Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pocketbook czy Kindle?


czarna1412

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Kolejne podobieństwo do iPada. Plus machinacje z chmurą od Amazona.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kolejne podobieństwo do iPada. Plus machinacje z chmurą od Amazona.

 

spokojnie, nie popadajmy w skrajności :)

 

karta sd to zawsze przydatna rzecz, ale bez przesady - kindle to nie tablet, 2GB to dużo jak na ebooki - szybciej skończy się miejsce w menu (w sensie nie będziesz w stanie nic w menu znaleźć) niż miejsce w pamięci :)

 

co do chmury zaś - jakie znowu machinacje? dostajesz zdaje się 5GB zupełnei za free, w czym haczyk? :)

dodatkowym "ficzerem" chmury jest automatyczna konwersja plików PDF (oczywiście nie skanów i nie takich, które mają jakiś kosmiczny układ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na pewno jest tańszy niż Pocketbook Touch czy Basic 2 (w tej promocji Neonet). Tylko zakupionego w sklepie nie zwrocisz, kiedy stwierdzisz,ze to nie to.

 

Ja cały czas myślę nad Pocketbook Touch 624. Ten też ma zagwozdki - MOBI trzeba konwertować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszego zobrazowania na moim Kindle 3G (Keyboard) mam 977 e-booków i zajmuje to 96 stron w menu, przekopanie się przez tyle stron zajmuje trochę czasu - 96 kliknięć. Ale jest przecież wyszukiwarka jeśli wie się co się szuka. Moja wersja ma 4GB pamięci ale na e-booki zostaje 3,25 GB. Po wgraniu prawie 1000 e-booków (różnego formatu i różnej objętości) zostaje mi jeszcze 1,35 GB wolnego miejsca. Na Kindle Classic 5 z 2GB na e-booki zostaje 1,25 GB, to i tak bardzo dużo. Łatwo obliczyć, że jeżeli np. takie e-booki jak Solaris Lema czy Hobbit Tolkiena zajmują średnio ok. 500 KB to zmieści się na 1GB ok. 2000. I jeszcze jest 5GB w chmurze. Czy potrzeba więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze nie ma w kindle slotu, zaraz by amazon krzyknal z 20$ wiecej, a to zupelnie zbedny ficzer. Z chmura tez nie wiem o co chodzi, uzywam od pol roku kundla i ani zadna chmura ani zadna rejestracja gdziekolwiek nie byla mi do tej pory potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 3 lata i też jeszcze chmura nie była mi potrzebna. Ale jak ktoś ma większą bibliotekę to przy wersji 2GB może się przydać. Ja na 4GB nie jestem w stanie tego zapełnić. Z tym że przy Kindle Classic z chmury można korzystać tylko przez wi-fi a w pozostałych Kindle'ach także przez 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga porcja walki z PDF-ami ;)

 

Co widać:

- wszystkie zdjęcia zrobione są na tym samym ustawieniu iso+przesłona+czas, więc oświetlenie jest mniej-więcej stałe

- ekspozycja została wybrana wg wskazania światłomierza aparatu z korekcją +2/3EV, a wiecie jak "wbudowany światłomierz", "korekcja 0EV" i "spot metering" działają - biała kartka papieru jest szara i czarny kot też jest szary :) stąd nie sugerujcie się widocznym odcieniem wyświetlacza (na skalę bezwzględną) tylko patrzcie na kontrast (różnicę w skali względnej)

- balans bieli ustawiony jest na "ręczny" względem tego białego na tle którego robione były zdjęcia (było to konieczne z uwagi na ciepłe oświetlenie, nie mam nic lepszego a nie chciałem używać lampy)

- do przykładów użyłem wersji "pociętej" w pionie (screeny tutaj), tak żeby było widać jaka jest różnica między ustawieniem "normalny kontrast" a "maksymalny kontrast", widać to idealnie w dwóch miejscach:

- - na tekście na górnym slajdzie

- - na gradiencie w tytule slajdu

- pamiętajcie że widzicie w pewnym powiększeniu wyświetlacz 6 cali, czyli jakieś 15 centymetrów

 

 

A teraz zdjęcia, zbliżenie tekst (ostrość starałem się na "i" w "liniowe i nieliniowe"):

 

KRX_6891.JPG KRX_6894.JPG

 

Zbliżenie na grafikę (ostrość w połowie tego nieczytelnego tytułu wykresu):

 

KRX_6892.JPG KRX_6893.JPG

 

Cała strona poglądowo:

 

KRX_6896.JPG KRX_6895.JPG

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia kwestia a właściwie powinno się od tego zacząć, to jeśli już Kindle, gdzie go kupić. Kupując bezpośrednio w Amazonie mamy pełną gwarancję, możliwość wymiany pogwarancyjnej i jest szansa wymiany jeśli uszkodzi nam się wyświetlacz (wiem bo mojej siostrze tak się stało, sam Kindle jest bezawaryjny ale jak każdy czytnik może nam upaść czy np. wgnieciemy ekran gdy zdarzy się zasnąć przy książce). Nie wiem jak to wygląda przy zakupie z Neonetu. Fakt, że przy zamówieniu z Amazonu do 69$ (teraz w promocji) trzeba doliczyć koszt przesyłki 20 $ i podatek 20$ (23% VAT, kiedyś Amazon to pokrywał potem zaczął doliczać) razem wychodzi teraz ok. 90 zł drożej ale chyba jest lepsza gwarancja, zależy jak każdy sobie skalkuluje ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonet to normalny sklep stacjonarny. Gwarancję musi dawać. Za 100 zł drożej to jest już Pocketbook Touch 624. Na X-kom też Classic za 255 zł można kupić i odebrać w sklepie stacjonarnym. No i oddać (termin 10 dni) jakby nie pasił.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w innej kwestii - jak wygląda Kindle po odpakowaniu ? Czy da się go bezproblemowo wyjąć z pudełka, przetestować podstawy i oddać jakby co ? Bo mogę spróbować Classica z X-Kom (10 dni na zwrot w salonie przy zamówieniu przez Sieć i odbiorze w salonie). Chodzi o to czy ma jakąś folię na ekranie, która uniemożliwiłaby test eboków szczególnie pdf i przekonwertowanych calibre epub. Tablet Galaxy Tab 3 miał folię, która skutecznie utrudniała testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://swiatczytnikow.pl/recenzja-kindle-4-pierwsze-chwile-z-kindle-classic-unboxing/comment-page-1/#comment-408316

A tu recenzent napisał,że jest folia...

 

## przy okazji - w Saturionie Kindle Classic 5 za 239 zł .Jak ktoś ma Salon Saturiona w swoim mieście, to trochę taniej niż w X-Kom (255 zł )

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii kupowania w sklepach stacjonarnych w polskich sieciach można przeczytać tutaj

http://swiatczytnikow.pl/dlaczego-kupowac-w-amazonie-a-nie-u-posrednika/

(chodzi tylko o ewentualną gwarancję na uszkodzenia mechaniczne i wymianę pogwarancyjną, czego polskie sklepy raczej nie oferują a jeśli już to za dopłatą).

Z drugiej strony ludziska ostatnio piszą też, że po zarejestrowaniu czytnika nie mają problemów z realizacją gwarancji bezpośrednio w Amazonie nawet czytników kupionych na Allegro, więc chyba nie ma różnicy. A skoro nie ma różnicy po co przepłacać :)

 

@Lordzie w tym unboxingu

widać, że Classic jest w folii, poprzednio była naklejka, nie przeszkadza to w przetestowaniu ale pudełko jest zaklejone, trzeba zerwać pasek.

 

P.S. jak ktoś ma 56 min. czasu to tu można obejrzeć pojedynek ekspertów - na czym czytać ebooki? :)

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zwrot może być utrudniony. Albo my dostaniemy "zwróconego" Kindla.

 

Info z X-Kom.pl

"Witam serdecznie,

 

 

Pragniemy poinformować, iż pudełko jak najbardziej może zostać otwarte oraz urządzenie można przetestować w zakresie prawidłowego funkcjonowania. Otwarcie opakowania nie skutkuje utratą prawa zwrotu do 10 dni.

 

W przypadku dodatkowej ilości pytań pozostajemy do dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

Daniel Pyrkosz

Dział sprzedaży internetowej

tel. +48 34 377 00 00

e-mail: x-kom@x-kom.pl | odwiedź nas "

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że sklep nawet nie robi w tym przypadku żadnej łaski. Jest to logiczne, bo jak inaczej sprawdzić co przysłali. Poza tym wynika z ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów (Dz.U. 2000.22.721) art.7 ust.3 o zwrocie świadczenia.

Towar kupiony w e-sklepie można zwrócić (w ciągu ustawowych 10 dni) nawet wówczas, jeśli został on odebrany osobiście i sklep nie może wymagać zwrotu w nienaruszonym opakowaniu. Można też rozpakować zamówiony towar nawet jeśli trzeba uszkodzić przy tym pudełko ponieważ inaczej nie można"dotrzeć" do przedmiotu zakupu celem zapoznania, przymierzenia czy przetestowania.

Odstąpienie od umowy cała prawda:

http://konsumentwsieci.pl/index.php/odstapienie-od-umowy-cala-prawda/

Warto dodać, że niektóre sklepy naruszają przepisy zastrzegając w regulaminie, że towar musi mieć oryginalne opakowanie w nienaruszonym stanie. W przypadku stwierdzenia takich praktyk UOKIK nakłada na takie sklepy słone kary:

http://di.com.pl/news/47496,0,Nie_mozna_wymagac_nienaruszonego_opakowania_przy_zwrocie_towaru_121_tys_kary_dla_Morelenet.html

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności