Skocz do zawartości

Czytnik ebooków dla mamy.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście nie wyobrażam sobie czytania na telefonie. Robiłem to z 3 razy i więcej razy tego na pewno nie zrobię. Są ku temu trzy proste powody:

 

1. Zbyt mały ekran.

2. Wzrok się szybko męczy.

3. Czytnik bez problemu mieści się nawet do niedużej torebki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę męską torbę, ale to nie jest jakaś wielka torba tylko taka listonoszka, raportówka, więc ze względu na rozmiar nazwałem ją torebką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran Galaxy Note nadaje się do czytania. Jest wystarczająco duży. Podejrzewam, że ekran chińskiego phabletu 6 cali jeszcze lepiej. Natomiast co do męczennika oczu - na dłuższą metę - zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te telefony mają beznadziejne wyświetlacze amoled - po pierwsze z udawanymi pikselami, a po drugie w zależności od jasności mają przebarwienia (właśnie z powodu niejednorodnych "subpikseli")

 

... ja bym nie nazwał takiego czytania komfortowym, niezależnie od rozmiaru wyświetlacza, taki wyświetlacz albo ma kosmiczny (nikomfortowy dla oczu) kontrast na pełnej jasności, a na dowolnej mniejszej jasności miga (wolniej albo szybciej, jasność realizowana jest przez PWM) i ma tragicznie wyglądające fonty (postrzępione krawędzie z powodu takich a nie innych subpikseli)

 

nie mówię o najnowszej wersji note'a, nie widziałem najnowszego, mówię o starszych które miałem w ręce...


... może najnowszy ma "prawdziwy" wyświetlacz a nie kolejną wersję amoled-a

Edytowane przez KHRoN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stare Note. Czytam na nim od czasu do czasu, głównie w terenie ;). Aplikacja Kindle lub Moon Reader. Wszystko jest OK. Dłuższe czytanie jest mniej komfortowe z racji świecenia wyświetlacza ale nie z tych powodów, które podałeś.

 

NA Kindlu oczywiscie czyta się znacznie wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo czytałem na nexusie 7 ale po kupnie czytnika stwierdzam, że to czytnik to najlepsze rozwiązanie do tego celu. Jeżeli ktoś nie czyta dużo to tej osobie powinien starczyć tablet lub telefon z dużym ekranem. Ale jak ktoś zamierza czytać książki to wtedy czytnik jest zbawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam, ja przeczytalem 2 ksiazki po 150stron na blackberry ekran 2.4' siedzac na kiblu w robocie, wszystko kwestia potrzeb. Co z tego, ze na kindlu mega wygoda, jak od 2mcy nie chce mi sie po niego siegnac, wole przegladac jakies durne forum na ekranie 2.4' ;D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z Note, wskazują raczej na fakt,że w 'sytuacji bojowej", czytnik 5 cali mógłby być znośny (tramwaj, poczekalnia) jako mniejszy niż 6 cali. Note ma ekran może ciut większy (5,3 cala) a niestety 5 calowca czytnika w łapkach nie miałem. Do domu, do dłuższego czytania na wyjeździe, na podróż pociągiem, autobusem - zdecydowanie Kindle (czy coś innego) 6 cali.

 

Tylko ta cena 5 calowca - tyle samo co Kindle albo i więcej....

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że na własne oczy i łapy nie mozna obejrzeć takiego czytnika 5 cali . w sumie można by się ostatecznie rozczarować ;)

 

 

Moje doświadczenia z Note, wskazują raczej na fakt,że w 'sytuacji bojowej", czytnik 5 cali mógłby być znośny (tramwaj, poczekalnia) jako mniejszy niż 6 cali. Note ma ekran może ciut większy (5,3 cala) a niestety 5 calowca czytnika w łapkach nie miałem. Do domu, do dłuższego czytania na wyjeździe, na podróż pociągiem, autobusem - zdecydowanie Kindle (czy coś innego) 6 cali.

 

Tylko ta cena 5 calowca - tyle samo co Kindle albo i więcej....

Lordzie w większych marketach możesz sobie pooglądać, porównać 5 cali i 6 cali. W Carrefour i Realu są całe gabloty takich czytników, Pocketbooki, Larki, Manty i inne wynalazki, Kindle akurat tam nie widziałem, ale możesz przecież wziąć swój. Nawet myślałem nad małym 4calowym Larkiem, cieńszym od smartfona i mieszczącym się do kieszeni spodni, dałby radę "on the go" ale cena 200 zł na szczęście skutecznie mnie zniechęciła. Różnica w wielkości w obudowie zwykle niewielka a różnica wielkości ekranu 5 a 6 cali już ma znaczenie. W takich sytuacjach "na chwilę" lepszy już jest smartfon, pod warunkiem, że jest naładowana bateria. Ja w takich sytuacjach "bojowych" i tak nie mogę się skupić, wyłączyć, ale są ludzie, którym nic nie przeszkodzi, widziałem ostatnio gościa, który szedł i czytał, trzymając w ręku przed nosem książkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przeczytałem niejedną książkę na starej komórce czy na palmie, dla chcącego nic trudnego, ale w perspektywie czasu nie jest to jakieś idealne rozwiązanie... jednak czytnik to dużo większa wygoda i komfort dla oczu, oczywiście za cenę noszenia go wszędzie gdzie chcemy czytać - tu komórka zdecydowanie wygrywa, zwłaszcza na "posiedzeniach" o których mowa wyżej ;]


widziałem ostatnio gościa, który szedł i czytał, trzymając w ręku przed nosem książkę. :)

 

 

mijaliśmy się gdzieś ostatnio? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy kompromis to kupić telefon z dwoma ekranami, z których jeden to pearl e-ink. Nie pamiętam jaki to model ale wiem, że coś takiego jest. Jedynie z tego co pamiętam to cena zabija...

Rosyjski ale wcale nie tani Yotaphone http://www.redcoon.pl/B514220-Yota-Devices-YotaPhone-black_Telefony-GSM-i-smartfony

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2013/46/nadchodzi-pierwszy-smartfon-z-ekranem-e-ink-skad-z-rosji!.aspx

http://www.high-tech.banzaj.pl/Smartfon-YotaPhone-z-ekranami-LCD-i-E-Ink-na-redcoon-pl-82877.html

Jest też taki wynalazek jak smartfon tylko z e-ink Onyx E43, na nasz rynek jako Midia Inkphone E43

http://www.dobreprogramy.pl/MIDIA-InkPhone-vel-Onyx-E43-czyli-smartfon-z-ekranem-eink-wreszcie-trafi-do-sprzedazy,News,52872.html

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/onyx/midiainkphonee43/Onyx-Midia-Inkphone-E43.html

może gdyby ekran miał chociaż 5 cali można pomyśleć...

widziałem ostatnio gościa, który szedł i czytał, trzymając w ręku przed nosem książkę. :)

 

 

mijaliśmy się gdzieś ostatnio? O_o

@KHRoN wątpię, żebyś to był Ty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności