Skocz do zawartości

Zamknięcie muszli w HD 555


rolandobloom23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy operacja taka jak w temacie ma sens? Słuchawki są mega wygodne ale chciałbym zwiększyć ich izolację od otoczenia. Nie zależy mi aż tak bardzo na szerokości sceny. Czy ktoś już próbował czegoś takiego? Niestety nie znalazłem na ten temat niczego w sieci, co może sugerować, iż nie jest to dobry pomysł w przypadku tego modelu. Ideałem dla mnie byłyby słuchawki z pałąkiem i budową muszli jak w HD 555, ale skórzanymi padami i konstrukcją zamkniętą. Nie spotkałem się jednak z takim modelem Sennheisera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/121082-z-hd545-na-hd600-do-ugadania/#entry1121393

 

Dobre materiały na wytłumienie to podstawa. Ale przy tym driverze chyba bym się dużo nie starał tylko zamienił na hd280/380 niczym nadzwyczajnym się nie odznacza driver hd555

Konieczne jest dobre wytłumienie, open bas mod i wymiana kabla na coś grubszego ew wymiana padów na softy skin HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny mod, to wycięcie całej siatki na której naklejona jest gąbka:

http://www.head-fi.org/t/476814/detailed-instructions-for-soundstage-mod-hd555-headphones

 

Tylko nie robić tego lutownicą jak facet z Hedfaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że posiadam już HD 380 pro i o ile brzmienie pasuje mi idealnie (choć bas mógłby być trochę mniejszy, ale tutaj wkracza EQ), to niestety nie są one zbyt wygodne. Liczę iż z czasem pałąk się rozciągnie, ale pewności nie mam. Docisk muszli czy skórzane pady mi nie przeszkadzają - problemem jest pałąk który nieprzyjemnie naciska na czubek głowy.

Mam dostęp do HD 555 (podsiada je mój kolega) i jest to mój ideał jeśli chodzi o wygodę. Po prostu nie czuć ich na głowie. Rewelacja. Co do dźwięku - wolę, gdy scena jest mniejsza i muzyka gra jakby bliżej mnie, co daje poczucie 'intymnego' obcowania z muzyką. I to zapewniają mi HD 380 pro. Dlatego szukam czegoś pośredniego.

 

Mam możliwość kupienia tanio HD 555 i zastanawiam się czy ktokolwiek słyszał o takim modzie w przypadku tego modelu.

Edytowane przez rolandobloom23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co można

hd660

dt770

k271/ 272hd

hd525/535/545/565 closed

 

hd555/595 pęka pałąk ... ot czemu tanio

 

Zastanawiałem się nad AKG K 272/271 HD, ale zniechęciły mnie opinie(m.in. z tego forum) na temat pękających muszli. Czy faktycznie jest to problem w tych modelach? Jeśli chodzi o kwestie wizualne to takie pęknięcia są dla mnie nieistotne dopóki nie wpływają na jakość dźwięku czy komfort użytkowania.

Edytowane przez rolandobloom23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...problemem jest pałąk który nieprzyjemnie naciska na czubek głowy...

Doczep sobie (na opaski/taśmę) kawałki gąbki na pałąku, coś jak poniżej

8882186.jpg?1411452272

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...problemem jest pałąk który nieprzyjemnie naciska na czubek głowy...

Doczep sobie (na opaski/taśmę) kawałki gąbki na pałąku, coś jak poniżej

 

 

 

Pomysł niezły. Spróbuję i dam znać co z tego wyszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności