Skocz do zawartości

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i ten interfejs :rolleyes:

Co jak co ale to jest jedna z tych rzeczy, gdzie konkurencja zostaje daleko w tyle nawet na moment się nie zbliżając :> Wygoda, prostota i funkcjonalność - co mi po kolorowych dotykowych ekranach i tym podobnych bajerach jak nie mam nawet połowy tych możliwości... Niestety, jak to napisał getz, obecnie player o podobnej "formule" (czysto muzyczny, bez dużego ekranu, filmów i innych cudów-wianków) nie ma racji bytu bo pozostanie najwyżej ciekawostką dla entuzjastów - a komu się to w takim razie opłaci produkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy się nie opłaci?... No bo chyba produkcja Vibeza się opłaciła, nie? Na pewno skoro w planach była flashowa wersja. Przydałby się teraz chociarz jeden model od wiodących producentów w stylu Vibeza. Ostatnio już iRivery z ładnymi wyświetlaczami są konkurencją same dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby kazdy producent samochodow robil seryjnie ferrari - ten model przestalby byc wyroznikiem super klasy a stalby sie takim wloskim fiatem. masowym i dla kazdego. tak jak tania mp4 z video w formacie MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko taki Vibez nie był chyba nigdy wyróżnikiem jakiejś super klasy, to raczej produkt niszowy (aż dziw, że kupił ten projekt akurat TrekStor i uczynił z niego chyba swojego czasu nawet "flagowca" marki) i jako taki niezbyt ma już rację bytu na rynku, a dość duża pojemność pamięci to już dziś za mało żeby przywabić klientów, przecież odtwarzanie formatów lossless czy parametryczny EQ nic nie mówią przeciętnemu użytkownikowi tego typu sprzętu... Także obecnie lepiej mieć w ofercie player ubogi w możliwości muzyczne ale np. wyświetlający filmy. Choć nie miałbym nic przeciwko, żeby ziściła się wizja flashowego Vibeza :rolleyes: , ale całą sprawę dobił chyba krach Sigmatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc ludzi nie doceni najwiekszych zalet vibeza, to prawda.

 

ale z drugiej strony vibez mialby za slaby akumulator aby pociagnac filmy. i tak nie ma jakies specjalnie dobrej autonomii. mi ciagnie max do 12 godzin. ale dobre i to. to sie lubi co sie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony vibez mialby za slaby akumulator aby pociagnac filmy. i tak nie ma jakies specjalnie dobrej autonomii. mi ciagnie max do 12 godzin.

Tylko zastosowanie pamięci flash było szansą żeby to zmienić: większa energooszczedność w porównaniu do HDD oraz być może możliwość pomieszczenia w obudowie większej baterii (przy założeniu, że projekt Vibeza F to nie tylko "wyjmujemy dysk i w to samo miejsce wkładamy moduł z flash", ale to niestety bardziej prawdopodobny scenariusz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie czekam na flashowego vibeza. za dlugo to trwa.

ale jak zaczely wychodzic nowe FW to mialem nadzieje, ze chca zrobic testy na uzytkownikach dyskowych vibezow. ale jak widac - cisza w tym temacie.

mi praktycznie tylko w vibezie brakuje "spiocha" do pelni szczescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak myślicie, opłaca się jeszcze brać Vibeza 12GB w Niemczech?

 

Byłaby w przyszłości szansa na samodzielną wymianę pamięci na flash czy raczej nie ma co na to liczyć?

 

Na pierwsze pytanie naprawde trudno mi odpowiedzieć . :)

 

Na drugie , odpowiedz brzmi niestety nie . :(

Flashowe karty CF zasilane są napięciem 3.3V , a micro-dysk Vibeza tylko 3V

> dlatego taka podmiana jest niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwne problemy z Vibezem 12GB...

Kupiłem go dość niedawno. Czasem nie chce się włączyc... Muszę ściągnąć tylni panel i dopiero wtedy łapie, uruchamia się... Miał ktoś coś takiego? Jest to czasem irytujące - muszę cały czas nosić ze sobą ten spinacz do otwierania... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwne problemy z Vibezem 12GB...

Kupiłem go dość niedawno. Czasem nie chce się włączyc... Muszę ściągnąć tylni panel i dopiero wtedy łapie, uruchamia się... Miał ktoś coś takiego? Jest to czasem irytujące - muszę cały czas nosić ze sobą ten spinacz do otwierania... ;(

 

Włącza Ci się przy ściągniętej tylnej obudowie ? :o

 

Przecież tam jest czujnik który to uniemożliwia . Może właśnie problem

polega na tym że Twój Vibez jest zle złożony , a tylna obudowa nie dociska właściwie czujnika.

 

Innym możliwym wytłumaczniem jest niewłaściwe kontaktowanie trzech blaszek bateryjnych,

Może je po prostu spróbuj delikatnie odgiąć ?

 

Zainstaluj też na swoim Vibezie najnowszą wersje firmware :) >> http://www.trekstor-uk.co.uk/beta/update-v...-beta-v1.15.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sciągnę tylni panel, to wtedy odpala się (normalnie ekran się nie włączy) i woła o założenie panelu ;)

Co do blaszek bateryjnych... To jak tylko zdejme panel Vibez się odpala i woła o zamknięcie. Później już jest dobrze :P

Niestety, mam najnowszy firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No proszę, a już myślałem że jak się Sigmatel posypał to już firmware'u więcej nie będzie. :) Ale mulenia menu nadal nie poprawili. :/

vibez116_01.jpg

Z nowości - "exact seeking" w akcji:

vibez116_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a już myślałem że jak się Sigmatel posypał to już firmware'u więcej nie będzie. :)

 

Tym razem to Trekstor się postarał , i juz jesienią ubiegłego roku podkupił kilku programistów

z angielskiej filii Sigmatela ( która z kolei powstała na bazie filii Rio Audio UK w której

narodziła się Karma ) Tak powstała, po sąsiedzku w Cambridge- TrekStor UK Ltd

, dzięki któremu mamy w ogóle te nowe wersje firmware dla Vibeza . :rolleyes:

 

Prawie na pewno nie jest to jednak jedyne zadanie które niemiecka firma postawiła przed

ex-Riolistami i ex-Sigmatelowcami . Ale czy możliwe jest opracowanie w tej firmie zupełnie

nowego odtwarzacza , godnego następcy Karmy i Vibeza ? Dalibóg nie wiem , nie chciałbym wróżyć z fusów ,

ale podobno są takie plany . Na razie TrekStor UK Ltd nie tylko nie zwalnia , ale wręcz przeciwnie ;

wciąż poszukuje nowych pracowników >> http://www.cambridgenetwork.co.uk/vacancie...spx?objid=45182

i to jest jak na pewno bardzo dobra wróżba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności