Skocz do zawartości

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... ponoć.

Doprecyzuję może, że cenowo celuję w 500 - 600 zł, więc głównie będę polował na używki.

Posłuchałbym jeszcze raz Momków, bo od ostatniego razu moja toleracja na ciepłe granie się zwiększyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić słuchawki portable, które dobrze zgrają się z A15? Portable, czyli coś w stylu Sennków Momentum, ewentualnie coś nausznego. Celowałbym w Momentumy ale z tego co pamiętam, nie tworzyły dobrego połączenia z Soniaczem - dosyć ciemnawo/mułowato. Podobały mi się DT1350 ale tylko na stacjonarce, A15 niestety nie dał im rady.

 

Fajne są Panasy RP-HD10 ale to nie jest takie portable jakiego szukam, niestety są zbyt duże na miasto, Momentumy były idealne gabarytowo.

Sennki HD25-1 II mogą Ci się spodobać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sennki HD25-1 II mogą Ci się spodobać.

 

Jak w nich z wygodą? Momentumy były mega ale w moim przypadku mieściły całe uszy.

Jeszcze kwestia wersji, coś kojarzę że trochę tego było.

 

p.s.

Ostatnio były Amperiory w komisie ale trochę za późno zreflektowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słuchałem krótko HD25 II, ale nie odczułem problemów z wygodą. grały bardzo dobrze z Xperią (chociaż dla mnie trochę za sucho), więc A15 też powinien dać im radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to słuchawki nauszne, więc opierają się na uszach a nie je otaczają. Siła nacisku jest w ich przypadku dość spora, ale dla mnie są wygodne. Polecałbym mimo wszystko przejść się do Saturna/Media Marktu i przymierzyć je osobiście.

 

Brzmienie - żywe, dynamiczne, z podciągniętymi skrajami. Bas o świetnej kontroli, dość mocny, ale zawsze na swoim miejscu. Średnica dość neutralna, góra dobrze zaznaczona. Minusem jest (chociaż mi to kompletnie nie przeszkadza) skromnych rozmiarów scena. I tak jak Play napisał - czasami kogą być nieco suche na niektórych źródłach. Ich zaletą jest to, że są niezwykle skuteczne i idą jak burza z przysłowiowego ziemniaka.

 

Osobiście polecam, są to jedne z moich ulubionych słuchawek (nie tylko portable), ich dźwięk cieżko podrobić/zastąpić czymś innym. Po wymianie standardowego stalowego kabla na dobrej jakości miedziany moim zdaniem kasują DT1350 i wszystkie inne portable.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że zaciekawiłeś mnie ich opisem i to nawet bardzo.

Testowałeś je w połączeniu z A15?

 

p.s.

Nie widzę potrzeby w przymierzania, jeżeli zamówię przez neta, zawsze mogę zwrócić... choć nie ukrywam, że wolałbym zapolować na używki.

 

p.s.2

Chyba zaraz walnę ogłoszenie w komisie i zobaczymy czy coś się trafi i czy ostatecznie przypadną mi do gustu.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

562 są bardzo ciasne, jak pamiętam.

 

a może zaszalejemy i kupimy w Chinach Meizu HD50 ;) ?

Po wiela chodzą Meizu u majfrenda? W PL trochę słaba cena.

 

edyta:

Na Ebayu, najtaniej chodzą za 250 zł z groszami... fajna cena, chyba mocno pomyślę nad zakupem.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak to teraz wygląda ale obawiam się, że tak. Kiedyś można było liczyć na ominięcie vat przy zakupach do 45 euro(chyba) ale nie mam pewności.


Na germańskim amazonie są za 74 euracze(ebay: 60 euro) ale nie wiem jak z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd562 dużo od hd25 ciemniejsze nie są. Coś pomiędzy 668 a 681evo (bliżej 668b). Za to w jednym aspekcie od sennków lepsze - subbas. Sennki dostają zadyszki poniżej 50Hz, a superluxy pomimo ciasnoty wibrują tak, że chcą ze łba zlecieć.

Oczywiście detal i klarowność po stronie sennków. Ale za tą cenę 562 to killery. A z sonym zx2 to mnie rozpieprzyły sceną - chłopaki z audiomagic potwierdzą - razem słuchaliśmy i było wow za siedem dych plus player za cztery kafle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mezalians cenowy .... imo dap+amp+hd562 tak do 500 to jeszcze zrozumiem ...

Oczywiście. Lepszy efekt w tej sumarycznej cenie miałbym kupując dx80 i oppo pm3, albo a15 i b&w p5.

Zresztą A15 z K551 to jest mega kozak. Szkoda, że nikt nie zmieścił dźwięku K551 w takich hd25, albo lepiej w budzie b&w p3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D szkoda że nikt nie zrobił silnika M5 w cenie leciwego matiza M5 :D

Nie bez powodu hd25 mają scenę małą ...

:)

HD25 to i tak jest mega dźwięk. Ja tylko wszędzie szukam k551, albo ich rozwinięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:D szkoda że nikt nie zrobił silnika M5 w cenie leciwego matiza M5 :D

Nie bez powodu hd25 mają scenę małą ...

:)

HD25 to i tak jest mega dźwięk. Ja tylko wszędzie szukam k551, albo ich rozwinięcia.

 

Problem w tym, że ciężko dorwać coś podobnego do K551 lub ich rozwinięcie. Kiedyś miałem nadzieję, że MSR7 spełnią te oczekiwania i cóż... wielkie było moje rozczarowanie. Pominę już fakt, że słuchawki za kafła skrzypiały jak tanie SRH440.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności