Skocz do zawartości

Ktore Sennheisery? Hd-202? Hd-437/457/477?


Homzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bedzie krotko - co lepsze - HD-202/437/357/477?

 

Preferuje sluchawki z dobrym basem, a uzywalbym ich raczej sporadycznie i w zaciszu domowym. Poki co sluchalem w Saturnie (cos a'la MediaMarkt) HD-201 i 202 i te drugie zdecydowanie bardziej przypadly mi do gustu (cena tez niezla - 109 zl)... Niestety, zadnych 'czterysetek' tam nie bylo:(

 

Z tego co wyczytalem, to HD-2xx sa zamkniete, a HD-4xx - otwarte. Czy ma to wplyw na jakosc dzwieku? Bo na wyciszenie od swiata zewnetrznego na pewno:)

 

Na HD-212 raczej mnie nie stac, chyba ze ktos mnie przekona, ze warto wydac 2 razy tyle co na HD-202:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, posluchalem wczoraj HD-435 i mi sie spodobaly, do tego dla mnie sa wygodniejsze niz HD-2xx...

 

Moze mi tylko ktos powiedziec czym roznia sie HD-4x5 od HD-4x7? Bo te z siodemka na koncu sa duzo tansze...

 

Co byscie wybrali?:)

 

Czy HD-212 moga lezec lepiej niz HD-201/202/205?

 

I czy jest roznica miedzy np. HD-415, a 435 czy tez miedzy HD-437 a 457 lub 477? Czy lepiej decydowac sie na najnizszy model z konkretnej rodziny/serii?

 

PS Gdzie w Wawie mozna jeszcze sobie posluchac sluchawek (Saturn, Mediamarkt, pewnie mp3store, cos jeszcze?)?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z 5 na końcu mają inny kształt niż te z 7 na końcu. Poza tym seria 4x5 jest nowsza, wygodniejsza i droższa od 4x7. Odpowiednikiem HD 4x7 i HD 202/212 jest teraz rodzina EH: 150, 250, 350. EH 250 to poprawka po HD 212 Pro, a EH 350 to nowsze wcielenie HD 497, które mają bardzo dobry dźwięk. Idź na www.head-fi.org, użyj wyszukiwarki i poczytaj opnie, może Ci się rozjaśni? Z reguły modele z górnego końca serii grają znacznie lepiej niż te z dołu. Tak więc z serii HD 4x5 jednoznacznie polecanymi są HD 485, i rzeczywiście są bardzo przyjemne, spokojne, raczej wycofany dźwięk. Nie wiem jaki masz budżet, ale swego czasu napalałem się na EH 250 na Allegro. Koszt niecałe 200zł. Z tańszych dobrym rozwiązaniem powinny być HD 205, podobno zdecydowany krok w przód względem i tak niezłych HD 201.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz HD477, HD212 chciałbym jednoznacznie stwierdzić, że HD205 to absolutny kosmos w porównaniu do nich. HD205 są równie naturalne jak HD497, mają genialną przestrzeń jak na słuchawki zamknięte, do tego lepszy bas niż HD497. Chyba wymagają wygrzewania, bo dopiero po kilku dniach (a może nawet kilkunastu) byłem w pełni zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy seria EH jest wygodniejsza od HD-2xx? Moze jest taka sama jak HD-4x5?

 

Bo podoba mi sie cena eH-150 - 94 zl w Wawie...

 

Zastanawiam sie jeszcze nad HD-437 (moze 457 lub 477) i HD-415... pomoze ktos?:)

 

Czy eH-150 beda znacznie gorsze od HD-415? Jesli tak to w jakich aspektach? I jak wypada porownanie EH-150 vs HD-437?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy seria EH jest wygodniejsza od HD-2xx? Moze jest taka sama jak HD-4x5?

IMHO seria "5" będzie wygodniejsza, i łatwiej Ci je będzie ułożyć na uszach, żeby dobrze przylegały i izolowały, no chyba że masz na tyle małe uszy, że całe wejdą do środka "siódemek".

Bo podoba mi sie cena eH-150 - 94 zl w Wawie...

To idź do Saturna, zrób porównanie łeb w łeb z Technicsami RP-F290, które na pewno są wygodniejsze.

A coś Ty się tak na Sennheisera uwziął? Są jeszcze AKG K24P i K26P, nie wspominając o innych firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sluchalem dzisiaj hd-457 i sa dla mnie jakies za male... hd-485 mi niepasuja bo uszy wpadaja mi w te earpady:) zostaja wiec hd-415 (200 zl), hd-435 (225 zl), hd-465 (250 zl)... co tu wybrac? do 415 nie daja nic, do 435 daja fajny futeral/etui, ale 435 sa jakies dziwne pomaranczowe, z kolei 465 sa fajne czarne, ale sa ciezsze od 415/435 (160 vs 220g) i nie maja futeralu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Sennki poniżej Hd25, czy 280pro nie grają...

Może mi słoń na ucho nadepnął, może mam ****iany sprzet odsłuchowy, a może słuchawki były niewygrzane.

Dla mnie wszystkie te tanie Sennki grają tak samo lipnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności