Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki otwarte/półotwarte do 500zł


FoxsaN

Pytanie

Siema. Potrzebuje słuchawek do gier(Battlefield 4 i Dota 2) oraz muzyki elektronicznej głównie DnB.

Oczekuje:

-Konstrukcji otwartej/półotwartej

-Konkretnego bassu

-Dużej wygody na długie sesje

-Dużej sceny

 

 

Cena do 500zł mogą być używane.

Źródło to będzie najprawdopodobniej FiiO E10(lub coś innego jako że będę kupował źródło pod słuchawki)

Edytowane przez FoxsaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Żadne z nich nie będą miały mega basu, ale nie zaszkodzi żebyś sobie je przesłuchał. Tadziki (400) nie mają dużo basu, ale jest on dobrej jakości, sprężysty, dynamiczny. Wydaje mi się że np do stopy perkusyjnej w zupełności wystarczy, żeby ożywić perkusje, nadaje jej mocy. Kawałki z albumu Tetra - C2C, brzmią całkiem dobrze, jest energia, czy utwór Mike Oldfielda - Tabular World, jest tam bardzo niskie zejście basu, i jest na nich słyszalny. Jeśli znajdziesz to możesz też przesłuchać audio technice re70, to takie portable ale u nas raczej rzadki model, w stylu retro, wzorowany na modelu sprzed 30 lat, nie sugeruj się zdjęciami, na żywca nie wyglądają na tanie czy tandetne, w konstrukcji pałąka użyto skóry. Ponadto, możesz zainteresować się model pół otwartym Superlux HD330, brzmią dość mocarnie, nie brakuje im basu. Cieszą się opinią uniwersalnych, nadających się do każdego gatunku, i mogę to potwierdzić, też dobrze słucha mi się na nich wszystkiego. Dobrze współgrają z neutralnymi, jasnymi, szczegółowymi wzmacniaczami, ze sprzętem o przeciwnej sygnaturze, zrobią się zbyt zamulone.

 

Jeśli jednak mogłyby być zamknięte to: takstar 80pro lub HD2000, CAL, shure srh240... w takiej cenie, w zamkniętych masz znacznie większy wybór.


Gdzieś tutaj czytałem że dobre basowo są JVC HA S680, ale raczej ciężko je dostać w polsce

http://www.ebay.pl/itm/JVC-Victor-HA-S680-R-Red-dynamic-Headphone-gift-new-NIB-japan-/181330897585?pt=US_Headphones&hash=item2a3829eab1


http://forum.mp3store.pl/topic/117558-nowa-zbiorowka-samson-sr850/#entry1083759

Edytowane przez Rajmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hi2050 nie mają jakoś bardzo mało basu, ale nie schodzi zbyt nisko, przez co nie do każdej muzyki się nadają. Zgadzam się z @Rajmil, że lepiej by było pójść w stronę zamkniętych, z tą uwagą, że ani hd2000 ani srh240 też nie mają za wiele basu - za to bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja do grania używam ATH-A500X - właściwie mają wszystko co wymagane, choć są zamknięte.

Tylko trzeba dać im pograć, bo w pierwszym odsłuchu mocno rozczarowują. Już 10 godzin dobrze im robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inszy tylko że cena to okolice 300zł.. jeszcze wracając do wymienionych przeze mnie modeli, to w żadnym przestrzeń nie będzie tak duża jak w tadzikach, tutaj ma się wrażenie otwartości, muzyka nas otacza, bardzo fajny efekt zwłaszcza przy jazzie i klasyce.

Edytowane przez Rajmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie nie oczekuje nie wiadomo jakiego bassu. Chciałbym żeby słuchawki były dość muzykalne a nie takie do bólu analityczne.

Nad A500X się mocno zastanowię. Sęk w tym że jakby słuchawki były naprawdę "te jedyne" to mogę naciągnąć do tych 400-500zł.

Jak z komfortem w A500X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej je przymierzyć. Dla mnie jedne z najwygodniejszych zamkniętych jakie miałem na uszach, ale nie wszystkim pasuje rozwiązanie Audio-Techniki jeśli chodzi o pałąk.

Jeszcze bardziej komfortowe będą AD500X ze względu na welurowe pady, ale tu nie będzie aż takiego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie sam komfort i scenę pokładam ponad wszystko chociaż jak już wspominałem wcześniej celuje w słuchawki dość muzykalne z lekko podbitym bassem.

Mocno zastanowię się nad A500X i AD500X

 

Sęk w tym że przesiaduje często długie godziny ze słuchawkami na uszach i same słuchawki nie mogą mnie po prostu męczyć

Edytowane przez FoxsaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak nie masz naprawdę dużych uszu i nie wymagasz bardzo potężnego tąpnięcia na basie, to obstawiam AD500X. Mam AD700X (zbliżona konstrukcja, inne brzmienie) i 4-5 godzin nie stanowią problemu.

Recenzję masz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inszy i FoxsaN ...ale kolega przecież napisał że budżet się zmniejszył... no ale jeśli możesz dociągnąć to AD500X powinny spełnić Twoje oczekiwania z naddatkiem :P . Ale to czy Tobie rzeczywiście podpasują to musisz już sam ocenić na odsłuchach, przed zakupem. Masz jakiś wzmacniacz ?

Edytowane przez Rajmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Inszy i FoxsaN ...ale kolega przecież napisał że budżet się zmniejszył... no ale jeśli możesz dociągnąć to AD500X powinny spełnić Twoje oczekiwania z naddatkiem :P . Ale to czy Tobie rzeczywiście podpasują to musisz już sam ocenić na odsłuchach, przed zakupem. Masz jakiś wzmacniacz ?

 

Planuje zakup również paru innych rzeczy i muszę w pewien sposób rozplanować sobie ile na pewną rzecz mam wydać a że mi doszło parę wydatków to cóż. Jednak skoro ad500x tak bardzo się sprawdzają i są warte tych pieniędzy to mogę trochę budżet naciągnąć.

 

Co do źródła to pisałem że będzie ono kupowane pod słuchawki w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dźwiękowo poleciłbym K520, bo fajne były, ale wygoda u mnie kulała, a były głosy, że są wygodne. no i pałąk cienizna, ale forumowi magicy robili z nim cuda, choć proste z pozoru

Edytowane przez EvilKillaruna
Wykrajam niepotrzebne (już) fragmenty :).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ma być z basem i sceną to AKG K540. Tylko, że do nich lepiej mieć wzmacniacz, bo sporo zyskują na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak nie będziesz ich mocno rozciągał to nie powinien pękać. Wg mnie lepiej kupić K520, brzmią bardziej naturalnie, K540 łupie skrajnymi pasmami. K520 są mniejsze, nauszne, ale materiał bardzo przyjemny dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale kolega chciał sporo basu i tu K540 są lepsze od K520. Mają też lepsze wysokie tony i scenę. Pewnie niedługo wezmę je na warsztat w celu poprawy charakterystyki (tylko najpierw pałąk muszę zrobić), która w sumie zła nie jest jak się podepnie pod neutralny tor. Taki UAE23 + O2 będzie do nich pasować.

 

A co do pękającego pałąka, to tutaj masz taniej i już nie pęknie http://allegro.pl/akg-k540-piorunujaco-niska-cena-i4244097309.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może i więcej basu, ale miałem wrażenie, że w K540 wyciąć chcieli cały środek, a K520 znó nie są takim bezbasiem, tam wszystkiego jest rozsądnie. Chociaż faktycznie K540 basem mocno łupnie i jak ktoś lubi, niech próbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności