Skocz do zawartości

Test słuchawek Focal Spirit Professional


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W sumie wychodzi na to, że wejście dużych, kolumnowych firm audio w słuchawki przyniosło dużo dobrego... Kefy, Focale, Nady...

Z tej trójki tylko NADy mi się nie podobały, z tym dziwnym efektem "room feel". Bardziej podeszły mi należące do tej samej stajni PSB. Co do Focali to Classic po trzech dniach cały czas pozytywnie mnie zaskakują. Jak to często w takich konstrukcjach bywa, bas się lekko uspokoił i zwiększył kontrolę, scena się fajnie poukładała i urosła wszerz. Jest świetnie z HM-650.
A co przemawiało na korzyść PSB w stosunku do NAD?. Porównywałem Pro z Nadem i dla mnie Nad był "przyjemniejszy" w odbiorze. Classiców nie miałem okazji posłuchać jak i PSB.
Jak teraz o tym myślę, to się zastanawiam czy te Nady nie były uszkodzone. Szczegółów nie pamiętam, ale dziwna scena i bas rozmyty, jakby w przeciwfazie. Zmieniałem kabel i nadal było to samo, wiec uznałem ze tak grają. PSB były równiejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

W sumie wychodzi na to, że wejście dużych, kolumnowych firm audio w słuchawki przyniosło dużo dobrego... Kefy, Focale, Nady...

Z tej trójki tylko NADy mi się nie podobały, z tym dziwnym efektem "room feel". Bardziej podeszły mi należące do tej samej stajni PSB. Co do Focali to Classic po trzech dniach cały czas pozytywnie mnie zaskakują. Jak to często w takich konstrukcjach bywa, bas się lekko uspokoił i zwiększył kontrolę, scena się fajnie poukładała i urosła wszerz. Jest świetnie z HM-650.
A co przemawiało na korzyść PSB w stosunku do NAD?. Porównywałem Pro z Nadem i dla mnie Nad był "przyjemniejszy" w odbiorze. Classiców nie miałem okazji posłuchać jak i PSB.
Jak teraz o tym myślę, to się zastanawiam czy te Nady nie były uszkodzone. Szczegółów nie pamiętam, ale dziwna scena i bas rozmyty, jakby w przeciwfazie. Zmieniałem kabel i nadal było to samo, wiec uznałem ze tak grają. PSB były równiejsze.
Być może tak było. U mnie w przypadku zmiany kabla w Nadach różnica była.

Trzeba będzie posłuchać i PSB i Focali Classic. Rozumiem, że Focal Pro i Classic jeśli chodzi o wygodę to taka sama konstrukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie odebrałem NADy jak all999, z tej trójki imo najsłabsze (chociaż Pro to jednak inne podejście do brzmienia, stąd wyższa precyzja, rozdzielczość, mniej audiofilskie), mimo że podobnie zbalansowane. Dla mnie też były jakieś rozmyte, zbyt muzykalne, podkoloryzowane, takie właśnie "przyjemne", stąd nudziły mnie. Scenę odebrałem w sumie pozytywnie. KEFy jednak zrobiły na mnie duże wrażenie, NADy trochę zawiodły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

opisowi z tej recenzji maciuxa?

W wiekszosci tak... ale nie do konca - dla mnie (oczywiscie w swojej klasie, uwzgledniajac konstrukcje) w stosunku do opisu Macka to classici (on opisywal pro):

1. maja gory w sam raz

2. jak pisal holografia jest swietna, ale moim zdaniem graja bardzo napowietrznie (Macka zrozumialem, ze pisze o zageszczeniu w tym aspekcie). Szroko, glebia tez super. Nie czuje zeby mi gralo w glowie, acz faktycznie wokal, np. w porownaniu z takimi L2 jest duzo blizej sluchacza. Zrodla pozorne sa bardzo precyzyjne, nalezycie od siebie odseparowane.

 

Pochawly jakie Maciek pisal to sie podpisuje w 100%. Z zarzutem dot. wygody tez sie zgadzam. Ale z momami i MOE mialem podobnie. L2 jednak dla mnie byly najwygodniejsze.

Pewnie classici sa nieco cieplejsze i slodsze niz Pro. Dla mnie sa naturalne i bardzo rowno grajace. Wlasnie super lacza cechy techniczne z przyjemnoscia "audiofilska"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby, jakbyś porównał Classici do K550? Bas, scena?

 

All, a Ty możesz odnieść je do Kefów M500?

 

Jak w ogóle z ich wysterowaniem, trudne są, czy grają ze wszystkiego?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sa bardziej nasycone niz k550. Ilosciowo basu moze ciut wiecej, ale przede wszystkim glebszy, mniej kartonowy.

Scenicznie juz nie powiem, dawbo k550 nie slyszalem.

Poza tym ja z k550 mam straszny problem z sealem i moge nie buc obiektywny.

Co do wysterowania jeszcze sie nie bawilem...

Ale z dx90 graja juz wporzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tam maja Classici. Pro niestety nie i nie beda miec z tego co mowili. Tam walsnie stalem godzine i testowalem leb w leb z L2 przed decyzja.

JAkby co zjezdzaja tam z ceny nowek z wystawowych 1400pln do 1100 pln jak ponegocjujesz. Wiec w stosunku do tego co pokazuje ceneo w miare ok.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos mozna ;) jest to inne granie... generalnie w focalach jeszcze rowniej, troche chlodniej, ale za to z piekna slodka srednica. L2 ma bardziej sucha. Focale blizej sluchacza graja, ale napowietrzenie jest wieksze, glownie przez bardziej punktowe zrodla pozorne i czystsze tlo.

Ale wygoda jednak L2 duzo wieksza. Focal opieraja sie o ucho i grzeja... zobaczymy jak sie wyrobia pady i palak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności