Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pocketbook czy Kindle?


czarna1412

Rekomendowane odpowiedzi

KClassic 5 ma zaletę - dość tani. PocketBook znowu dotykowy, jednak droższy. No i w sumie czyta epuby a mobi nie. Ale ma text reflow do pdf..


A poziom czytelnictwa u mnie wysoki, spoko. Tylko że papierowy.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się w sumie zastanawiam na co wymienić swojego Classica, czy Paperwhite 2 czy zaryzykować inną firmę z epubem itp.

 

i co byś w ten sposób realnie zyskał? źle się czyta na kindle?

 

 

Realnie? Mniej czasu przy obróbce. Często gęsto siedzę trochę czasu by obrobić kupnego epub by się nadawał do Kindla, może reflow do pdf- to też ułatiwenie. Tak to nic:) pewnie i tak zakupię Paperwhite 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Realnie? Mniej czasu przy obróbce. Często gęsto siedzę trochę czasu by obrobić kupnego epub by się nadawał do Kindla, może reflow do pdf- to też ułatiwenie. Tak to nic:) pewnie i tak zakupię Paperwhite 2

 

 

wypróbuj kindle previewer: http://www.amazon.com/gp/feature.html?docId=1000765261

 

automatycznie konwertuje epuby dla kindle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

http://www.czytio.pl/product/175/czytnik-ebook/PocketBook-614-Basic-2.html

 

W weekendowej promocji Pocketbook 614 z 700 ebookami był za 299 zł. To go trochę zbliżyło do ceny Kindle Classic. Ten znowu w X-kom zdrożał i kosztuje 269 zł (ja kupiłem za 255 zł).

 

Natomiast Mini w tej promocji kosztował 249 zł. Za dużo :( .

 

Mając Kindle Classic trochę dziwię się potrzebie kupowania czytników za 400-600 zł i więcej. No chyba,że czytamy jakieś techniczne PDFy (ale do tego konieczny jest większy ekran). Już cena 300 zł wydaje mi się wysoka.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet moim zdaniem powinien mieć dobre parametry ekranu, rozdziałkę HD. Ale czytnik ? Jak jest Pearl to ok. Czy podświetlenie to nie wiem. Po ciemku nie czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co rozumiesz przez znacznie. Pytanie czy jest na tyle warte wydawanie na ak120 niż np. clip +? tutaj dźwięk i tam dźwięk... Kwestia komfortu, gustu. Dla mnie lepiej- bo czytam mniejszą czcionkę po prostu. Okładki lepiej wyglądają także itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu przepaść? A może dla kogoś nie ma różnicy i co wtedy? Bo jej nie słyszy. Tak samo dla Ciebie może być nie wielka a dla kogoś bardzo wielka. Porównanie jak najbardziej na miejscu. Nie oceniaj wszystkiego swoją miarą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wykorzystania możliwości czytnika. Doceniam walory ekranu Carta (szczególnie fajne podświetlenie), cieńszą czcionkę i bardziej przypominający papier wygląd. Ale czy skłoni mnie do spojrzenia z niechęcia na mój stary Keyboard Wi-Fi i zakupu nowej wersji? Z całą pewnością nie. A co gdybym wykorzystywał dodatkowe możliwości, jakie czytnik daje? Mam na myśli zakładki, ogólną nawigację (ach ten dotyk) czy wreszcie Page Flip? O wtedy z całą pewnością PW2 zostałby moim nowym sprzętem, a dotychczasowy ruszyłby w świat zarażać czytelnictwem innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat porównanie z wyborem clip a AK120 jest złe. Te playery dzieli przepaść. A Kindelki już nie taka wielka...

Porównaj sobie przepaść cenową i zobaczysz jak bardzo trafne jest to porównanie.

 

A czy PW2 jest wart dwóch Classiców? Dla mnie jak najbardziej. Wygoda przy czytaniu, to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo chciałem coś z podświetleniem - moje ulubione miejsce do czytania po zmroku ma problem z odpowiednim światłem.

Ale w porównaniu do Classica prócz samego ekranu i światełka zdecydowanie na plus są szybkość, zakładki oraz dostęp do słownika (oraz kilka innych duperelków). Tak więc po pierwszych wątpliwościach czy było warto dopłacać, aktualnie nie mam wątpliwości, że jak najbardziej. Po prostu jest trochę rzeczy umilających czytanie i gdy biorę do ręki Classica, to jego braki mi przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie rację co do zalet PW2. Ale nie wydam 600 zł na czytnik, skoro Classic tak dobrze mi służy. Jedyne co przemawia do mnie trochę to wyższa rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no świqtełko się przydaje :) ja w tym miesiacu tez wymieniam na paperwhite 2. czy 600 to dużo? no sporo fakt, ale patrzac że classica mam rok ponad to nie jest źle tak na dłuższą metę.

może wstrzymaj się do września, być może amazon wypuści coś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności