Skocz do zawartości

Inne Fora


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w małpkach.

Mają też ciekawe matryce.

Ja nie lubię kompaktów Fuji tylko i aż za jedną rzecz - od wielu lat ich obiektywy dają paskudną fioletową aberrację chromatyczną. IMHO czerwona odmiana tej choroby jest mniej złośliwa, a najlepiej, żeby tego (prawie) w ogóle nie było. Poza tym F30 to bardzo dobry aparat. Co do matryc - zgadzam się, nawet w F30 to wychodzi - ISO400 prawie bez szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moze nie do końca offtop ale:

 

<< kalkulator >>

 

W jakiej rozdzielczosci należy zrobić zdjęcie i w jakiej jakości je wydrukować, żeby zapewnić wysoką jakość ogladania tegoz zdjęcia :o

 

Wpisując tam szerokość zdjęcia 21 cm, odległość od zdjęcia 50 cm, wychodzi na to, ze wystarczy zrobić zdjęcie w rozdzielczości 4 MP i wydrukować na drukarce w rozdzielczości 300 DPI

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się zgadza :-)

Trzeba też pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze wysoka jakość oglądania to jest dość subiektywne odczucie często zawyżone lub zaniżone przez brak lub obecność czegoś wydrukowanego lepiej/gorzej :)

A dwa, że rozmiar matrycy to nie wszystko. Liczy się jeszcze jakoś tej matrycy, jakość szkła i to co wypluwa aparat (plus ew. obróbka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się zgadza :-)

Trzeba też pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze wysoka jakość oglądania to jest dość subiektywne odczucie często zawyżone lub zaniżone przez brak lub obecność czegoś wydrukowanego lepiej/gorzej :)

A dwa, że rozmiar matrycy to nie wszystko. Liczy się jeszcze jakoś tej matrycy, jakość szkła i to co wypluwa aparat (plus ew. obróbka).

 

Ja pier..... zamknac ten temat prosze bo wogole nic k.... nie kupie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności