Skocz do zawartości

Nowy Firmware Irivera (10.11.06)


k_luke

Rekomendowane odpowiedzi

"Relase Notes",nie istnieje więc tak naprawdę nic nie wiadomo.W stosunku do wersji 1.70 nie zauważyłem żadnych zmian(być może poprawiono coś z synchronizacją przez WNP 11-dotyczy tylko wer.MTP).

Podejrzewam ,że wersja 1.71 obsługuje pamięć powyżej 1gb,dlatego standardowo jest w wer. 2GB.

Dla wersji 2GB UMS ,to nowość ,prawdopodobnie wniesiono drobne poprawki np. w wersji 1.70 naprawiono regulacje głośności przy przłączaniu SRS->EQ i odwrotnie.

 

Być może niedługo bedzie info -póki co nie ma,a ja niczego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się.Starałem sie znaleźć różnice,ale naprawdę nic nowego nie ma.I już pisałem w inny wątku,że 1.71 2gb=1.70 dla 1gb.Prawdopodobnie wyższe numerki są po to, by updeter nie mógł zainstalować tego firmwaru do T10 z mniejszą ilośćią pamięci.

SRS 2.0 masz od wersji 1.6x więc chyba już niczego nowego nie dodadzą(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak że ja zawiodłem się troche na swoim iriverze. Siedziałem dzisiaj na uczelni obok panieki która miała creativa muvo i tak napierd... że siedząc obok słyszałem dokładnie muzyke. Przede wszystkim iriver jest za cichy. Zobacze jeszcze czy coś się zmieni kiedy przyjdą do nowe EP-630 bo stare musiałem oddać na gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak że ja zawiodłem się troche na swoim iriverze. Siedziałem dzisiaj na uczelni obok panieki która miała creativa muvo i tak napierd... że siedząc obok słyszałem dokładnie muzyke. Przede wszystkim iriver jest za cichy.
To ja mam chyba coś nie tak ze słuchem skoro mój Creative MuVo N200 jest wyraźnie cichszy od iRivera T10 kuzynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc obok osoby która słucha iriverka pewnie niewiele bym słyszał ;] A tak poważnie to mam nadzieje że coś się zmieni gdy będe miał creativy EP-630 bo już mysle nad sprzedaża T10 i przesiadce na cos innego.

KHORN widze ze opisie masz irivera IFP 799 czy jest on lepszy od T10 i przedewszystkim głośniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest on lepszy od T10

 

niekoniecznie... zależy co wg. ciebie znaczy "lepszy" - bo ja np. bym wolał mieć SRS WOW niż Xtreme3D (głównie do podcastów i audiobooków, ale nie tylko) czy możliwość bezstresowego używania plików OGG... ale faktem jest, że można powiedzieć o nim sporo, tylko nie to że jest cichy O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy faktycznie słuchawki irivera są za słabe na T10

 

to zależy - większości osób wystarczają, to i tak są najlepsze słuchawki jakie są dodawane do odtwarzaczy :) (nie licząc odtwarzaczy sony ze słuchawkami EX90 ;] )

 

czy po zmianie na EP-630 odczuje wyraźną różnice dźwięku?

 

wyraźną? raczej tak, choć ja wolę określać ją jako "subtelną", ale to prawda, iż nie da się nie zauważyć że dźwięk brzmi inaczej :)

 

iriver ifp 7xx/8xx bez problemu napędzał "hełmofony" - czemu seria T tego nie robi ?

 

pierwszy iPod miał >50mW na kanał... dlaczego iPod Video tyle nie ma (i do tego ma wprowadzone dodatkowe ograniczenia głośności?)

 

pierwszy odtwarzacz wogóle (PJB-100) miał 100mW na kanał i gapless(!)... dlaczego wszystkie odtwarzacze tego nie mają...?

 

... bo seria T to nie jest "upgrade" iFP-ków, tylko coś zupełnie innego - jednym się to podoba, innym nie... ale tak jest...

 

tymczasem na allegro jest

 

znasz słowa "okazja" i "trafić"? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy ipod video nadal jest głośny - rzekłbym nawet po odsłuchu wystawowej wersji w saturnie, że bardzo głośny i irivery serii T się do niego nie umywają. Podobnie dyskowe creativy nadal mają po 25-30mw na kanał. To, że nie ma już tak mocnych dapów jak 100mw - no cóż - odtwarzacze dyskowe sporo zmalały i może nie mogli ich upchnąć tak, żeby nie wprowadzały/łapały zakłóceń i szumów ( bo potem przychodzą tacy epkomaniacy i im wszystko szumi :D ). Odtwarzacze flash jakoś się tak bardzo przez te ostatnie kilka lat nie zmniejszyły, a w zasadzie jedynym czynnikiem, który zmniejsza wielkość flashowych playerów jest upychanie coraz mniejszych baterii/akumulatorków do napędzenia tego ustrojstwa. W chwili obecnej praktycznie każdy markowy odtwarzacz jest głośniejszy od irivera ( sandisk, samsung, ipod, dyskowe creativy, ... ). Co mnie obchodzi, że nowe irivery nie są kontynuacją starych serii. Niech sobie nie będą - ale niech trzymają poziom ... W chwili obecnej odtwarzacze te są drogie i mało funkcjonalne ( ciche, brak obsługi ogg w h10, mtp, ... ). Jak dla mnie to iriver ma chyba w planach zakończenie przygody z odtwarzaczami mp3, bo nikt nie będzie płacił za przywiązanie do marki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dla kogoś JEDYNYM wyznacznikiem "wartości" odtwarzacza jest "głośność" (im większa tym lepsza)... i uważa że iriver jest "zbyt cichy"(?) to niech nie kupuje irivera... zmusza ktoś? przecież jest tyle innych, markowych odtwarzaczy...

 

... są też przenośne wzmacniacze słuchawkowe, ale to inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy już ogłuchliście od tych playerów? ;) Jeśli jeszcze nie, to ogłuchniecie jak zwiększycie głośność. Jak "wykręcę na maxa" mojego T10 ze standardowymi słuchawkami Irivera to dla mnie jest zbyt głośno - nigdy tak nie słucham.

Poza tym wątek miał być zdaje się o nowym firmware do T10. Wie już ktoś co się zmieniło pomiędzy 1.70 UMS a 1.73 UMS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge za cholere updatować mojego T10 do 1.73 UMS Zrobilem sobie specjalnie konwersje 1.70UMS--->1.70 MTP i teraz chce go uaktualnić do 1.72 MTP ale gdy wrzucam plik T10N_MTP.HEX do folderu Dane w odtwarzaczu, odłączam go od usb i resetuje to nic się nie dzieje tylko normlanie włacza się odtwarzacz. Co robie żle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności