Skocz do zawartości

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przytnie wysokie tony w Fidelio X2 to zaraz zamawiam. :P

 

Żeby nie było FiiO E12 w połączeniu z A15 i Mdr-1A nie jest zły. Podbicie basu działa lepiej niż przez korektor, słuchanie hip hopu i rapu stało się przyjemnością. Problem w tym, że od kilku miesięcy słucham głównie rocka a przy tej muzyce szału nie ma bo i podbicie basu w większości kawałków zbędne (na MDR-1A, AKG K181DJUE, ATX-50x). Nie ma tej detaliczności, czystości brzmienia i wypełnienia/dociążenia jak z PHA-1A - brakuje mi tego. Za to korektor i inne efekty dźwiękowe działają tak jak działać powinny. Bateria już widzę, że lepsza od Sony.

 

Edycja: ja do odsłuchu potrzebuję domowych warunków, spokoju i czasu. Co do L5 to jest zamówiony ale kiedy przyjdzie nie wiadomo. Nigdzie go nie było w sensownej cenie, zamówiłem na krańcu świata. ;)

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Ty ten basik bardzo lubisz, dla mnie jest dodatkiem,ważnym, ale bardziej interesuje mnie średnica, szczegół i ogólnie pojęty fun jaki ma dać mi słuchanie.

Tak więc lepiej chyba zostań przy E12,bo B1 nie ma żadnych regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam żadnych EQ, polepszaczy dźwięku itp. więc nie wiem.

Nie dlatego, że taki ze mnie "purysta" dźwiękowy, ale mam od wielu lat uraz.

To znaczy od czasu kiedy kupiłem pierwszą edycję CAL! i próbując je ucywilizować słuchałem na takich "dzikich" ustawieniach EQ,że kiedy w końcu kupiłem normalnie brzmiące słuchawki, kilka tygodni musiałem przyzwyczajać mózg do normalnego grania.

Nigdy więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, będę musiał to sam sprawdzić. ;-) Jeśli jest tak jak piszesz to lipa po całości, niepotrzebnie oddałem PHA-1A bo ładnie to grało. Czasami mam wrażenie, że z samego A15 wychodzi lepszy dźwięk niż po złączeniu z FiiO E12... przynajmniej łącząc kablem jack - jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma. Kupuj Fiio L5 póki jeszcze można je znaleźć (już dwa razy drożej) - nie są już produkowane. Najpierw zamówiłem w HK - nie polecam, po 7 dniach roboczych dalej nie wysłane (anulowałem), potem na włoskim Amazonie - aktualnie najtaniej, wysłali w dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kabelkiem dołączonym do A15 da się łączyć player z zewnętrznym DAC-em np. Mojo ?

Czemu chcesz łaczyć dapa z dac ? Chodzi Ci pewnie o sekcję wzmacniacza w Mojo ?

W tej chwili tylko Fiio L5. I sprężaj się, bo jak braknie to pupa zimna ;)

Edit:

Na amazon.de. były po 9.99 euro przy czym darmowa wysyłka powyżej 29 euro w zamówieniu.

3 chętnych potrzeba.

"W razie co " można mnie dopisać. Takiego kabelkach, którego może już później nie być, nigdy za wiele.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mnie nie tyle Sony fanboi tylko A15tki - uwielbiam tego maluszka. :)

DSCF0844.jpg

 

Biorąc pod uwagę tylko SQ bez dotykania funkcji dodatkowych (wzmocnienie basu)/korektora w A15 PHA-1A>FiiO E12. Lepsza czystość dźwięku, dociążenie i szczegółowość. FiiO E12 o wiele lepszy czas pracy, bardzo udane sprzętowe podbicie basu. Wygląda też na to, że wolę MDR-1A od Fidelio X2 pomimo lepszej sceny, szczegółowości oraz totalnego niegubienia się (nienachodzenia na siebie dźwięków) w przypadku tych drugich słuchawek. MDR-1A, duuużo wygodniejsze, więcej basu, lepsze wysokie (dla mnie, bo ciut przycięte).

 

Króliczek przez chwilę poczuł oddech na karku ale wyłożyłem się na zakręcie i zwiał. ;) Szukamy dalej...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na ciekawą analizę A15,są też wykresy.

Ponieważ z hiszpańskim chyba nam trochę nie po drodze to linkuję od razu tłumaczenie :

 

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=es&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fheadphoniaks.com%2Fblog%2Fsony-walkman-a15-analisis-tecnico-y-review%2F&sandbox=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Porównałem sobie FiiO E12A z Aune B1, głównie na R70X i wolę B1. Nie potrafią opisać ładnie różnic, dla mnie po prostu jego dźwięk jest bardziej finezyjny. Nawet pstryczek fantastyczek (bas) nie pomógł E12A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie FiiO E12A z Aune B1, głównie na R70X i wolę B1. Nie potrafią opisać ładnie różnic, dla mnie po prostu jego dźwięk jest bardziej finezyjny. Nawet pstryczek fantastyczek (bas) nie pomógł E12A.

Fajnie, że masz radochę z z szukania, choć i tak nic lepszego do A15 niż B1 nie znajdziesz.

One razem stanowią parkę nie do pobicia.

Oczywiście pod warunkiem trafienia w preferencje.

 

Może po prostu uwierz, że JUŻ ZNALAZŁEŚ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze przetestować DAP od Colorfly i Teaca albo Questyle. I daje sobie spokój ze źródłem. Ze słuchawkami to jeszcze sporo mam pod górkę. Na własne życzenie. :D Wczoraj wieczorem założyłem słuchawki mając w planie odsłuch tak z godzinkę - słuchałem 4,5h. No nie mogłem ściągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję właśnie ręka w rękę kanapkę A15+B1 z ZX2.

 

I jestem w szoku. SQ zbliżona. Może jestem głuchy. Może słuchawki (M50X, K181DJUE, MDR-1A, R70X) są niegodne grajka za prawie 5k ale naprawdę choć gra to może ciut inaczej, nie powiedziałbym że lepiej. A jeśli nawet lepiej, to porównując trzykrotną różnicę w cenie - IMO nadpłata absolutnie nie warta. Android, wifi i inne bajery szmery nic dla mnie nie znaczą. Chyba zacznę tak jak kolega Paratykus ubierać krawat przed odsłuchem z A15-tką. :D A głupi chciałem go wymienić...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności