Skocz do zawartości
  • 0

ATH M50 czy AKG K550 (iPod + FiiO E07K)


xkarionx

Pytanie

Witam,

mam bardzo wielki dylemat. Posiadam obecnie iPoda Classica 5G przyczepionego do FiiO E07K za pomoca ręcznie robionego LoDa.

Zastanawiam się jakie słuchawki do niego dobrać ATH M50 czy AKG K550. Pierwsze z nich ( M50 ) miałem już jakiś czas temu i rzeczywiście z tą kanapką sprawuja sie bardzo dobrze, ale brakowało im trochę przestrzeni. Dlatego tez zastanawiam sie nad kupnem AKG K550, stąd tez moje pytanie. Czy miał ktoś z Was do czynienia z AKG K550 podpietymi do FiiO E07K? Jestem ciekaw jak wygląda scena i oraz szczegółowość.

Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy miał ktoś z Was do czynienia z AKG K550 podpietymi do FiiO E07K? Jestem ciekaw jak wygląda scena i oraz szczegółowość.

Z góry dziekuje za pomoc.

 

Miałem, niestety z perspektywy lepszych układów średnio to wyglądało. Scena mała, szczegółowość także nie najwyższych lotów, tak samo jak czystość i dynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

(...)niestety z perspektywy lepszych układów średnio to wyglądało(...)

 

 

czyli twierdzisz, że lepsze jest lepsze od gorszego? to kontrowersyjna teza, mogąca wręcz wywołać zamieszki ^_^

 

ATH M50 czy AKG K550? zdecydowanie stawiam na AKG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja mam wrazenie, ze rozpatrywane modele to dwa przeciwstawne bieguny.

@xkarionx - nie masz gdzie ich odsluchac aby zobaczyc czy w ogole styl grania k550 Ci pasuje?

 

k550 w porownaniu do m50 bedzie charakteryzowac sie duzo rowniejszym grniem (m50 to Vka z dosc ostra dla mnie gora i czasem troszke przydudniace dolem) - acz dla mnie duzo nudniejszym. Wszystko poprawne, wszystko piekne... ale tej soczystosci aby nozka podskakiwala to mi w k550 brakuje. w k545 jest z tym juz lepiej... acz nadal nie moja bajka.

 

wiec powiedz czego poza scena, przestrzenia i szczegolowoscia oczekujesz - np. wlasnie w stosunku do m50.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to jesli chcesz do domu to pojdz w otwarte konstrukcje jak beyery dt990. tam bedziesz mial przestrzen :)

k550 fakt da Ci wiecej powietrza, przestrzeni... acz to zupelnie inny charakter brzmienia jak pisalem. Wiec cos za cos. Sam musisz zdecydowac - najlepiej po odsluchaniu.

 

jesli jednak chcesz jako przenosne tez uzywac, a chcialbys zachowac funowy charakter m50 to popatrz na k545 czy takstar pro80.

albo fidelio L1 (polotwarte) - choc to jest specyficzne brzmienie, ktore akurat mnie wciagnelo :) bardziej ida w muzykalnosc niz szczegolowosc... ale graja przestrzennie. scena jest przed Toba, nie graja w glowie.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja w tej kwocie raczej jestem sceptyczny odnosnie wzmakow. nie zdzialaja cudow. ponizej moj krotki test

http://forum.mp3store.pl/topic/112297-duzy-moze-wiecej-czyli-porownanie-smsl-sap-4s-ibasso-t5-i-fiio-e12/

 

zaluje acz niestety nie pamietam szczegolowo e7 aby do nich przyrownac pod interesujacym Cie aspektem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności