Skocz do zawartości

Czytnik ebooków dla mamy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam do Was nietypową jednak dotyczącą książek sprawę.


Szukam dal mojej mamy czytnik ebooków koniecznie z e-papierem.


Czego oczekujemy?


Tego,że będzie w miarę fajnie trzymała bateria.

Będzie poręczny.


Książki będą pochodziły z oryginalnych miejsc jak np. Empik czy Allegro książki czyli ebud (czy jakoś tak) oraz pdf'y.


Będą także książki z chom'ka ponieważ nigdzie indziej nie są dostępne niektóre... romansidła.



Co polecacie?


Cena to tak do 500zł jednak im taniej tym lepiej.


Używane na gwarancji wchodzi w grę.


Chciałbym wgrywać książki kablem najchętniej.


Urządzenie mam być na lata.


Pozdrawiam i proszę o cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pocketbook - Mama będzie mogła pdfy nawet czytać ;) . A format to nie epud tylko epub. Kindle czyta epub ? Chyba mobi. (Będziesz Mamie konwertował ?)

http://swiatczytnikow.pl/formaty-ksiazek-jakie-lyka-kindle/

 

Zgodnie z ostatnią dyskusją w moich statusach, polecający Kindle zachowują się tak samo jak klan iPhone/iPad - mówisz czytnik - myślisz Kindle. Mówisz tablet - myślisz iPad. Mówisz Lenin...nie tego już nie ma ;)

 

Ja na iPadzie zawiodłem się - nic na nim nie można zrobić. Używa go Żona, ja przeszedłem na Samsunga Galaxy Tab3.

 

Uwaga dla Moderatorów - dział e-czytników jest gdzie indziej.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybook odyssey u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Lepszy jest w wersji HD z podświetleniem ale mój daje radę. Cena na allegro atrakcyjna, jakość wykonania niezła aczkolwiek kundelek jest lepiej wykonany, wygoda czytania lepsza od kundelka w wersji classic.

 

Kindle chyba nie czyta ePub ale głowy nie dam sobie uciąć. Wiem natomiast, że cybook czyta więcej formatów. Oczywiście można ściągnąć sobie Calibre i tym programem przekonwertować książkę do odpowiedniego formatu.

 

Patrz żeby czytnik miał e-ink pearl , bo to w tej chwili najlepsza imitacja papieru i bardzo przyjemnie się na nim czyta.

Edytowane przez down32
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybook odyssey u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Lepszy jest w wersji HD z podświetleniem ale mój daje radę. Cena na allegro atrakcyjna, jakość wykonania niezła aczkolwiek kundelek jest lepiej wykonany, wygoda czytania lepsza od kundelka w wersji classic.

 

Kindle chyba nie czyta ePub ale głowy nie dam sobie uciąć. Wiem natomiast, że cybook czyta więcej formatów. Oczywiście można ściągnąć sobie Calibre i tym programem przekonwertować książkę do odpowiedniego formatu.

 

Patrz żeby czytnik miał e-ink pearl , bo to w tej chwili najlepsza imitacja papieru i bardzo przyjemnie się na nim czyta.

 

Próbowałem konwersji w Calibre ale jakoś to pokracznie wychodziło, jak pdf nie jest tragicznie sformatowany to na cybooku ładnie wyświetla, jedyną wadą są dla mnie częste połowy pustych stron tam gdzie się strona w pdf kończy ale pewnie idzie to jakoś poprawić w calibre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby prawidłowo przekonwertować plik pdf na np. ePub w calibre, to trzeba najpierw mieć PDF w formacie pisemnym a nie skanów, bo calibre nic i tak z tym nie zrobi

 

 

 

Dokładnie tak, różnicy pomiędzy hd a zwykłym ekranem nie zobaczysz ale podświetlenie to zupełnie inna sprawa. Hd ma podświetlenie, a zwykły nie. Ja mam wersję zwykłą od około 8 miesięcy i z czytnikiem nie dzieje się nic nie pokojącego, aczkolwiek trochę odstaje narożnik obudowy ale trzeba się z tym liczyć przy takiej cenie. O ile dobrze pamiętam to te czytniki są sprowadzane z zachodu ( zwroty od klientów, to są chyba te 14 dni). Bateria trzyma długo, ja ładowałem raptem 3 razy a trochę poczytałem na nim ;). Przy czytaniu około godziny dziennie czytnik spokojnie będzie działał na baterii przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziekuję wszystkim za odpowiedzi.

Może nieco sprecyzuję.

Pliki jakie mają być odczytywane wzdłuż i wszerz to ten format kindla czy jakoś tak oraz pdf.

Pliki będą z chom. oraz oryginalne od autorów i ze sklepów jak np. Empik.

Nie chciałbym,żeby potem się okazało,żę np. Kindle nie przyjmie mi pliku "pirata" albo jakieś kodowanie nie będzie mu pasowało.

Wszystko było by oryginalne gdyby nie to,że te mamy "badziewne książki" są takie popularne,że nigdzie nie idzie ich kupić:)


Ma to byś bezobsługowe - ładujesz baterię, wrzucasz i czytasz i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz naładujesz to spokojnie parę tygodni potrzyma zależy jak dużo Mama czyta. Wszystkie e-księgarnie oferują już ebooki w formacie MOBI i takie tylko najlepiej pobieraj. Unikaj PDF bo to się źle czyta na każdym czytniku, EPUB będziesz musiał konwertować do tego jest bezpłatny program calibre. Możesz też ostatecznie wysłać pliki np. PDF mailem do Amazona i przyślą skonwertowany na Kindla.

 

ed.Wszystkich formatów ebooków i opcji jest więcej ale na początek wystarczy jak ogarniesz te podstawy.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym,żeby potem się okazało,żę np. Kindle nie przyjmie mi pliku "pirata" albo jakieś kodowanie nie będzie mu pasowało.

 

ale to właśnie Kindle robi mniej problemów, w szczególności z kodowaniem (wyświetla pełny unicode, nie robi problemów ze słownikami)

w szczególności kindle nie ma przypadkowych problemów typu zwiecha, typu "że obudowa się rozlazła" etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz naładujesz to spokojnie parę tygodni potrzyma zależy jak dużo Mama czyta. Wszystkie e-księgarnie oferują już ebooki w formacie MOBI i takie tylko najlepiej pobieraj. Unikaj PDF bo to się źle czyta na każdym czytniku, EPUB będziesz musiał konwertować do tego jest bezpłatny program calibre, możesz też wysłać plik mailem do Amazona i przyślą skonwertowany na Kindla.

 

Lepiej czyta się oryginalne epuby ale w żadnym wypadku nie mogę stwierdzić, ze pdfy czyta się źle.

 

3 przykładowe pdfy z chomikuj, które mam obecnie wrzucone.

http://imgur.com/c3Do9TK

http://imgur.com/kqgWT5A

http://imgur.com/0iET4Vi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co więcej, o tym się nie mówi, ale format epub nie jest jednym standardem tylko wieloma standardami - niektóre czytniki, mimo że "czytają epuby", czytają tylko KONKRETNE epuby a innych nie

 

... i WTEDY macie problem, weź wytłumacz mamie że ma skonwertować epuba do epuba, ale "tym razem w odpowiedni sposób" :)


nie jest to problem z epubami ze sklepów (generalnie), ale jest to problem z epubami "zbylekolwiek"


a z mobi nie ma żadnego problemu, mobi czyta się zawsze tak samo, nawet na zabytkowych palmach do dziś da się odczytać każdy plik mobi :)


(na palmach mobi -> pdb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak raz naładujesz to spokojnie parę tygodni potrzyma zależy jak dużo Mama czyta. Wszystkie e-księgarnie oferują już ebooki w formacie MOBI i takie tylko najlepiej pobieraj. Unikaj PDF bo to się źle czyta na każdym czytniku, EPUB będziesz musiał konwertować do tego jest bezpłatny program calibre, możesz też wysłać plik mailem do Amazona i przyślą skonwertowany na Kindla.

 

Lepiej czyta się oryginalne epuby ale w żadnym wypadku nie mogę stwierdzić, ze pdfy czyta się źle.

 

3 przykładowe pdfy z chomikuj, które mam obecnie wrzucone.

http://imgur.com/c3Do9TK

http://imgur.com/kqgWT5A

http://imgur.com/0iET4Vi

 

Mnie nie musisz tłumaczyć, koledze chciałem wytłumaczyć w prosty sposób, że najlepiej jak będzie na początek pobierał MOBI bo jak przypadkiem pobierze z chomika jakiś badziewny plik po co ma się frustrować. Mogę pokazać bez problemu przykłady PDF, które źle się będzie czytać.

 

edit: np.takie PDF (zdjęcia robione kiepskim aparatem z ręki i pomniejszone ale widać chyba o co chodzi) na końcu jedno to samo w MOBI

SAM_3413.JPG

SAM_3416.JPG

SAM_3419.JPG

SAM_3430.JPG

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzieki za odzew :)

Lekko jeszcze pogadamy i pod koniec tygodniu będę zamawiał :)

Kindle Classic będzie najlepszy tak?

Spełnie wszystkie te wymagania, o których napisałem wyżej ?

Poza tym:

To jest to, co widzę na allegro nówkę bez reklam za 238zł?

http://allegro.pl/nowy-czytnik-kindle-5-classic-od-reki-gw-krakow-i4188281298.html


Poza tym: co jest mi do tego potrzebne? tj. mamie:

Na pewno jakieś ładne i solidne (takie z klasą) etui skórzane, prawda? Taki oryginał za kilka dych wg. mnie będzie najlepszy.

Sypcie linkami do akcesoriów zaraz po tym jak odpowiecie na powyższe pytania :)

A co z kartą pamięci? Potrzeba?


Dziekuję za pomoc w imieniu mamy(bo to dla niej) ale także w moim(bo nieco spada mi ten "kłopot" z głowy dzieki Wam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle Classic, najtańsza opcja, Amazon zresztą zrobił w tym roku promocję właśnie na Dzień Matki (w USA 2 niedziela maja, w tym roku 11 maja) i obniżył cenę Classica z 89$ do 69$. Ale z przesyłką i VAT wyjdzie 340 zł.
Ostatnio pojawiło się dużo promocji w polskich sklepach np. X-KOM.PL, Neonet, Saturion, ceny od 239-255 zł - bardziej się opłaca i można najpierw przetestować, oddać jakby coś nie grało.

http://www.x-kom.pl/p/164054-czytnik-ebook-amazon-kindle-5-classic-bez-reklam.html
Przeczytaj sobie w tych wątkach było niedawno wszystko już przerabiane, na wszystkie sposoby, najlepiej tutaj:
http://forum.mp3store.pl/topic/117106-pocketbook-czy-kindle/page-3
http://forum.mp3store.pl/topic/117419-kindle-classic-jak-ruszyc-lobuza/
Tak całkiem chyba kłopot z głowy nie spadnie. Na początek będziesz pewnie i tak musiał trochę Mamie pomóc, żeby się szybko nie zniechęciła, jeśli w ogóle jej się spodoba, bo jest to jednak trochę inne czytanie.
W tym Twoim linku z allegro jest raczej wersja z reklamami, można znaleźć bez reklam byle od sprawdzonego sprzedawcy, albo najlepiej sklep internetowy jak wyżej z odbiorem osobistym jak masz u siebie.
Kindle nie ma slota na kartę pamięci i ma tylko 2GB (na ebooki zostaje ok. 1,3 GB) ale to z powodzeniem starczy na ok. 1000 ebooków.
Okładki znajdziesz bez problemu różne np. na allegro za ok. 20 zł, np takie

http://allegro.pl/etui-pokrowiec-futeral-kindle-4-5-classic-cover24h-i4145296769.html

 

No i miłej lektury dla Mamy. :)

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do postu Khrona. Kindle ma zwisy. Czasem od nowości. Obudowa rozchodzi się z tyłu. Od nowości. Patrz mój egzemplarz. Dopiero trzeci był dobry. Czyli bez tych objawów. Dobrze że kupiłem w PL. Wymiana od ręki. Ile bym czekał na Amazon ?

 

Etui kupiĺem tutaj : allegro.pl/show_item.php?item=4210628803

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzeci z Amazon nic sie nigdy nie działo, a wszystko spasowane idealnie. To raczej nasze firmy zakupily cos po taniosci i teraz problemy. Jakis odrzut czy cos.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ściągałem z Amazonu niejedną sztukę, dla siebie i rodziny. I nie było problemów. Ale Amazon sprawdza przed wysyłką. Przychodzą zarejestrowane i naładowane. Reklamacje dotyczą ok. 1 % jak się słyszy.

Może te "polskie" to są jakieś refurbish?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności