Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pocketbook czy Kindle?


czarna1412

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czytnika (nowy bądź używany z gwarancją), który pozwoli na wygodne czytanie pdf, ewentualnie sprawną konwersję do innych formatów. Czytać będę przede wszystkim w domu, wieczorami. Znalazłam trzy modele, które mnie zaciekawiły:

Kindle Classic 5 - sprawdzony, polecany

Nook Simple Touch Glow Light - ???

Pocketbook 624 Basic Touch - mnogość obsługiwanych formatów

Który z powyższych sprawdzi się najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie od zawsze czytam PDF-y na Kindle, w sumie to nawet wolę to niż czytanie z iPada - nawet jeśli rozdzielczość jest mniejsza i nie da się czytać całej strony naraz (PDF-y czytam na Kindle "bokiem"), to i tak bardziej przypomina czytanie książki a nie ślepienie w ekran.

 

Co do wyświetlania - PDF-a dobrze jest przyciąć (o marginesy), przykładowo przy pomocy pdfscissors (bądź dowolnego innego narzędzia): http://www.pdfscissors.com/

 

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę jakie konkretnie są to PDF-y:

- książki techniczne, prace naukowe etc. - wystarczy przyciąć marginesy i jest ok

- "książki w PDF-ach" - naprawdę lepiej jest je skonwertować do formatu MOBI (albo pobrać z księgarni w formacie innym niż PDF, jeśli to możliwe) i czytać jako "prawdziwe" ebooki

- skany w PDF-ach - czytniki mogą nie być dobre do czytania takich PDF-ów z dwóch powodów... jeśli skany są duże, czytnik (wolny procesor, mało pamięci) może "nie wyrobić" to raz, dwa że skan musi zostać przeskalowany aby dało się go wyświetlić, przy czym czytniki (ponownie, głównie z powodów wydajnościowych) algorytmy przeskalowania mają... bardzo różne - niektóre lepsze, niektóre znacznie gorsze (skalowanie "najbliższy sąsiad" na skanie jest absolutnie nieczytelne)


Ja czytam tylko PDF-y z pierwszej kategorii (ksiązki techniczne), całą beletrystykę mam po prostu w formacie MOBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio stałem przed podobnym wyborem i poszedłem w Kindle'a- jestem zachwycony. Gorzej, że zamierzasz czytać pdfy- z tego co mi mówili znajomi [sam jeszcze nie testowałem] - Kindle lubi je co najwyżej średnio. Czytając od groma recenzji, na Twoim miejscu wybrałbym chyba Pocketbook basic. Chociaż zastanów się czy nie będziesz używać podświetlenia- dla mnie to rewelacyjne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konwersji między formatami a także do zarządzania biblioteką najlepiej i tak używać calibre, więc nie wiem czy konwersja na czytniku ma sens.

Mnie w starym kindle'u brakowało podświetlenia - czasem z lenistwa a czasem bo nie chce się włączać światła przez wzgląd na innych domowników. Ale zgadzam się, że podświetlenie nie jest najistotniejszą cechą.

Dla mnie kluczowy był dostęp do sklepu amazona i stąd wtedy padło na Kindle ale od momentu przesiadki na normalny tablet nic tylko się kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki, które posiadam są w pdf, ale nie są to skany. Nie jestem do końca przekonana, czy to podświetlenie jest mi potrzebne. Za Kindle przemawia niska awaryjność, także niższa cena, natomiast Pocketbook oferuje troszkę większą funkcjonalność, podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję rację. Aczkolwiek w łóżku, żeby drugiej osobie nie naparzać po oczach nocną lampką? Wspominam o tym, bo sam byłem sceptyczny, a okazało się to naprawdę przydatnym dodatkiem.

Ale biorąc pod uwagę Twoje preferencje- faktycznie poszedłbym w pocketbooka.

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Khron napisał - jeżeli masz pdf-y nie skany i nie są to książki techniczne ze wzorami wykresami etc. to lepiej jest przekonwertować w calibre na mobi/epub etc. - masz większą kontrolę nad czcionką, wyglądem i lepiej się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobi to pliki Kindle'a, epub to bodaj otwarty format, który obsługuje znacząca większość czytników na telefony, komputery, tablety etc. Więc jak masz kindle to mobi, jak coś innego - epub.

I nie przejmuj się w calibre te wszystkie rzeczy się robi bardzo łatwo, można trzymać te same książki w wielu formatach, synchronizować z czytnikiem itd. itp. niezależnie od czytnika polecam program. No i jest free ;)

Edytowane przez Reyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kindle-a Paperwhite i mogę polecić, ale tylko i wyłącznie do czytania Mobi. Do pdf-ów zupełnie się nie nadaje - kiepska obsługa tego formatu. Czytnik skaluje stronę 1 do 1 tzn. wyświetla całą stronę na kindlu niezależnie od jej formatu, co przy stronach np. A4 i 6" wyświetlaczu skutkuje zupełnie nieczytelnym (bardzo małym) tekstem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden wersję Pocketbooka bez dotyku też biorę pod uwagę. W sumie ten dotyk do niczego mi niepotrzebny. Coraz więcej przemawia jednak za Kindle Classic. Ma wszystko co potrzebne, by czerpać przyjemność z czytania. Będę kupować po 5 maja, więc każda opinia do tej daty mi się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie szukam możliwie najtańszego czytnika do pdf (bez bajerów, po prostu do czytania). Dowiadywałem się, że Kobo Aura dobrze sobie radzi, ale swoje kosztuje. Problem jest właśnie taki, że używam pdfów 3 rodzajów (wymienione na początku).

 

KHRoN jak Twój Kindle reaguje na taki pdf?

usunięty.

 

Jakie masz metody interpolacji obrazu, jedynie najbliższy sąsiad? Mógłbyś zrobić jakiś zrzut pdfa skanowanego?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nook Touch - czytam na nim też PDFy bo konwertowanie do epub jest dla mnie gorsze (lub nie umiem tego robić sprawnie / jest to pracochłonne). Przy pdf-ach nie ma pewnych opcji, ale w sumie tak bardzo to nie przeszkadza. Myślę, że takich dramatycznych różnic nie ma w tych znanych markach. Wybierz coś z gwarancją i co Ci odpowiada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na pocketbook albo nook, ja osobiście nie wyobrażam sobie czytnika bez podświetlenia, wracając wieczorem autobusem albo czytając w nocy w pokoju gdzie ktoś śpi sprawdza się świetnie i nie czuć zmęczenia oczu.

 

Jeszcze masz za 300zł zbierający sporo pozytywnych opinii http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-frontlight-hd-light-b-i4182571653.html ja brałem u tego sprzedawcy i dostałem praktycznie nowy czytnik, nie stwierdziłem, żadnych śladów używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz zmienic orientacji strony? Ja na classicu przeczytalem juz kilkadziesiat stron pdfa, dosc wygodnie

Mogę, ale w dalszym ciągu nie działa to dobrze. Jednak wolę dobrą obsługę mobi (nawet nie do końca dobrze przekonwertowanych - chociaż idzie mi to coraz lepiej :) ) niż kiepską obsługę gotowych PDF-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie szukam możliwie najtańszego czytnika do pdf (bez bajerów, po prostu do czytania). Dowiadywałem się, że Kobo Aura dobrze sobie radzi, ale swoje kosztuje. Problem jest właśnie taki, że używam pdfów 3 rodzajów (wymienione na początku).

 

KHRoN jak Twój Kindle reaguje na taki pdf?

attachicon.gifarma.pdf

 

Jakie masz metody interpolacji obrazu, jedynie najbliższy sąsiad? Mógłbyś zrobić jakiś zrzut pdfa skanowanego?

 

 

wieczorem wrzucę to na czytnik i zrobię screeny oraz jakieś zdjęcie (zdjęcie poglądowo, screeny oddają oczywiście to co widać, ale screen a fizyczny wyświetlacz to dwie różne sprawy)

jedno, co na szybko mogę powiedzieć, to że bez pocięcia ten konkretnie PDF będzie wyglądał absolutnie beznadziejnie - strona jest kwadratowa, ani w pionie ani w poziomie może nie być dostatecznie czytelna

 

trzeba by toto pociąć na pół z góry na dół, wtedy da się to próbować czytać w pionie (dwa slajdy naraz) albo w poziomie (dwa slajdy rozłożą się wtedy na trzy ekrany pewnie)

i żeby nie było, żadna konwersja (w szczególności bezpośrednio na czytniku) w przypadku tego konkretnie PDF-a i podobnych nic nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku zakupu używanego Nooka czy Kindle jest jakieś zagrożenie blokadą urządzenia?

 

w przypadku kindle, jeśli przyjdzie zablokowane (kod blokady przy włączeniu), będzie problem żeby udowodnić że zostało kupione a nie ukradzione

 

sorry, tylko w przypadku kiedy chcemy używać istniejących danych, jeśli nie, to można zresetować czytnik (tracąc wszystkie dane) i zarejestrować go ponownie... czyli problemu raczej nie ma

swoją drogą procedura jest ciekawa, zamiast hasła należy wpisać resetmykindle i potwierdzić :D

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nook jest tak samo? W mojej okolicy znalazłam na sprzedaż używanego Nooka Touch. Poprzedni właściciel zresetował go do ustawień fabrycznych. Stąd moje pytanie, czy po sprzedaży w jakikolwiek sposób mógłby go zablokować? Nook pełny komplet z pudełkiem, więc raczej nie kradziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nook nie wiem, nie znam nooków - na szybko nie mogę nic znaleźć, ale raczej nook nie ma niczego takiego jak "zdalna blokada", to nie iphone :) chyba nawet kindle nie da się zdalnie zablokować


problemem jest tylko jeśli już jest zablokowany, ale w związku z tym hasłem do resetu, chyba nawet to nie jest w praktyce problem...


[update] yup, nie ma żadnej zdalnej blokady, tu jest podsumowanie: http://mashable.com/2011/10/20/kindle-nook-sony-reader-lost-stolen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności