineskopowego TV.


Właściciel wspomnianych klocków na poczatku traktował AK jak taki drogi playerek. Po odsłuchach sam stwierdził że to mocny konkurent wśród sprzętow jakie posiada. Nie spodziewał sie podobnej jakości brzmienia z chińskiej pierdółki.

 

 

"Sprzętu było sporo, nie wymienię wszystkiego tylko to co bardziej ciekawe:
Klipsch Heresey, Klipisch TSCM, Paradigm Tribute, McIntosh, dCS Puccini i jakiś zestawik Nima plus listwy filtry i kabelki
Pomieszczenie ok 45/8 m tylko do odsłuchu plus barek."

 

Sorry, ale ten NAD chociaż kocham NADy to nie ten poziom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem wejscie przez coax, usb jako DAC, nosniki po USB, CD i z lokalnego dysku co chyba pokazuje maksymalny maks mozliwosci tego sprzetu...

Wyjscia i RCA i XLR... podlaczane przesmiesznie tanimi kablami co zjadaly przesmieszne drogie kable w testach AB.

 

Tor stacjonarny to smieszny NADzik+Energy RC30, Fostexy, tor sluchawkowy w wielu kombinacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Głównym warunkiem było podłączenie przez XLRy. Po optyku i coaxialu było mocno średnio, ponoć ma być to poprawione."

 

Sygnał cyfrowy po XLR tam idzie? Czy analogowy po optyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na micie. Poczytaj w temacie meetu. Słuchane było u klienta. Nie chodzi o to by sprzęt byl odpowiednio drogi, ale musi spełniać jednak pewne kryteria. Podłączając HD800 do clipa tez pewnie nikt ich by nie kupił i stwierdził że to gniot.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że tam jest jeszcze wzmak :) <goopia_mina>

50 klocków za DACa z tabletem to już hardcore.

Mea Culpa co do XLR - nie wiedziałem, że AES/EBU realizowane jest XLRami :) (myślałem, że tylko wygląda podobnie).

 

http://www.digikey.ch/product-detail/en/CS4398-CZZ/598-1067-5-ND/923187?WT.srch=1&mkwid=smx2Cgxsl&pcrid=71882869949&pkw=_cat:digikey.ch&pmt=b&pdv=c

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co te nerwy i generalizowanie, a zwłaszcza pisanie że jak Chińczyk to be, a co Koreańczyk nie be,

też parę lat temu były marki typu goldstar itp. podnieśli jakość i teraz poszli do przodu tak jak Chińczycy,

nasi konstruktorzy też ze swoimi produktami, co też są be. Nawet można dobry sprzęt znamy w audio znaleźć z Rumunii,

co Rumunia też be ?

 

A co do samego AK500N, wydaje mi się że zostało to już mocno wyartykułowane że to całkiem niezły sprzęt ale warty z połowę

swej ceny. Nie potrzebne są kłótnie, kto chce ten kupi i może nawet będzie zadowolony, w co niektórzy i tak nie uwierzą.

Ma swoje wady i zalety, jak wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na micie. Poczytaj w temacie meetu. Słuchane było u klienta. Nie chodzi o to by sprzęt byl odpowiednio drogi, ale musi spełniać jednak pewne kryteria. Podłączając HD800 do clipa tez pewnie nikt ich by nie kupił i stwierdził że to gniot.

Jak napisal Nemrod troche w druga strone ten przyklad dales.

Ze do.clipa sluchawek takich nie podlaczysz do fizyka a nie audiofilska bajka ze nieodpowiedni sprzet towarzyszacy.

Uwaga! Moj sprzet nie stal na kolcach... tykko kolumny znaczy sie. Mam nadzieje ze to nie dyskwalifikuje jesscze bardziej moich testow;)

Podsumowujac jest jak rzecze przedmowca. Bardzo fajny DAC z funkcjonalnym komputerkiem z beznadziejnym wzmaiem sluchawkowym.

Jako calosc bardzo pozytywnie, no poza wygladem. Ale w kilkanascie tysiecy pln zlozy sie rownie dobry jakosciowo i funkcjonalny zestawik. Nawet i pewnie w dychu by sie zmiescilo.

Co dla mnie nadal potezne pieniadze jak za sprzet audio...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności