Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki za ~100 PLN, dobre brzmienie


sheeva

Pytanie

Witam forumowiczów.

To mój pierwszy post,ale zapewniam, że na pewno nie ostatni :)

 

Tak jak zdecydowana większość użytkowników forum kocham piękne brzmienie słuchawek o szerokim paśmie przenoszenia, lub odpowiedniego sprzętu w pokoju o dobrej akustyce - stworzonym do tego.

niestety, zawsze brakuje środków, tak i mnie dopadł ten moment, w którym trzeba mi słuchawek, a tu nie ma kasiory...

 

Szukam czegoś, co będzie współgrało z każdym rodzajem muzyki. Ja słucham dosłownie wszystkiego, od Vivaldiego po randomową rąbankę hardcore dubstepową. Po prostu imho nie można zamykać się tylko w jednym rodzaju muzyki, to nas ogranicza.

Ale do rzeczy. Dysponuję przynajmniej na razie dwoma sprzętami, na których w/w słuchawsonów będę używać. No, trzema. Mianowicie Sony CMT-HX5BT, bo audio CD zawsze bierze górę nad MP trójkami, pod PC z płytą główną MSI Z87-G45(dzwiękówki dodatkowej NA RAZIE brak), no i HTC Desire X z Beats Audio ( to chyba nic nie daje,a le dopisałem).

 

Czy słuchawki będą nauszne czy dokanałowe - nieważne, ważna jest jakość dźwięku i to,bym słyszał jak najwięcej tonacji, które artysta chciał mi przekazać. Jedynie nie lubię tzw pchełek. Odrażają mnie, w żaden sposób mi się ucha nie trzymają a i dźwięk, choć często lepszy od dokanałowych, nie dociera do ucha tak jakbym sobie tego życzył. Poza tym, jeśli mowa o słuchawkach nausznych, muszą być zamknięte. Fakt, dobrze by było, aby wszechogarniająca hołota czasem usłyszała dobrą muzykę, ale nie będę nikogo edukować na siłę :) a lubię słuchać głośno... no i żeby mi wstyd w nich chodzić nie było :D nauszne to raczej ciemna kolorystyka :)

 

Pozostaje kwestia ceny... CHCIAŁBYM zamknąć się w 100 PLN. więcej niż 130 nie mogę teraz wydać. Zakupu chciałbym dokonać w sklepie Morele/Saturn/RTV EURO/X-Kom/Komputronik. co do dwóch ostatnich zdaję sobie sprawę, że to nie ta branża,ale zdarza się, że mają to co człowiekowi potrzeba. Dlaczego te ? bo są blisko a ja nie muszę płacić za przesyłkę :)

 

no i na koniec moja propozycja. czytam, czytam,czytam... no i doczytałem się. Myślę o Sony ZX-300(dostępne w morele za 96 PLN), zbiera raczej pozytywne opinie, tak więc nie jest źle :)

Doradźcie proszę koledze w potrzebie :)

 

PS

zamówienie chciałbym zrobić w niedzielę :) tak więc jeśli to czytacie, proszę dajcie swoje propozycje :D
a no i bym zapomniał. wytrzymałość... nie chcę wydać stówki na tydzień, jak to kilkukrotnie miało już miejsce przy zakupie sennheiserów dokanałowych. a taki np panasonic, choć jakością dźwięku się nie wyróżniał, to za 37 PLN 2 lata wytrzymał :)

-----------------------------

 

EDIT

PS2
Any ideas, w moim THC jest takie cuś, co mnie wnerwia....mianowicie na włożonych słuchawkach i ciszy słychać szum. taki wnerwiający szum... to przypadłość mojego egzemplarza czy tak już jest ?

Edytowane przez sheeva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie chcę tutaj nikomu nic na siłę wciskać, ale mam nowe Fischer Audio FA-004 v2 (tak, te z ibooda), jak chcesz to Ci sprzedam za 100zł + przesyłka. Z zamkniętych wątpię byś znalazł/a coś lepszego w tej cenie...

btw. gdyby ktoś z forum chciał kupić to można pisać PW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na rąbankę mogą być za mało agresywne, ale dość uniwersalne są Soudmagic PL30.

jak czystość brzmienia ? ujdzie?

 

Nie chcę tutaj nikomu nic na siłę wciskać, ale mam nowe Fischer Audio FA-004 v2 (tak, te z ibooda), jak chcesz to Ci sprzedam za 100zł + przesyłka. Z zamkniętych wątpię byś znalazł/a coś lepszego w tej cenie...

no ciekawostka dla mnie. kiedyś słyszałem o tym, ale recenzję ciężko dorwać a i posłuchać nie ma gdzie. Jak Ci się sprawują ? mnie troszkę przeraża wizja kabelka z jednej strony... wiem ze jest to okazja cenowa itd,ale chcę kupić sprzęcik z którego będę na pewno zadowolony :)i jaki kolorek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolor czarny. Słuchawki porządnie wykonane i do tego pilot z mikrofonem. 3 pary padów w komplecie. Przeczytaj sobie recenzję http://www.head-fi.org/t/433318/shootout-109-portable-headphones-reviewed-munitio-pro40-added-01-24-14

Można używać w domu i na zewnątrz z powodzeniem. Żywy, przyjemnie ocieplony dźwięk z odpowiednią przejrzystością - żadne tam zamulone kluchy. Nie wiem czemu miałbyś być niezadowolony. Wszędzie je chwalą i to w ich regularnej, ponad 2xkrotnie wyższej cenie.

http://www.hardwarezone.com.sg/product-fischer-audio-fa-004-v2

Ja tutaj na tym forum nie jestem od wczoraj, nie kupowałbym tych słuchawek gdyby było kiepskie czy przeciętne w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Na rąbankę mogą być za mało agresywne, ale dość uniwersalne są Soudmagic PL30.

jak czystość brzmienia ? ujdzie?

Jak najbardziej, niedawno słuchałem na nich Vivaldiego i nie narzekałem. Byle nie pakować na nie Comply T400, bo się zmulą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chcę tutaj nikomu nic na siłę wciskać, ale mam nowe Fischer Audio FA-004 v2 (tak, te z ibooda), jak chcesz to Ci sprzedam za 100zł + przesyłka. Z zamkniętych wątpię byś znalazł/a coś lepszego w tej cenie...

btw. gdyby ktoś z forum chciał kupić to można pisać PW.

Miałem te soniacze o których piszesz. Mam też fisher audio 004 v2 z ibood, dwie pary , które Arthass chce Ci oddać bez złotówki zysku.

Bierz fishery i całuj po rękach ;) . Są dwa razy lepsze od Sony, choć Sony są już całkiem niezłe.

Dla mnie fishery 004 v2 nawet za dwie stówy to świetny zakup. Jakość dźwięku jak dla mnie mają jeszcze wyższą niż za 200 pln. Serio.

Lepiej mi grały w bezpośrednim starciu niż denon ahd 1001. Z tego powodu zresztą denony powędrowały w świat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok to jeszcze jedno :D jak nazwać przejściówkę z tych słuchawek (de facto smartfonowych) na PC (mikrofon + słuchawki) ? wiem, że taka przejściówka prowadzi do utraty jakości dźwięku, ale używałbym tylko do rozmów na skype :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności