Skocz do zawartości

Nano 2G dziwny problem


Adamw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Nano 2/ 8GB, wgrany RockBox, ale przechodzę czasem między oprogramowaniami.

Właśnie po wgraniu muzyki i naładowaniu włączam, słucham i nagle zawiesza się, muzyka jednak gra.

Reset pomaga, ale wyskakuje raptem info o baterii że pusta?!

Reset i wyskakuje taki komunikat;

Podłączam do laptopa info o konieczności formatu, tyle muzy :-(

Włączam iTunes a tam informacja o konieczności odświeżenia softu z zaznaczeniem, że wszystkie ustawienia zostaną zresetowane.

 

Czy u kogoś wystąpił podobny problem?

Czy po takim odtworzeniu wyczyści mi RB?


Zatem odtworzyłem system apple.

Wyczyściło wszystko.

Ponownie wgrałem RB, komputer nie widzi urządzenia.

W iTunes otwiera ok.

 

W dodatku w ściągniętym RB, nie ma wyboru czcionek i tylko 2 style odtwarzania.

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć o co chodzi?


Odtworzyłem oprogramowanie, oczywiśćie całą bibliotekę szlak trafił, rockboxa również.

Wgrałem ponownie RB, podłączam i komputer nie widzi urządzenia na wyświetlaczu pojawia się informacja o błędzie.

 

Ściągnąłem RB z oficjalnej strony i brak w nim wyboru czcionki i kilku innych pozycji, które miałem wcześniej.

 

Czy mógłbym poprosić o poradę?


Odtworzyłem w iTunes, wyczyściło całą bibliotekę wraz z Rockboxem załamka.

Wgrałem RB z oficjalnej strony, komputer nie widzi urządzenia i nie mogę wrzucić zawartości.

W dodatku w opcjach RB jest tylko jeden rozmiar i kształt czcionki, na oko brakuje jeszcze kilku opcji.

 

Czy mógłbym prosić o podpowiedzieć co zrobić?

Nano komunikat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanka
1. aktualizowałeś iTunesa?
2. wgrałeś rockboxa, a wcześniej bootloadera?

Pierwsze pytanie, gdyż może zablokowali już różne dziwne rzeczy w iTunesie, tutaj nie wiem, bo nie mam żadnego teraz urządzenia z RB, ale widzę po swoim iphonie, że coraz więcej rzeczy i możliwości wykasowują z iTunesa.
Ale to są przypuszczenia, ja miałem dawno temu Nano z RB i nigdy takiego czegoś nie miałem, ale wtedy apple było normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem przez odświeżenie w iTunes.
Wgrałem boota i przekleiłem RB do głównego katalogu.
Wszystko działa poza otwieraniem jako dysk podczas podłączenia z włączonym RB.
Biblioteka wgrywana przez iTunes wpada też do biblioteki RB, ale formatów flac tak nie umieszczę.

 

Tak wygląda jakby nie było sterowników wgranych w RB.

Mimo, że wgrałem jakiegoś RB z jedną czcionką i brakiem w wyborze niektórych funkcji stylu, to widzę tera, że equalizer mam 10-o pasmowy.

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie wie, jaki jest powód tego, że przy RB podłączenie do laptopa nie wykazuje dysku?

Wgrałem wszystko już 3 krotnie zgodnie z zaleceniami i nadal nie widzi urządzenia, jedynie przy applowskim oprogramowaniu.

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to włączone.

Dobrze się zrozumieliśmy?

Jeśli podłączam do kompa z włączonym applem jest dysk i jest w iTunsie.

Jak podłączam z włączonym RB, nie widzi urządzenia.

Udało mi sie to trochę oszukać, mianowicie wrzucam wszystko w plikach na dysk Nano i wsypuje się do RB.

Może coś mylę, ale pamiętam, że podłączając z uruchomionym RB, miałem możliwość wrzucania muzy na dysk.

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rockbox nie powinien robić problemów z widocznością odtwarzacza jako dysku (o ile jest odpowiednio sformatowany a sam RB nie ma problemów/bugów).

 

Sprawdź sobie jaka konkretnie wersja RB została zainstalowana, jeśli customowa to spróbuj oficjalnej/stabilnej. Albo spróbuj wręcz przeinstalować RB od zera (skoro i tak już masz "czysty" odtwarzacz).

 

I na odwrót, jeśli masz najnowszą oficjalną/stabilną wersję, to może w nowej wersji pojawił się jakiś bug? Próbowałeś jakiejś starszej?

 

Wiem że to dużo klikania, ale jak sam wiesz RB nie ma żadnego oficjalnego wsparcia i trzeba sobie jakoś radzić...


... a czasem najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś od zera, na spokojnie


(ok, wiem, pisałeś że zrobiłeś to już trzy razy... co wskazuje na potencjalny bug w RB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jakoś słabo z RB dla Nano 2G.

Ten który zainstalowałem pochodzi ze strony oficjalnej tu;

http://www.rockbox.org/wiki/IPodNano2GPort

 

Ogólnie jest świeższy od tego jaki miałem poprzednio, kilka funkcji zauważyłem nowych, ale i wycięło np.wybór czcionki i rozmiaru.

 

Czy to byłoby to, dopracowują;

 

Ładowarka USB 90% prac pamięci masowej, HID nie. Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, RB nie jest projektem komercyjnym, więc jest rozwijany w takim tempie ile akurat czasu mają osoby pracujące nad kodem...

 

Więc jeśli dajmy na to świeża instalacja przez oficjalne narzędzie: http://www.rockbox.org/wiki/RockboxUtility daje rezultat dokładnie taki jak opisujesz, to albo coś się zmieniło (np. trzeba przytrzymać jakiś przycisk albo zmienić coś w opcjach), albo coś nagle przestało działać i musisz napisać na oficjalnym forum RB, żeby poinformowac osoby pracujące z kodem o problemie (może od razu podpowiedzą co się dzieje, może tylko zapiszą sobie buga "do rozwiązania na później")


Jeśli coś się zmieniło, to poszukaj info w aktualnej wersji instrukcji obsługi ;)


BTW tu jest bugtracker RB: http://www.rockbox.org/tracker/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności